1. .
  türkiye için vahim bir durumdur.

  DÖRT DÖRTLÜK BOP EŞBAŞKANLIĞI KONUŞMASI
  israil Silahlı Kuvvetleri;nin yurttaşlarımızı ve dostlarımızı uluslararası sularda katletmesinden sonra, Tayip Erdoğan;ın konuşmasını izlemişsinizdir. Dört dörtlük bir BOP Eşbaşkanı konuşması!
  Bütün taleplerin muhatabı, ;uluslararası topluluk;, başka deyişle BOP Eşbaşkanlığı;nın bağlı olduğu devlet.
  ;israil cezalandırılmalıdır; diyor.
  - Kim cezalandıracak?
  - ABD!
  DEVLET ADAMI DEVLETiN YAPTIRIM GÜCÜNÜ UYGULAR
  Devlet adamı, ;-malıdır&;, ;-melidir; diye taleplerde bulunmaz. Devlet adamı, aczini gürültü yaparak örtmeye kalkışmaz. Yapılacak iş varsa, devletinin yaptırım gücünü kullanır. israil, öyle yapıyor. BOP Eşbaşkanı ise, projesinde görev aldığı yabancı devlete dilekçe vermektedir.
  Devlet, burnunun dibindeki açık denizde, yurttaşlarının başka bir devlet tarafından katledilmesine izin vermez. Gerekirse, 500 yurttaşının bulunduğu konvoyu hücumbotlarla ve uçaklarla korur. Bunu yapmayı doğru bulmuyorsa, gidenleri uyarır ve böyle utanç verici hallere düşmez. Hücumbotlarla korumak da bir devlet uygulamasıdır. Bunu yerinde bulmayıp, konvoyun ölüme sefer yapmasını önlemek de bir devlet uygulamasıdır. Bu seçenekler dışındaki rol kesmeler, devlet dışı sivil toplum kuruluşlarının (NGO) tavrıdır.
  OLMAYAN DEVLETiN DEVLET ADAMLARI
  Kahraman yazarımız Bekir Coşkun, ;Abdullah Gül benim Cumhurbaşkanım değil; diye ilan etmişti. Aslında Abdullah Gül kimsenin cumhurbaşkanı değil; Tayip Erdoğan da kimsenin başbakanı değildir.
  Abdullah Gül, ABD Dışişleri Bakanı Powell ile 2 sayfa 9 maddelik gizli bir anlaşma yaptığını; itiraf etmiştir (Vatan, 24 Mayıs 2003). Tayip Erdoğan ise, 15 Şubat 2004 gecesi Kanal D ekranından, ABD;nin BOP Eşbaşkanı olduğunu açıklamıştır.
  Devletler, başka devletlerle yapılan hizmet sözleşmeleriyle yönetilmez.
  Devletlerin başında, başka devletlerin proje memurları oturmaz.
  Sözleşmeli personel, devlet adamı değildir.
  DEVLET ORGANLARININ
  BOP EŞBAŞKANLIĞI KURUMLARINA DÖNÜŞMESi
  Yasalar dışardan ithal edilince, artık yasama organı yoktur.
  Genel müdürlerin atanmasına bile yabancı devlet müdahale ediyorsa, yürütme organı yoktur.
  Yabancı devletlerce yönlendirilen yargılamalar yapılıyorsa, yargı yaralanmıştır.
  Silahlı kuvvet, başka bir devletin kendisine kendi vatanında operasyon yapmasına boyun eğiyorsa, devletin yaptırım gücü parelenmiştir.
  Anayasa Mahkemesi, iktidar partisinin Cumhuriyet yıkıcılığının odağı olduğunu saptamış; fakat kapatmamıştır. BOP Eşbaşkanlığı’nın cumhuriyeti yıkma eylemini tamamlamasına yol vermiştir.
  Türk Silahlı Kuvvetleri&;nin komutanları, BOP Eşbaşkanlığı;nın orduya yaptığı operasyonu kabullenmişlerdir.
  CHP ve MHP, Abdullah Gül;ün ABD ile;2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma; yapmasını veya Tayip Erdoğan&;ın ;BOP Eşbaşkanlığı1;nı mesele yapmıyorlar. iktidarların ABD tarafından tayin edilmesine bir itirazları işitilmiyor.
  Halka gelince, başka bir devletin proje görevlisi olduğunu 34 yerde açıklayanları yedi yıldır tepesinde taşımaktadır. Türkiye tarihinin en büyük utancına ne yazık ki geniş kitleler de ortak olmuştur.

  DEVLET ADAMI BAĞIMSIZ DEVLETTE OLUR
  Devlet adamı olmak için, öncelikle bağımsız bir devlet gerekir veya o amaçla mücadele birikimi gerekir. Devlet adamlığı, bağımsız devlet pratiğinde kazanılan bir deneyim birikimidir.
  BOP Eşbaşakanlığı teknik yardımla yürütülebilir; ama hiç kimse okunak (prompter) desteğiyle devlet adamı olamamıştır.
  BOP Eşbaşkanlığı poz yaparak olur; ama devlet adamlığı pozla olmaz.
  Kimse devlet adamı taklidi yaparak, devlet adamı olamamıştır.
  2 -1 ... pit10burda
 2. .
  üç beş hasta zihniyetlinin zehir dolu yazılarından copy-paste yöntemiyle alıntı yapılınca, doğal olarak doğru olmayan önerme. yanlış her yerde yanlıştır. bazı kişilerin kendi kafalarına göre vardığı bazı yargılar, ne hikmetse açığa çıkmış olan gizli anlaşma iddiaları, başkalarınının, mesela ordunun yerine karar verme, yargıya varmanın, bu saçmalığı yine de doğru hale getiremeyeceği aşikardır. ya da bop denen projeyi kendi aklınca anlamlandırmak da bu durumu doğru yapmayacaktır.
  1 -1 ... darkranger
 3. .
  recep tayyip erdoğan Ben büyük ortadoğu projesinin eşbakanıyım demedimi?

  Bu sözün açıklığı nedir?Bu damı copy-paste?

  yani amerikanın müttefiki ?Pardon uşağı.

  Büyük Ortadoğu projesindeki israil in konumu nedir?

  edit: sonrada kendi başlığına entry giren yazar oluyoruz.
  1 ... pit10burda
 4. .
  doğu perinçek in ulusal ses haber portalındaki haberi.
  http://www.ulusalses.net/haberv.asp?HaberNo=32990
  1 ... tongue fu