bugün

Devleti suçlayan adam vatan hainidir açık ve net, Mit elinden geleni yapıyor ama siz ne yaparsanız yapın adam evde bombayı hazırlar gider patlatır buna insanoğlu engel olamaz ama bizim ülkemizde maalesef bunu anlamayacak bir zihniyet var . Vazo kırılsa suçlusu devlettir diyen insanlar var bu ülkede . Hiç kimse teröre laf etmiyor herkes erdoğan davutoğlu düşmanı olmuş siz böyle devam edin bombayı patlatanlar da bunu istiyor zaten. Bomba patladıkça devlete yüklenelim sonrada darbe yapılsın isteniyor ama bunu anlayacak insan maalesef az çok üzülüyorum ülkenin durumuna .
(bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)
pkk yı savunan mı var? olsa olsa masaya yine siz oturursunuz o da ayrı mesele
(bkz: pkk yı ülkeye akp sokuyor ama ölen vatandaş oluyor)
Yahu bu kafayı anlamak gerçekten imkansız.

Sınırı da mı başkaları açtı?

Mit'i esas görevinden alıp, kendi uşağı yapanlar başkaları mı?

Barış süreci diye diye, bir ton yığınak yapılmasına başkası mı izin verdi?

Elalemin Ülkesindeki teröristlere arka çıkıp, Şam'da akşam namazını kılarız diye başkaları mı konuştu?

Ulan bir siktirin gidin ya!
Yav sallamayın şu solcuları. Onların iktidar olmak için iftira ve kara çalmaktan başka yolları yoktur.
Biri ülkedeki olayların sürecini arkadaşa anlatsın, yeni geldi yurtdışından sanırım.
senin evine hırsız girse

site de ki bekçiye sen ne sikime yararsın benden her ay para alıyosun üstüne düşeni yapmıyorsun demezmisin ?

yoksa bu başlıktaki gibi hırsıza mı kızarsın sadece ?

mit hükümet güdümüne girdi devlete sallayan yok hükümete giydiriyor herkes.

mit görevini yapmıyor beyler yapmıyor bu kadar açık ve net
devleti değil hükumeti suçluyor.

devletin bir suçu yok. devletin bu hale gelmesini sağlayan hükumet suçludur.

kime kızalım amına koyayım. siz teknolojinin gelişmesini bile ak partiye bağlıyorsunuz.
mümkün değil olmuyor.

ne zaman ki dicle'nin kıyısındaki kuzuyu kurt kapar (bkz: recep tayyip erdoğan mitolojisi/#31383608), devlet o zaman suçlu olur.

hımm!.. bir daha düşündüm de o zaman da kurt suçlu olmuş olmaz mı efendim? devletle, yöneticilerle ne alakası var?

hazreti ömer efendimiz de pek vesveseli adammış canım!..

belki de böyle mal yandaşları olmadığı için veya mal yandaşları varsa bile allah'ın huzurunda onların kendisini kurtaramayacağını bildiği için kuzuları filan dert edinmiştir kendine.

bilemedim..
Ülkemizde ne çok putinci o'RUS'bu çocuğu varmış. Muhtemelen bunu putin yaptırdı. Baktı ki uçak düştükten sonra karizma çizildi. E Türkiye'ye de savaş açamadı saldıramadı. Bu işi ya pyd ye pkk ya ypg ye yaptırdı. Bunu fırsat bilen tatlı su solcuları da bombayı isterse rusya abd pkk patlatsın onlara göre katil devlet. hemen bok at hükümete.
Kimi suçlayalım aq? Kanarya sevenler derneğini mi?
(bkz: el nusra) patlatmıştır. Pkk olsa duramazlar.
mit'in elinden gelen buysa kapatıp gitsin dükkanı arkadaşım.

salak salak konuşup insanın canını sıkıyorsunuz amına koyim.

ormanda mı yetiştiniz, evinizden burnunuzu hiç mi çıkarmadınız, hiç mi 2 sayfa kelam okumadınız, ne salak ne cahil adamlarsınız arkadaş.

ülkenin başkentinde, bütün üst düzey kurumların orta yerinde, elini kolunu sallaya sallaya bomba patlatıyor adamlar.

nedir güvenlik zafiyeti anlayışınız? nedir istihbaratın yetersiz olduğunu size gösterecek olan olay?

amına koduğumun çomarları bir söyleyin de biz de bilelim.

ne olunca "tamam güvenlik zafiyeti var, güvende değiliz" diyebileceksiniz?
kim suçlu olacaktı diye düşündürmüştür.

daha kendi ülke'nin güvenliğinden aciz, sınırları kerhane kapısı gibi açık, gelen gideni belli değil. daha iç sorunlarını çözmeden birde başka devletlere çanak tutup bu ülkeyi hedef haline getirien devlet yönetimi, üstelik ülke'yi bu hale getirip karıştıran bi yönetim. kimi suçlayalım?
Ulan mit bombacıyı buluyorda tutuklamıyormu amk solcuları ? Yılbaşında istihbarat geldi hemen 2 adamı içeriye aldılar kızılayda bomba patlatacaklardı madem mit işini yapmıyor bunu nasıl buldu amk ? Size soruyorum siz olsanız canlı bombayı nasıl bulursunuz lan dedektörlemi ? Mitin pkk nın içinde adamı vardır ama en fazla 2-3 tane vardır onlarda ne duyarsa söyler zaten siz anca hükümete bok atalımda ne olursa olsun kafasındasınız amk .
Mega devlet amerika bile ikiz kulelere engel olamadı fransa bile paris e engel olamadı amk cahilleri gelmiş bana cahil diyor hayatın yılmaz özdil ve sözcü okumaktan ibarettir senin gitte götünü yala onların.
tüm uyarılara, tepkilere rağmen sınırları ağzına kadar açıp binlerce teröristin de dahil olduğu kaçakları içeri hükümet aldı. bunu yaparken kimseye sormadı. bunu geçtim, bunların yurtiçinde takibi yapılmadı. büyükşehirlere saldilar başıboş milyonları. canlı bomba patlıyor, mıt'in takibindeki terörist çıkıyor! allah biliyor ya bugünkü orospu çocukları hakkında ne kadar istihbarat var ellerinde(?)

birileri ülkenin amına koyarken, mazlum olanlar neden birlik beraberlik içerisinde olacakmış?
ben patliyorum, ben ölüyorum, benim çocuğum askere gidip tabut içinde geri geliyor.
ve ben, iktidar hırsıyla kendinden geçen bu meczuplara destek olacam öyle mi?
velev ki pkk patlattı diyelim. eskiden pkk şehirde bomba mı patlatıyordu? bu kadar rahat mıydı? 1 şehit geldiğinde bütün ülkede haber olur, konuşulurdu. şimdi önden küçük bir haberle "surda 3 şehit" çat kimse görmeden haber değişir "bibere zam geldi" haberi ise uzun soluklu olur. pkk'ya bu ayrıcalığı veren, şehre girmesine göz yuman, dağda olacağına içimizde görünür olsunlar gibi son derece saçma ve salak olaylar içine giren hükümet elbette ki suçlu. artık o kadar kanıksadık ki bu durumu ne yazık. işte böyle boş konuşan insanlar da siz devleti suçluyorsunuz suçlu pkk hede hödö der. gerizekalı biz pkk ya suçsuz diye ne zaman dedik, bu kadar zamanında tölerans gösterdiği için hükümeti suçluyoruz evet. bu vatan hainliğiyse vatan hainiyiz. siz de birilerinin bir taraflarını yalamaya devam edin.
evinde mantı açar gibi bomba yapıp gelen biri olabilir mi?

bu nasıl bir mantık?
Abd hükümeti ikiz kulelere engel olamadı değil engel "olmadı" ve bizzat parmağı da vardır bu olayda. Bununla ilgili de bir çok eleştirilere maruz kaldı, çizgi filmlerde bile dalga konusu oldu. Fransa olayında ise suçlu olarak gösterilen türkiye dahil tüm müslüman ülkeler olarak lanse edildi ve hatta fransız halkı türkiye'nin euro 2016'ya gelmesini bile istemedi.

Terör olaylarında akp hükümeti bariz bir şekilde çuvallamıştır ve ulkeyi bu noktaya kadar sürüklemiştir. Eleştiriyi geçtim yerden yere vurulması gerekirken hala savunanları ve bu hatasını kabul etmeyenleri görmek ülkem için üzücü bir durum.
(bkz: rte nin allah nazarında sorumlu tutulacağı an)
Bizim milletimiz her fırsatta devleti vurma peşinde olduğu içindir. Biz de biliyoruz devletin dört dörtlük olmadığını ama gel de anlat. Adamların işi gücü pkk ve pyd de nin ateşini körüklemek. Siz devam edin arkadaş devam edin, kaldırın kıçlarını. On yıl sonra liderleriniz olacak bu itler. Sizin sayeniz de olacak bunlar, o zamanda kına yakarsınız amk.
Pkk nın suçu zaten sabitken, devletin kabahatini dile getirmektir. Güvenlik, karışık zor bi alandır. Ama genelkurmay'ın önünde rütbelilere saldırıyorlarsa bu cesareti kendilerine veren akpyi bırakında suçlayalım.
ulen pkk ile osloda masaya oturanlar kim? dolmabahçede ben mi mutakabat imzaladım? pyd lideriyle ben mi görüştüm? diyarbakırda pkklılarla ben mi el ele tutuştum? suçlular kim biliyormusun bunların hepsini yapıp pişkin pişkin kandırıldık diyenler. acaba bu hataya mhp yada chp düşse neler neler konuşurdunuz çok merak ediyorum.
Çözüm süreci ayağına terore yardım ve yataklık yapan , tüneller , sığınaklar , bombalar , hendekler kazilirken , kendi kafalarına gore mahallelere özerlik veren , yol kesip kimlik kontrolu yapan , sehrin ortasnda keleslerle bildiri yapılırken daha niceleri devlet nerdeydi?
Bu namussuzluga siz göz yumdunuz her olayda dedigin laf bunlar yurt dışında olan şeyler dediniz.
Şimdi ise erdogan davutogluna yuklenilio diyorsunuz devleti yöneten kimse mit kim kendi çöplüğü yaptiysa o suçlu o cevap verecek arkadaş.
halkını korumaktan aciz bir devletten bahsediyoruz.
kınamaktan öteye geçemeyen siyasilerin olduğu devletten bahsediyoruz.
işidi ve pkkyı besleyen bir devletten bahsediyoruz.
her siyasi çıkmaza girdiğinde, bir yerlerin patlaması ile "benim dediğim olsun, bunların hiç biri olmazcılık" oynayan bir devletten bahsediyoruz.
yalan söyleyen, bir işi doğru olmayan bir devletten bahsediyoruz.
ve daha nicesi...
bunlara rağmen devleti değil, nesli tükenmekte olan kuş türlerini mi suçlayalım?
çok mantıklı haklısınız.
"mit elinden geleni yapıyor" cümlesinden sonra okumadığım entry.
Halaa beyinsizler va mı diyordum cuk çıktı hemen. O beyninizi biraz kullanın be kardeşim. Ölmeden önce kullanın yani. Her çıktığı yerde gelişmiş türkiye, ileri türkiye demeyi biliyorlar ama her ay bir patlama oluyor. Yolda yürürken acaba şimdi mi diyerek yürüyoruz. Mit yok önlem yok sadece kınama var bu ülkede. Olayı pkk ya da başka bir terör örgütü gerçekleştirmiş olsa da devlet bir o kadar sorumluluğu almalı ve suçlu olduğunu kabul etmeli ve daha da uyanık olarak üzerine laf gelmesini engellemelidir.
hepimizin canı devlete emanet. devlet bu emanete sahip çıkamıyorsa suçludur. görevini yerine getirmemek bir suçtur.
edit: Ypg yi bombalama ve bu patlamanın aynı zamanda olmasını tesadüf olarak görmüyorum.
devletin görevi halkını korumaktır. devlet bu yüzden vardır. devletin görevi güvenlik kameraları ile hız tespiti yaparak ceza kesmek değildir. devletin görevi sanal platformlarda hükümete iyi niyetlerini sunan insanları fişlemek değildir. devletin görevi halkını korumaktır. tutup senin başkentinde meclisinin genel kurmayın dizi dibinde askeri personele yapılan bu saldırının sorumlularını veya suçluları kimdir bilinmez ama devletin bunları korumakla görevli gücü olan silahlı kuvvetlerin artık müdahale zamanı gelmiştir. bizim olmayan bir savaşa burnumuza kadar batıp bundan yara almadan kurtulacağını düşünen tüm yetkililerde bu ülkede suçludur. o bombanın pimini çeken hangi örgütse bizi o örgütle muhattap eden yetkili de en az onun kadar suçludur.
Pkk yarın silah bıraktım dese, sen çıkıp "bak benim taptığım allahım olan uzun adam sayesinde oldu" demicek misin amın oğlu dedirten söylem..

iyi olunca uzundan kötü olunca allahtan.

Siktir lan.
Yanlış önermedir. Devlet suçlu olmaz, olamaz. zira devlet bir mekanizmadır. onu gereğince işletmesi gereken irade hükümettir.

suçluya gelince: olayın faili bir terör organizasyonudur *; ancak bu katliamı engellemeyen, daha önceki eylemleri de önlemeyip üstünü kapatmayı sorun çözmek sayan, yayın yasağı koyan hükümet kesinlikle suçludur ve tarih bunu açıkça ortaya koyacaktır.

eğer maksat ülkeyi bayındır hale getirmek, huzura kavuşturmak olsaydı, bu denli bir iktidar gücüyle kolaylıkla başarılabilirdi. ancak iktidarı elinde tutmak için bile terörü azdıran bir hükümetten bahsediyoruz. şu an ülkemizi yönetenlerin amaçları, kimin yanında oldukları şüphelidir. kime düşman oldukları ise bellidir.
vatan nedir, hainlik nedir, sen kimsin, nesin. yazık lan. senin tüketeceğin oksijene muhtaç insanlar var, git at kendini biryerden de vatanına bi iyilik yap
Terör örgütüyle pazarlığa kim oturdu?
silahlar depolanırken karışılmaması gerektiği talimatını kim verdi?
sayın öcalan demeyi pkk bayrağı açmayı suç olmaktan çıkaranlar kimler?
etnik örgütlenme ve bölücü propagandaları serbest bırakan kim?
valilere operasyon yapmayın dedik diyen kim?
ve yine zamanında mit Müsteşar yardımcısı PKK’lı Sabri Ok’a bomba depoladığınızı biliyoruz. bunu bile tolere ediyoruz demişti.
bunlar sadece bir kaçı. pkk'nın kimin sayesinde palazlandığını onu besleyenin kim veya kimler olduğunu herkes tabii ki anlamayacaktır. çünkü bu ''aklı başında-beyni kafasında'' olan bir ''insan'' eylemidir.
Amina kodumun salagi pkk zaten teror orgutu. Pkk'nin anasina avradina sovmekle patlamaya engel olabiliyor musun? E o zaman suclu kim gerizekali? Suclu ben miyim, yoksa dedem mi?
eşekle çok ilişki yaşamanın yan etkisine kapılmış heval düşüncesi.

galiba eşeklerin beyin hücreleri bulaşma yapmış
Pkk 'nın patlattiğını nerden biliyoruz.
5 tane öğrencinin el ilanı dağıtacağını 2 ay önceden öğrenebilen devlet istanbul un göbeğinde patlayacak bombanın istihbaratını yakalayamıyorsa biraz sorumludur zaten. Neticede ülke güvenliği.
Ypg terörist değil diyenlerin sikik zihniyetidir.
Bombalar patladıkça keyiften patlayanlandır.
ikinci dünya savaşının bir sonucu olan ekmek karnesinden "cehape zihniyeti" suçlu...

küresel bir olay olan 1974 petrol şokundan ve o şokun sonuçları olan kuyruk ve kıtlıklardan da "cehape zihniyeti" suçlu...

ama tamamen kendi kararıyla kapıları açıp türkiye'ye milyonlarca cihatçı selefi sokmuş olan akp taksim'de patlayan bombaların suçlusu değil..

ya havle deyip geçiyorum..
çünkü olacağı buydu ve oldu.

https://www.dw.com/tr/i̇t...te-silah-gömdü/a-60633354

bazen olaylarda birden fazla suçlu olur. pkk yı aklamaya çalışmak akla zarardır veya işidi.

tren kazası olunca tcdd kapanmaz. tcdd devlettir. ulaştırma bakanı hesap verir. ( bizde o da olmaz da)

ve şu devletle hükûmet ayrımını artık bir anlayın ya. devletin bekaası vardır. hükümetler gelir geçer. başlık hatalıdır ayrıca.
Lan kim yönetiyorsa o suçludur, bu kadar basit.

iyi bir şey olunca “biz yaptık” demesi değil.

insanlar diyor ki; ipini koparan sınırdan geçiyor, güvenliğimden endişe ediyorum. Bu siyaset mi lan? Ben ölüp gittikten sonra siyaseti napayım?
Alman propagandasını yaymakla meşgul klavye teröristlerin sik zihniyeti. Soyunuz kurusun.

terörist kardeşlerinize toz kondurmayın sakın. Böyle devam. Sıra hepinize gelecek.
Hâla sınırdan geçenler diyenlerin klavye teröristliği.
bu ülkeye terörizm sınır ötesinden girmedi. pkk ypg laneti hep vardı ve Türkiye’de bunlar terörist değil, selo’yu serbest bırakın diyenlerin soyu kurutulmadığı müddetçe de hep var olacak.

Orospu çocukları, sizin siyasetinizi siksinler. Terörizmden siyasi propaganda yürütenlerin alayı katkısız orospu çocuğu teröristtir.

Evet devleti bende kınıyorum. Zihinsel teröristleri asmadığı için.
Vallahi ben de onu merak ediyorum. Nasıl oluyor da PKK'nın bomba patlatmasında devlet suçlu oluyor? Bunun cevabını verebiliyorsanız boşa oksijen tüketmiyorsunuz demektir.
Sizin yaşadığınız dünyayı sikim ya.

Oğlum o zaman Avrupa ülkelerinde niye patlamıyor?

Mit diye bir şey niye var?

Ölen ve yaralanan herkese hükümet devletin kasasından tazminat ödeyecek.

Niye biliyor musunuz?

Vatandaşını koruyamadığı için.

Suçu olmasa öder mi?

Devlet bizimdir ama şu hükümet ayrı devlet ayrı öğrenin artık.
Sınır güvenliğin yok demektir elini kolunu sallıya sallıya geliyorlar bomba sokuyorlar demektir.
Yaşadıkları dünyayı siktiklerimin savundukları sik zihniyeti.

Paris’te patlayan bomba değil anandı ozaman.
Ben bu sefer pkklı puştlardan şüphelenmiyorum. Onlar avrupalının değil gezdiği, sıçtığı yere bile zarar vermeye korkarlar. Dolaylı yoldan teşebbüs etseler bile ortaya çıkacaklarını bilirler. Ha o kadar zıvanadan çıkmışlarsa gerçekten sonları gelmiş demektir. Hangi istihbarat örgütü var bu işte onu merak etmekteyim.
Edit: pkk yapmış, gerçekten sonları gelmiş.