1. 1.
  sınırda kişilik. hayatı uçlarda yaşamak. ya hep ya hiç felsefesi. ayrıca kendime de çok benzettim, bir tane farklı bir özelliğim yok yazılan teşhislerden. bana bir türlü teşhis koyamayan doktoruma gittiğimde söyleyeceğim bakalım bendeki bu muymuş?
  15 -1 ... asosyal hic
 2. 2.
  halk arasında "dengesiz" olarak bilinen kimselerin bi kısmının sahip olduğu hastalık. böyle insanlar varsa çevrenizde, haklarında kurduğunuz cümle muhtemelen şudur: aslında çok iyi ama bazen saçmalıyo. evet saçmalar, kaçıp kurtulmanız dileğiyle...
  19 -2 ... cheja
 3. 3.
  zeka bölümü hafif derecede zihinsel engellilik ile normal arasındadır. genel de öğrenme güçlüğü sözkonusudur.
  6 -15 ... kurtuba
 4. 4.
  genel de yoğun ilaç tedavisiyle iyileştirilebilir. işin garibi bu rahatsızlık sahipleri kendilerini hasta gibi görmezler sadece sıradan bir durum derler. ama onlarla vakit geçirdiğinizde anlarsınız her şeyi. antidepresanlar sadece sadece hafifletir ama tamamıyla yok olmaz. uzun bir süreç bekliyor karşılaşanları.
  6 ... metabolic
 5. 5.
  duygularda, insan ilişkilerinde, davranışlarda dengesizlik ve aşırı kaybetme korkusu şeklinde kendini gösteren kişilik bozukluğudur.

  borderline kişiliğe sahip kişilerin kendine güven duyguları olmadığından insanlar tarafından kabul edilmeye ya da reddedilmeye karşı aşırı derecede hassastırlar. sürekli kendilerini dışlanmış ve yalnız hissederler. olası bir kayıp, ayrılık ya da terkedilme ihtimali karşısında kendilerini kaybeder ve genelde hiddet, aşırı öfke, aşağılama ya da sözlü saldırılarda bulunurlar. acilen tedavi edilmeleri gerekir.
  11 ... my love away
 6. 6.
  bu kişilerde sürekli bir ayrılık ve reddedilme fikri yaşandığı için bu gibi bir durumun izlenimi edinildiğinde duygulanım, kendilik hissi ve davranışlarda önemli farklılıklar yaşanır.ayrılık ya da planlananların oluşmaması durumlarında yoğun öfke ve diğer belirtiler yaşanır. yalnız baslarına olmaya dayanamaz ve birilerinin varlığına gereksinim duyarlar. bu yalnızlığı önlemek için intihara yeltenebilirler.

  http://www.donusumkonagi.net
  6 ... my love away
 7. 7.
  1. aile ortamı güvensiz ve istikrarsızdır,
  güven eksikliği neredeyse daima istismar ve terk edilmeden meydana gelir. borderline kişilik bozukluğu olan hastaların çoğunluğu, çocukken fiziksel, cinsel yada sözel istismar yaşamışlardır. eğer hastada gerçek bir istismar yoksa o zaman öfke patlaması yada şiddet tehdidi vardır yada hastalar diğer aile üyelerinden birisinin istismar edildiğini görmüştür. ayrıca çocuk çoğunlukla terk edilmiştir. bir bakıcı olmadan uzun süre yalnız kalmış yada istismarcı bir bakıcıya bırakılmıştır. çocuğun birincil bakıcısı aşırı değişken tavırlı yada madde bağımlısı olan bir ebeveynde olduğu gibi güvenilmez yada tutarsız olabilir. güvenlik duygusu yerine ebeveyne bağlılık genelde istikrarsız ve korkutucu hissettirir.

  2. aile ortamı yoksundur;
  ebeveyn ilgisi fiziksel sıcaklık, empati, duygusal yakınlık ve destek, rehberlik, koruma genellikle yoktur yada eksiktir. özellikle birincil bakıcının empatiden yoksun yaklaşımı, çocuğa kendisini yalnız hissettirir.

  3. aile ortamı sert bir şekilde cezalandırıcı ve reddedicidir;
  bkb olan hastalar onları kabul eden, affedici ve onlara yönelik sevgi gösteren ailelerde büyümezler. bunun yerine eleştirel, onları reddeden, yanlış yaptıklarında sertçe cezalandıran ve affetmeyen ailelerde büyürler. cezalandırıcılık aşırıdır; çocukken onlar sadece yaramazlık yapan normal çocuklar değilmiş gibi bu kişiler kendilerini değersiz, fena, kötü ve kirli hissederler.

  4. aile ortamı boyun eğicidir;
  aile ortamı çocuğun ihtiyaç ve duygularını bastırır. çocuğun aldığı mesaj aşağı yukarı şöyledir. “hissettiğini gösterme, acıdığında ağlama, biri yanlış bir şey yaptığında öfkelenme, bir şey istediğinde söyleme, incinebilir yada gerçek olma, sadece bizim senden istediğimiz gibi ol!” çocuğun duygusal yönü tarafından ifade edilenler özellikle üzüntü ve öfke ebeveynleri öfkelendirir cezalandırma yada geri çekilme davranışları gösterirler.

  tedavide yapılması gerekenler,

  kişide var olan modlarla çalışılması gerekir. genelde bu modlar arası değişim çok hızlı olabilir. ve bu modların bir çocu çocukken içimizde oluşurlar. oluştukları halde kalırlar biz ne kadar büyüsekte onlar eski davranışlarını ve acılarını yaşama eğilimindedirler. c.kahvecioğlu
  10 -1 ... eftalia
 8. 8.
  evet.
  değişik gibi sıkıcı gibi götüm gibi ruh halinden çıkmak için yapılması gereken bir sürü şey olduğu düşünülebilinir.
  mesela ben şu an kendimi çok aşağılanmış hissediyorum. bir ara gerçekten ne yapmam gerektiğini bilemiyordum. bieymiyrum daaa diye espri yaparak biraz güldüm sonra, kuru fasuly...e yedim, takla attım, suratıma çok ciddi bir ifade takınarak iki medeni insan adlı şarkıyı söylemek suretiyle evdekileri bir hayli ürküttüm, damacanayı ters yatırıp odanın öbür tarafına tekmeleyerek acaba odada yokuş var mı diye baktım, on iki yıldır matematik görmemiş beynime iki bilinmeyenli denklem çözdürmeye çalıştım, ada çayından çelenk yapmaya çalıştım, ayna karşısına geçip surete fındık fıstık atmak bile fayda etmedi. fasulyeleri de saydım, depresyon hırkamın ilmeklerini de. hiçbiri çift sayı çıkmadı. bıdıbıdıbıdı...
  8 ... turrican
 9. 9.
  tamamen bu kişilik bozukluğunu anlatan iki six feet under karakteri için;
  (bkz: brenda chenowith)
  (bkz: billy chenowith)
  kişisel görüşüme gelirsek insan psikolojisinde böyle bir faz yoktur. * insanlar kapalı bir kutuda , dış dünyadan bağımsız bir şekilde büyümüyorlar. doğal olarak kişisel gelişimleri de -en kaba tabiriyle - "mutlak iyi" ve "mutlak kötü" diye ayrılamaz. yin yang diyerek tezimi güçlendiriyorum derken çürütüyor da olabilirim. *
  4 -1 ... woxie
 10. 10.
  gecesi gündüzü belli olmaz bu deyusların. gece dizinde yatar ağlar sabah kalkar not bırakıp kaçar. yeni çıkan bir parçayı ard arda 87654840 kere dinler ve bir daha hiç dinlememek üzere hayatından çıkarır. cinsel yaşantıları da çok hareketlidir.
  7 -2 ... b a k u n