1. 1.
  bu ay çok nakite sıkıştım, maaş yatınca söz veririm diyerek borç isteyen akp'li iş arkadaşıdır. kendisine ehonominin çok iyi olduğunu lakin yine de paraya sıkıştıysa bankadan nakit avans çekebileceği önerisinde bulundum.
  1 -1 ... ecinni
 2. 2.
  "inandiğın Allah kurtarsın kardeş" deyip., omzuna şöyle iki kere hafifçe vurup, yüzünde salih amel'in piç sırıtışıyla yol verilmesi gereken biyolojik yaşam formu.

  Hep diyorum zaten "kendinize acımıyorsunuz anladık malsınız da bari şu doğmuş ve de doğacak çocuklarınıza da mı acımıyorsunuz?" diye. Verdikleri cevap genelde "kurban olduğum rabbim çocuğu verirse rızkını da beraberinde getirir." Cümlesinden başkası değil.

  Barbaros şansal deyimiyle "bokunuzda boğulun."
  2 -1 ... mother helen
 3. 3.
  üç hayır ile uğurlanan mesaidaş idir. arkadaş kelimesi bunlar için çok iddialı olur.

  eski şirkette vardı. kredi ödemesinin zamanı kredi kartı ve kira ile çakışınca yetiştirememiş. geldi istedi. normalde siyaset yüzünden geri çevrilmez insan ama bu kamil haftanın 6 iş günü kafamızı zkiyordu ülke şöyle kalkındı böyle gelişti ekonomide hiçbir sorun yok her şey güllük gülistanlık falan diyordu. sonrasında takip eden birkaç ay daha aynı duruma düştü en sonunda borcu olan krediden daha fazla miktarda kredi çekip ( banka vermiyordu ama gene dua etsin eski cehapeli patron teminat verdi de verdiler krediyi ) borcunu katlamak zorunda kalıp ödemelerini yapmıştı.

  işin özü böyle "her şey çoh eyi" diye boş yapan herkes bir gün ettiği lafları yalar yutar. eskiden olsa üzülürdük el uzatırdık ama özellikle son 10 senede girdikleri çirkin çirkin şekiller yüzünden "kendi düşen ağlamaz" moduna soktular bizi bile..
  1 ... mel mel bakan gibson