1. 1.
  filmlerdeki fix mantık kırmızının alev veya kanı simgelediğinden ateşleyici olduğudur. ama alakası yoktur, polat abimiz vetyler durden bu teorinin tersini ispat etmişlerdir. önemli olan renk değil, hangi kablonun nereye gittiğidir.
  1 ... fewzi1907
 2. 2.
  işte asıl 'bomba' bu. *
  8 -1 ... cryptic
 3. 3.
  "eğer kablo kesecekseniz ve hiçbir bilginiz yoksa, tecihiniz her zaman en kısa olan olsun. hepsinin boyu aynıysa,..hmm.. siz hiç piyangodan ikramiye kazandınız mı?" hiram abas
  (bkz: bay pipo)
  3 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  hollywood lu film yapımcılarının saçma kırmızı kablo teorisini yerle bir edecek muhteşem buluş.ama bir geçek varki ; süper kahramanlar senaryo gereği doğru kabloyu bulacaktır.
  ... vasifsiz isci
 5. 5.
  bomba imha uzmanı: hasssiktiiiiiir!!!
  ... aabi
 6. 6.
  bombanin tek bir renk kablodan yapilmasinin mumkun olmadigi gercegi.
  Bombacinin devreyi baglarken kullandigi kombinasyonlardan dogru ve imhasi zor bir bomba yapabilmesi icin renkli kablo kullanmasi sarttir.
  ... ethem
 7. 7.
  bomba imhacı arkadaş eğer renk tercihi yapmaya alışıksa aynı renk kablolara bakıp kara kara düşünmek yerine kabloları boyayıp o şekilde kafa yorabilir.*
  ... quiet thunder
 8. 8.
  (bkz: şimdi sıçtık)
  ... dalga ve golge
 9. 9.
  bombayı kendi haline bırakmayı gerektirecek durum.

  (bkz: inşallah patlamaz)
  1 ... chilavert
 10. 10.
  böyle bir durumla karşılaşan uuserler hemen hanımı çağırmalı ve sözlük bana doğru kabloyu bu lan allahsız diye feryat etmelidirler ki sevgilileriyle ve geyik yaparak öte dünyaya gidebilsinler.
  -1 ... serbest radikal