1. 1.
  ya ne alakası var dediğim olaydır. bu ülke birçok kahraman insan çıkardı neden suikaste kurban edilen bir adamın adını koyalım ki? mustafa kemal olabilir cumhuriyet olabilir ne olursa olsun ama bu işin de bokunu çıkarmayalım.
  5 -4 ... eagle is free
 2. 2.
  bizim medyamız bayılır çok sever yerinde duramaz böyle olaylarda mutlaka bir yerlere bağlamaya çalışırlar. şehit olmus ya da bu ülke için önemli işler yapmış bir vatandaşımızın ismini versinler bunu yapın bunun için çabalayın.
  1 -2 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 3. 3.
  bakın etrafınızdaki parklara, okullara hangisine ülkenin aydınlık geleceğini yansıtan insanların adı verildi? hiçbiri. hep katliamcı, faşizm odaklı ogün samast ların adı verildi. bu nedenle bolu dağı tüneli ne verilir mi bilmem ama önde olan bir yere dink in adı verilebilir. desteklediğim bir olgudur.
  2 -7 ... gnydgn
 4. 4.
  (bkz: turkler in cabuk gaza gelmesi)
  1 ... dr rocco amca
 5. 5.
  (bkz: içine otobüslerin kamyonların gireceği delik)
  1 -1 ... halcyon
 6. 6.
  beyni yarım çalışanlar "katliamcı" ve "faşist zihniyeti" taşıyo olarak gördüğü kişilerin isimleri google arama motoruna yazsınlar ve hemen ardına köprüsü caddesi vb. terimler yazarak gerçeği görsünler.
  yalnız gerçekler bazı zihniyetler için görecelidir.
  (bkz: kerinçsiz ve adamları)
  2 -3 ... gnydgn
 7. 7.
  istanbul kartal'da katledilen gazeteci uğur mumcu'nun adını taşıyan bir mahalle vardır. hrant dink neden olmasın?
  4 ... diyonsos
 8. 8.
  ankara'nın göbeğinde bu milleti satmaya yer arayan bir başbakanımsının adı koca bir bulvara veriliyorsa hrant dink ermeni asıllı ama bu toprağı seven ve ona kasteden şerefsizlerden çok daha vatansever ve kardeşlik isteyen bir türk (evet üstüne basa basa, birileri duymazlıktan gelmek istese de onların kafasına vura vura söylüyorum ki TÜRK) vatandaşı olarak bütün bu şahıslardan çok daha fazla saygıyı hak ettiğine göre yapılabilecek güzel bir girişimdir. Eğer bunu istemek bir kısım faşist kesim için, belinde tabancayla dolaşmakla insanlara kurşun sıkarak düşünceyi susturmayı sananlara göre ermenilik ise, vatan hainliğiyse; evet vatan hainiyim, evet ermeniyim. var mı ulan?

  edit: doğrudur paleface 'in önerisi daha bir mantıklıdır, halaskargazi caddesi'ne hrant dink'in adının verilmesi daha bir manidar olacaktır...
  -1 ... faithful lover
 9. 9.
  iSMi VAR ZATEN BOLU DAĞI TUNELi DiYE NiYE KASIYOSUNUZ Ki KENDiNiZi? CUMHURiYET GÜZE OLMASINA GÜZEL DE ALLAH AŞKINA MEMLEKETiMiN iRANDAN BiRAZ FARKI OLSUN BE.
  iRANDA HER HANGi BiR ŞEHiRE GiTTiĞiNDE ŞEHiR MERKEZiNi BULMAK iÇiN HUMYYNi CADDESi NERDE DiYE SORARSIN ORASI KESiN ŞEHiR MERKEZiDiR,
  TÜRKiYEDE DE AYNI ŞEY, BiR ŞEHRE GiT ATATÜRK CADESi NERESi DiYE SOR EMiN OL Ki ORASI ŞEHiR MERKEZiDiR,
  BÜTÜN STADLAR CUMHURiYET STADI BÜTÜN MEYDANLAR ATATÜRK MEYDANI, YANi iSMiN ÖNEMi KALMIYOR,
  HER NE iSE BENCE BOLU DAĞI TUNELi HEM COĞRAFiK OLARAK YERi ANLATMASI AÇISINDAN HEM DE HiÇ BiR POLEMiK KONUSU OLMAYACAĞINDAN GAYET GÜZEL BiR iSiM. BOLU DAĞINDAN TUNEL AÇARSAN ADI BOLU DAĞI TUNELi OLUR HEM BOLU DAĞINDAN DAHA HEYBETLi BiR iSiM Mi OLUR.
  EDiT: HRANT DiNK iSMi ÜLKÜCÜLERiN TÜNELDEN GEÇMEYi REDDETMESi NETiCESiNDE TRAFiKTE HAFiFLiK YAŞANMASINA SEBEP OLABiLiR; HiÇ BU AÇIDAN BAKMAMIŞTIM
  2 -1 ... necromancer
 10. 10.
  medyanın yalakalığının vardığı son nokta bu olsa gerek.
  ... bill of exchange