1. 1.
    varoşluktur. neymiş 3 yıl olmuş... isteyeceksen verme kardeşim, olsa veririz herhalde.
    2 -9 ... leyte
  2. 2.
    Borcunu istemek yerine borç istemeyi denemesi gereken kişidir böylece o yıkıklık yaşanmaz.
    ... orhunabidelerininabisi
  3. 3.
    Borcunu istetecek kadar zaman geçtiği halde ödemeyen yıkıkların laf gevezeliği.
    (bkz: Borç yiğidin kamçısıdır)'dan nerelere geldik. Adam borç aldığı adama sövecek utanmasa.

Borcunu ödemeyip de aldığı adamın istemesine laf etmek en hafif tabirle alçaklıktır.
    4 ... jodalton
  4. 4.
    insan gibi gidin karsinizdaki istemeden verin. yüzsüzlüge gerek yok.
    3 ... yorum yok
  5. 5.
    borç verilen kişinin üstüne yine borç istemesi yıkıklığı vardır bir de.

20.000 borç verdiğim arkadaşımdan aylar sonra dönüş geldi. geri ödeyecek heralde diye düşünürken bir 30.000 daha istedi, bu sefer bir bahane uydurup vermedim. yakın çevremin de ertesi gün verecem diye söz verdiği irili ufaklı kart borçlarını kapattım defalarca, her defasında da "adamsın, adamın dibisin" diye yıkama yağlama çekip sonrasında ölü taklidi yaptılar. bugüne kadar kimseye verdiğim borcu geri istemedim çünkü insanlar şekil a'daki gibi yavşağın önde gideni olduğundan verdiğim parayı daha baştan çöpe atmış varsayıyorum. ama harbi terbiyesizlik bu kadarı. bari en azından söz verdim ama kusura bakma ödeyemiyorum falan de. 1.400 lira'yı dönemiyor ama 2 ay tatil yapıyor, neyse.

sırf şu konuma düşmemek için kimseden değil borç, en ufak bir iyilik dahi istemiyorum. şu anda kimseye ne para ne de vefa borcum yok ama çevremdeki herkes bir şekilde bana borçlu. bu da bana karşı ellerinin kollarının bağlı olmasına neden oluyor.
    2 ... nesgayfe
  6. 6.
    arkadaşıma 11 tl borç verdim ve iki haftadır dönmedi ama bi yıkık olmadığım için istemedim. umarım yakında verir.
    2 ... marrshmeow
  7. 7.
    neymiş 3 yıldır ödemiyormuşum. olsa verirdik herhalde madem isteyeceksin niye verdin?
    -3 ... leyte