1. 1.
  mustafa armağanın bugün ki köşe yazısında iddia ettiği söylemdir. işte yazısı detaylı olarak inceleyin.

  not: başlık bir amaç için açılmamıştır. mustafa kamal atatürkün daha sonra kabul ettiği isim ve soy ismidir.

  http://www.zaman.com.tr/c...yId.action?newsId=1355033

  edit: aha geldi yobaz kemalist. bir oku bakalım ne yazmışım. benim kimseyi karalamak gibi bir amacım yok. herkes neyin ne olduğunu biliyor. en azından kendince biliyor.
  4 -17 ... moja draga
 2. 2.
  suçlusu değil, hainidir.

  kiliseler sorununu çözdük zanneden ittihatçı akıldan yoksun kumandanlar, balkan harbinin çıkmasına vesile oldular, (neyse ki sultan abdülhamid han daha önceden savaş ihtimaline karşı çatalca mevzilerine taburlar yerleştirmişti) balkan savaşı ile bulgarlar hiç zorluk çekmeden çatalca önlerine kadar geldiler ve bu sırada bir zamanlar osmanlı payitahtı olan edirne işgal altında idi ve askerler edirne'yi çok büyük açlık sıkıntıları içerisinde şükrü paşa önderliğinde savunuyorlardı.

  çatalca önlerinde sıkışan 180.000 kişilik bulgar ordusuna mustafa kemal paşa ve ali fethi bey komutasındaki iki kolordu denizden yapacağı çıkarma ile çatalca önlerindeki bulgar ordusunu vur-kaç taktiği ile yıpratarak istanbul komutasındaki enver paşa'yı edirne'yi kurtarması için yardımcı olacaklardı çünkü enver paşa komutasındanki ordu bulgarları yarıp edirne'ye ulaşamıyorlardı.

  plan böyleydi ancak mustafa kemal paşa ve ali fethi, enver paşa'nın edirne fatih'i anılmaması için emirlerindeki olan kolordular çıkarmayı emredilenin aksine vur-kaç yaparak değil de kesin taarruz emri ile 20.000 askerin şehit olmasına sebep oldular.

  enver paşa ile kemal paşa arasındaki çekememezlik o gün kemal paşa yüzünden 20.000 askere mal oldu.

  edit: yalan diyemeyen kemalistlerin savunma tarzları güldürmüştür.
  2 -10 ... kaymak hafiz
 3. 3.
  nasıl bir kin, nasıl bir öfke ile yazıldığına akıl sır erdirilemeyen yazıdır. atatürk, yazarın mahallesinden mi geçmiş acaba? bu ne nefret yahu?

  (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
  ... cupping tester
 4. 4.
  (bkz: mustafa armağan tipi tarihçilik)
  2 ... asfaloth
 5. 5.
  masum halkın bilmesi gereken hainliktir.
  2 -2 ... kaymak hafiz