bugün

Tofaş,bir çok modelinde (doğan,slx,s,l) bu bok böceğinin renginden etkilenmiştir.
Var böyle bişey bu arada betimlemen süper yazar kardeş.
Bok sineği de denir.
tiksinmek için yeterli sebep. bu Tür hayvanlardan çok tiksiniyom hacılar.
Karizmatik ve sempatik bir sinektir.
a.k.a. bok sineği
ne kadar meşhur bir sinek olduğu bu sineğin gözlüğünün yapılmasından anlaşılabilir.
en yakışıklı sinektir. koku alma duyuları ışık hızıyla yarışır.
yüce yaradanın mükemmel bir koku alma
duyusu bahşettiği yaratıktır.
öyleki, özellikle taze sıçılmış kahverengi bokun kokusunu 5 saniye içinde alır ve olay mahaline
hızlı bir şekilde intikal eder. çok kadirşinas bir o kadar da dakik bir Canlıdır vesselam. severek takip ediyoruz.
pokemon sinektir. karasinekten yesil metalik bok sinegine.
bokta radyasyon mu var nedir, bu hayvanlar hemtürlerine göre çok daha sağlam, öldürünce bir şeye vurduğunuzu hissediyorsunuz. kütleli hayvan. en zevklisi de üstüne vurarak değil, raket şeklinde duvardan sektirmektir. çot diye ses çıkar.

geçen kebap söylemiştim, hepsini yiyemedim paketi kapattım, öyle yerde duruyordu. hemen geldi bunlardan bir tane. pakete kondu, farketmemle raket biçimli gazeteyi biçimledim, yere koşut, geçeceği noktaya merkez bir açı ile gazeteyi savurmam ile o *çot* sesini duymam bir oldu. bir kağıda aldım, kağıdı gazetenin içine koydum. katladım...çöpe.

demem o ki bunlara et sineği de denilebilirmiş zira herifin et kokusunu alması ile 8. kata tırmanması saniye sürmedi. neresiyle alıyorsa artık o kokuyu?
aşırı derecede mide bulandırıcı olan bir sinek türüdür. önce etraftaki boklara ve ölü hayvanlara özellikle de nemli kalmış tüyleriyle vıcık vıcık görünen ölmüş farelere konar, sonra gelip önünüzdeki yemeğe ortak olur. karadeniz'de insanların ölü sineği diye adlandırdıkları sinektir. insan ölüsüne de konmayı sevdiğinden ceset yıkanan açık yerlerde çok fazla bulunur. diğer sinekler gibi kaçma huyu yoktur. donmamış kana yapıştığında gitmek bilmez. vursanız, kırsanız ya da öldürseniz de umrunda olmaz. iğrençtir, pistir ve yeşil olmasına rağmen greenpeace kapsamına girmez. ısırdığı zaman kara sinekten daha fazla hissettirir ve bir süre sonra ısırdığı yerde katlanılmaz bir acı oluşmaya başlar. ağır ağır uçarlar, kanatlarını ağır ağır çırpmaları da en az kendileri kadar iğrençtir. diğer sineklere oranla daha yoğun bir ses çıkarırlar. öldürülmeleri daha zordur. yeşil metalik kısım bir bakıma zırh görevi görür. tüm zorluklara ödül olarak bu sineği öldürmeyi başardığında insan tarif edilemez bir haz duyar.

(bkz: ölü sineği)
ayrıca siktir git lan bokumun üstünden deyip kovmak istediğinizde öyle kolay kolay korkup kaçmazlar. Öyle de delikanlıdırlar yani.
hikaye iğrenç (bkz: bok böceği)
(bkz: metalik yeşil sinek)

ve ayrıca (bkz: yaran başlıklar)
(bkz: bok sinegi)
yaz aylarında pikniğe gidildiğinde her türlü ibneliği yaptıktan sonra sıra dışkılama * zamanına geldiğinde tuvalet arayışına çıkılır ama nafiledir . olsada kuyruktan sıra gelmez altınıza ... bir yandan kimsenin görmeyeceği kuytu bir yer ararken bir yandanda tuvalet kağıdı niyetine kullanacağınız gözünüze hoş gelen taşı cebinize koyarsınız.
tam bu sırada ayağınızın altında sürtünme kuvvetinin azaldığını hissedersiniz ki burada yalnız olmadığınızı anlarsınız. kokudanda anlaşılacağı gibi az önce birisi bu mekanı çoktan seçmişte işini bitirmiş bile . neyse siz neye bastığınızı anlamak için ayağınıza baktığınızda * beyaz nike ayakkabınızın artık sarı beyaz bir desen aldığını görür ve etrafında öğlen yemeğimin içine sıçtın vızıldamalarını duyarsınız. işte bu ses onlarındır.
güncel Önemli Başlıklar