1. 1.
  tesadüf eseri evrenin dandik bir köşesindeki yüz milyarlarca yıldız sistemin birinde yer alan dünyada bir mana aramaktır... beyler, bayanlar dünyada yaşam olsun diye bu koşullar özel olarak dizayn edilmedi ! tesadüf eseri dünyada bu koşullar oluştu diye yaşamda tesadüf eseri var oldu... evet çok büyük bir tesadüf bu ve bizde bunun şaşkınlığı içindeyiz zaten... işte bu şaşkınlık yarattı hepsi birer gerçek dışılık olan dinleri...
  1 ... search for the lost entry
 2. 2.
  "bir dava uğruna ölmekle başlasaydı keşke ömrümüz."

  "güldüren de ağlatan da aynı değil mi? bu yüzden öyle kolay geçmez hayat türlü delirtir. sen seçtiğin her şey için pişmanlığa itildin. bu böyle olmamalıyken baya bi belirgin. her iz bir harita misali, nereye gidiyoruz? dün bıraktığın ne varsa şimdi kapını çalıyodur. bugün her zamankinden daha da fazla gülüyorum. çünkü ödediğim bedel komik ve daha da ödüyorum."

  (bkz: ados)

  (bkz: uyan)

  https://www.youtube.com/watch?v=nUlcih5MkVA+

  hayatın manası belki de başka bir hayatta nereye gideceğimizle alakalıdır.
  ... atabaka
 3. 3.
  Doğru bir önermedir.Aslında ne kadar ararsan ara bulunan koca bir bosluktur.Herkesin bi fikri vardır hayata dair kimileri destekler kimileri kosteklerer bu her fikir için böyledir.Bunlarin sadece fikir olduğunu bilip kendi yoluna bakan bi kaç kişide hayatin boşluğunu anlamis kişilerdir.
  ... baynobody
 4. 4.
  aslında mana denen şey bence şu: materyalist tatmin olmayınca bu kişiyi hayal kurmaya( idealist) itti. bu durum tatmin mekanizmasını değiştirdi. artık tatmin olmak demek bir tür idealist durum aldı.

  mesela biraz saçma olacak ama, bu acıkınca şarkı dinleyip doymaya çalışmaya döndü. evet gerçekten bu kadar bir algı bozulması var, aslında basit olan olan tatmin edicidir, hayatı karmaşık yapan tatminin olmamasıdır. yada esas istediğini alamamaktır.
  ... postmodernist
 5. 5.
  hala nefes alıyorsak umut var demektir.
  1 ... goktemaviyuz
 6. 6.
  Kendini aramaktır. Meselâ, küçük bir çocuk. fakir. Aile içi şiddetten payını alıyor. Kış ayı ayakkabısı su alıyor. Montu ince, mont bile denmez. Yüzünü güldürecek bir sebebi bile yokken gülebiliyor. Onunla sohbet etseniz size bile birşeyler öğretiyor. O mâsumun yüzünü güldürmek bir mânâ değil midir sence? Onu bize, bizi ona kazandırmak? Bence en güzel mânâ iyilik ve sevmektir. insanlara güzel bakmak, onlar kötü dâhi olsa onları seven, onların sevdiği bir insan olduğunu bilmek bir mânâdır. Ben bu mânâları dinimle buluyorum. Duamla, şükrümle. Bence bakabilmekte mârifet...
  1 ... nick surnick