1. 1.
  bu yıl içinde tamamlanması beklenen, boondock saintsin devam filmi. McManus kardeşleri tekrar alanlarda görmek için sabırsızlandıran yapım.

  http://www.imdb.com/title/tt1300851/
  1 ... dark darkest darko
 2. 2.
  fragmanı yayınlanmıştır:

  http://www.youtube.com/watch?v=if2-PYxgL50+

  willem dafoe 'suz nasıl olacak merak ediyorum.
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 3. 3.
  billy connolly'nin baba rolünü sonunda izleyebileceğimiz film.
  1 ... ozzybuzzy
 4. 4.
  30 ekimde amerikada gösterime girmiş film.
  ... jackskellington
 5. 5.
  nihayet bulduğum ve birazdan izleyeceğim film. kadroda bir tek willem defoe yok onun dışında david della rocco bile var, imdb notu ve fragmanı yine süper bir film olduğunu söylüyor. in nomine patris, et filii, et spiritus sancti...
  1 -1 ... dark jedi in da house
 6. 6.
  farklı bir şekilde başlayıp bir o kadar daha farklı şekilde bitmiş, bu iki başlangıç ve bitiş arasındaki geçen süreyi nefes keserek izletttirmiş, beklentilerimi boşa çıkarmamış olağanüstü film. tabi böyle filmler halk arasında beklediği değeri göremezler. neticede sistem eleştirisi ve verilen mesajları herkes kolay kolay alamaz, birçoğu da almak istemez. bu yüzden imbd top liste de bu filmin ne ilki ne ikincisi girebilmiştir. üçüncüsü de muhtemelen gelecektir, fakat troy duffy'in bunun senaryosunu kaç sene sonra yazacağına bağlı. zira ilk ve ikinci film arasında 10 yıl var. sean patrick fleanery ile norman reedus'un 40'lı yaşları devirdiği göze alınırsa en fazla 3 yıl veriyorum.

  --spoiler--

  ortalığa adaleti sağladıklarına inanıp ; baba ve kardeşler memlektleri irlandaya dönmüş, burda da saçı sakalı uzatıp, sakin ve sade bir hayat sürmeye başlamışlardır. işte her şey bu sırada olur ve bir anda bir klisede, saints tarzıyla öldürülmüş bir rahip bulunur. iş tabi haliyle 10 yıl sonra tekrar boondock saintslerin üzerine kalır. mcmanus kardeşler de bunu içlerine sindiremez ve yola çıkarlar. her şey bu parelellikte ilerler ancak hedef hem kendileridir, hedeflikten ziyade babaları için de kendileri yemdirler...

  --spoiler--

  filmin sonunda aslında saintslerin başlattığı bu akımın, illumanitu gibi bir underground klise örgütüne dönüştüğü görülüyor. ve yine bu filmde boston dışına çıkıp new york'a falan gidiyorlar. muhtemelen 3. filmde mcmanus kardeşler tüm amerika'ya kalayı verecekler ve kendi tarikatlarıyla estireceklerdir.
  4 ... dark jedi in da house
 7. 7.
  --spoiler--
  Bu dünyada iki çeşit insan vardır. Birisi konuşur, diğeri yapar. oğu insan sadece konuşur, başka bir işe yaramazlar. Ama konuşulacak bir şey kalmadığında, yapanlar dünyayı değiştirir.
  --spoiler--

  gibi bir açılışla karşılıyor film bizi. karanlığa küfür edeceğine kalk bir mum yak tarzı bir başlangıç, felsefi bir şeyler aratıyor film boyunca ne varki bu iştahımızı pek doyurmuyor. ilk filmin arasından 10 yıl geçmiş olması nedeniyledir belki bazı kopukluklar oluyor. text dini motiflerle bezelide olsa, alt metinlerde ortada bir toplumsal yapı eleştirisinede rastlamak mümkün. kimileri için katil olanlar, kimileri için günün kahramanıdır. "doğru kime göre doğrudur" sorusuna bir cevap aradık film boyunca.

  birinci filmden daha renkli karakterle karşılıyoruz. deli deli bakan meksikalı romeo, kardeşlerin yeni kurtarıcı meleği eunice bunlardan bir kaçı. film sonlara doğru biraz mantık sınırlarını aşmaya başlasada, devam filmini merakla bekleyecek gibiyiz.

  ps: lan hayatımda gördüğüm en kötü vurulma sahnelerini barındıran filmdir ayrıca. özellikle bardaki o sahne ne öyle? bir de iyi bir şeymiş gibi ağır çekimle tekrarlamışlar, yuh...
  1 ... cavit
 8. 8.
  en az birinci film kadar güzel olan filmdir.
  1 ... catstark
 9. 9.
  sean patrick flanery evrime uğramıştır.
  1 ... otrivine
 10. 10.
  MacManus kardeşlerin 8 yıldır beklenen dönüşüdür. açıkçası bu kadar süre beklenince insanın beklentisi de bir okadar yüksek oluyor.ilk filmi geçmiş mi? bence hayır. ama genel hollywood devam filmlerine oldukça başarılı.

  --spoiler--
  sonunda deniz kenarı sahnesi harbi şasırttı. hiç çaktırmadılar valla helal. *
  o değil de sean patrick flanery e ne olmuş oyle ya? töğbestaffurlaa ya!

  --spoiler--
  1 -1 ... pavlovun kedisi