1. 1.
  bolu dagından daha meshur baska birşey için; (bkz: bolu dagı tuneli).
  ... ne diyosun anlamadım
 2. 2.
  yol uzerinde guzel lokantalar barındıran *kuzu eti yemek icin gidilebilecek yer
  ... dopdop
 3. 3.
  kışın kardan kapanması ile meşhur yerdir. buradaki lokantalar yol üstüne mangala kekikle birlikte kuyruk yağı atarlar ve bu koku tüm dağı kaplar ardından da araçtakiler kokuyu alır almaz güdümlenmişcesine en yakın lokantada dururlar.bu lokantaların en ünlüsü ismailin yeridir.
  ... amd
 4. 4.
  Bolu Dağı zorlu kış koşulları ile anılırken aynı zamanda tünel projesiyle de akıllara yer etmiştir. Birkaç yıllık bir sürede bitirilmesi öngörülen bu proje 15 yılı devirmiş olmasına rağmen 2006 yılında hala devam etmektedir. bu proje ile sigortalı çalışmaya başlayan yöre halkı birer birer emekli olmuşlardır bile. Hatta ve hatta bu konuyla ilgili komplo teorileri bile ayyuka çıkagelmiştir.Öyle ki Bolu Dağı esnafı bu projeyi istememektedir çünkü bunun gercekleşmesi esnafın sonu olacaktır, bu gerekçeyle "lobi" faaliyetlerine girişmişlerdir.
  2 ... recepx
 5. 5.
  hava ne kadar sıcak olursa olsun buzz gibi olan , o sisli haliyle korku filmlerini hatırlatsada insanı etkileyen bi yerdir.genelde varan ya da ulusoy tesislerinde bi mola verilir.
  ... a dying wish
 6. 6.
  icinden gececek olan tunelin yapimina bir rivayete gore 28 yil onceki vahsi hayvan saldirisi sonucunda 4 iscinin olmesi sonucu uzun suren bir ara verilmis olan tunel..cok canlar yakmis.
  ... myfairbaby
 7. 7.
  Bolu tünelinin açılmasıyla birlikte, trafiği eskisi kadar yoğun olmuyor.

  Ordan geçerken manzarayı seyretmek ve bir de ismailin yeri nde yemek yemek şiddetle önerilir.
  ... azmankanat
 8. 8.
  yıllardır her geçişimde hala bana heyecan katan, tünel açıldığı halde dağa sarma zevkinden vazgeçemediğim, manzarasına aşık olduğum yer. ankara yönüne giderken ismail'in yeri, istanbul istikametinde ise varan tesisleri vazgeçilmez durak yeri olan ama varan'ın tesisleri kapatacağız beyanatı ile bizi üzen ortam..
  ... bohemian rhapsody
 9. 9.
  bolu tünelinin açılmasıyla,dağın eteklerindeki ismailin yeri de dahil birçok güzel işletme yakın zamanda kapanacaktır.
  ... mim olcak cocuk
 10. 10.
  bir dağ insanı nasıl acıktırırın cevabı olan yükselti.
  ... batis