1. 1.
  en başından o dostluğu hak etmeyen kişidir zannımca. yada o dostluk bitmemiş, çünkü zaten hiç başlamamıştır.

  geçen yıl çok samimi olduğum, neredeyse yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez ayarında, 6 yıllık bir arkadaşlığım bitti.

  sebebi ise biz bizeyken, adamın böbrek taşıyla ilgili bir espri yapmam. bu. yani aslında adamın ortaya attığı bahane bu.

  benim espri yapmamdan sonra beni tüm sosyal medyadan engelliyor kendileri. whatsapp ve telefon aramaları dahil. bir kaç kere "kardeş kafayı mı yedin?" minvalinde sms atsam da (o sms'ler de ona ulaştı mı, yoksa o da engelleniyor mu bilmiyorum) cevap alamadım.

  aradan belli bir süre geçtikten sonra bu konuyu bir ortak arkadaşımızla konuşmuş. orada daha sikko sebepler ortaya atmış. adam 6 yıllık arkadaşlık içinde abuk subuk, benim hatırlamadığım ne kadar ayrıntılı hatam varsa hepsini anlatmış. hatalarım da yine biz bizeyken yaptığım espriler. insan içinde yapsam gam yemeyeceğim.

  "zamanında şunu dedi, zamanında şunu yaptı, 3 yıl önce böyle bir şaka yaptı, 4 yıl önce eniştem hakkında bunu dedi"

  enişte kısmı şaka değil. adamın eniştesiyle alakalı bir şey demişim fi tarihinde. onu takmış.

  daha sonra ben de saldım. ne yapalım yani, "delirdi herhalde" dedim.

  aradan 1 yıl geçti. geçen gün başka bir ortak arkadaşımızla konuşurken yine benden konu açılmış. demiş ki "zurarda'yı hayatımdan çıkardım, rahatladım. artık başka arkadaşlarım var. onlarla takılıyorum, şimdi onlarla gezeceğim kadıköy'de" demiş. diğer arkadaş da "hangi arkadaşlar?" deyince o da "başka arkadaşlar işte" demiş. bunu diyen 23 yaşında bir adam yalnız.

  ben bunu duyunca şöyle oldum ayıptır söylemesi:
  http://seriouspod.com/wp-...oads/2017/08/wtf-meme.jpg

  "ne?"

  yani şaşırdım yemin ediyorum. şöyle bir takıldım kaldım. yani burada "6 yıl mecburiyetten seninle arkadaş oldum" anlamı mı çıkıyor?

  diye düşünmedim değil.

  önce 6 yıl boyunca bu kafa yapısında biriyle arkadaşlık kurduğuma üzüldüm. daha sonra da bu eleman için üzüldüm; gerçekten hayatımda duyduğum en "loser" arkadaşlık anlayışı.

  etrafımda böyle saçma sebeplerle bitirilen 10 yıllık, 20 yıllık arkadaşlıklar çok duyardım. ben de görmüş oldum.

  neyse. *
  1 ... zurarda
 2. 2.
  hiç bir sebep yokken bile bitirdiğim oluyor.
  ... papa jupiter
 3. 3.
  9 seneden fazla arkadaşlık yaptığım tip bu şekilde uzaklaştı. bir de üzerine demediğini bırakmadı. sövdü saydı. ben de hak ettiği şekilde cevap verdim. sonrasında onda kalan birkaç şeyimi bana bıraktı ve defoldu gitti. öcümü güzel aldım.

  velhasıl çıkarcı tiptir ve işi bitmiştir.
  ... nattleite
 4. 4.
  gercekten dost olmamissinizdir. dost dedigin, affedicidir, kaybetmek istemez dostunu.
  1 ... your grace
 5. 5.
  boktan biridir. dost falan değildir.
  ... gri sehrin adami
 6. 6.
  Bitmiştir çoktan. boktan bahanesi ancak olgunlaşmıştır.
  2 ... ural
 7. 7.
  9 yildir dostum dedigin kisiye her turlu maddi manevi yardimi yaparsin. bigun bi 500- lira borc verirsin. aradan 1 yil gecer hic sormazsin bile. o da odemez. bigun cok paraya sikisirsin mecburiyetten utana sikila parayi istersin. sana sadece 95 lira yatirir. geri kalani odiycem der. eyvallah dersin cunku dostundur. sonra bi bakarsin swarmda turlu turlu yerde check in'ler bilmem neler. aradan 2 ay gecer, 2 ay yine susarsin, paraya cok ihtiyacin oldugu halde. onun umrunda falan degildir ama o hala mekan mekan gezer. sonra dersin ki su parayi almam lazim artik. mesajini gorur ama cevap vermez. sonra kufurle karisik istersin artik yuh dersin yani cunku. ve kotu insan sen olursun. 500- civarindaki bir parayi 1 yilda odemeyen mi iyi arkadas yoksa bu parayi cok sikisana kadar istemeyen, cok sikismasina ragmen yine de bekleyen mi iyi arkadas? takdir sizin.
  -1 ... mike patton