bugün

tanju başkanım vermiş yine küsküyü. sana verdiğim oylar helal olsun be.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, "Bolu Dağı" isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu belirterek dağın isminin "Düzce Dağı" olarak değiştirilmesi çağrısında bulundu. AKP'de vekillik ve bakanlık yapan Faruk Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Doğru bilinen yanlışlar vardır. Yanlıştır, ama insanlar doğru sanırlar.

Bunlardan birisi de 'Bolu Dağı' ismidir. Aslında Bolu tarafında 'dağ' yoktur. Bolu tarafı 'ovadır'. Dağ Düzce tarafındadır. Coğrafi yapısına göre burası 'Bolu Dağı'değil, 'Düzce Dağı'dır.

Yaşam alanı bakımından dağdaki yol boyu işletmelerin tamamına yakını da Düzcelilerin. Bu yanlışı düzeltelim. Bu dağın doğru adı 'Düzce Dağı."

Özlü'nün açıklamalarına CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki göstererek şu cevabı verdi: "Düzce'nin mevcut belediye başkanı Faruk Özlü. Bolu Dağı'na göz koymuş. Bolu Dağı, Bolu'nun simgesidir. Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma. Kaynaşlı'yı, Yığılca'yı ve Akçakoca'yı elinden aldırma bana. Akıllı ol."

https://www.odatv.com/gun...egil-duzce-dagi-120052044
Düzce dağı da ne mk?!

Bolu beyi, Köroğlu destanı duzce de yazildi da bizim mi haberimiz yok?! Tanju hocamı çok severim ama turistik yerlere gözü diktiginden, bir satranc hamlesi olarak dusunuyorum.

Evet
Siktir aq deprem olmasaydı il olamayacak ilçe orası.
tanju özkan'ın üslubu tam bir hayal kırıklığı...

yalnız düzce belediye başkanı, "o laflar boy boy" ayarında bir şeyler söylemiş.. işi orada kapatır mı, bilemem.
Bu ülkenin mikro milliyetçiliği beni benden alıyor.
Ağrı Dağı zirvesi de sınırları itibariyle ığdır il sınırları içerisindedir.
Napalım adını ığdır dağı mı yapalım, böyle saçmalık mı olur?
düzce'nin il olmadan önce bolu'ya bağlı olmasından kaynaklanmaktadır. ayrıca il olmayı hak etmeyen, sırf deprem oldu diye il yapılmış olan bir bolu ilçesidir.
güncel Önemli Başlıklar