bugün

Bursa olan şehirdir. buram buram bok kokmaktadır. Avrupa birliğine girmek için görümüzü yırttığımız bu dönemde, sanayi şehri olarak adlandırılan hatta türkiye'nin 4. büyük şehri olan Bursa'nın osmangazi merkez ilçesinin sınırlarında bulunan atık su arıtma tesisinden yayılan konudan kaynaklanan durumdur. Öyle berbat kokmaktadır ki araba ile giderken kapalı camdan içeri koku girmektedir. büyükşehir statüsünde olan bir şehir için utanç verici olmasına rağmen hiçbir önlem alınmadığıda gözlenmektedir.
son zamanlarda rüzgarın da kuzeybatı yönünden esmesiyle, yeşilşehir bölgesindeki atıksu arıtma tesislerinin kokusunun, şehrin ta merkezine kadar geldiği bursa dır. aynı koku nilüfer altınşehirdeki eski arıtma tesislerinden de halen yayılmaktadır.
bok kokusunu bertaraf edebilecek kadar büyük değildir ya da yöneticilere sahip değildir.

itiraf da etmeliyim ki başlığa bakmadan bursa olduğunu anlamıştım. 600 kilometre uzağım bursa'ya. tek bağlantım da sevgilim efendim, o da bana bursa'nın havasından suyundan falan bahsetmez. nasıl bir içgüdü, amanın amanın.
bi zamanlar izmir idi. lakin hummalı çalışmalar sonucu izmire ayak basıldığı an buram buram deniz kokmaktadır artık. *
5-6 sene önce izmirde bu olayı yaşardık . halkıpınardan geçerken buram buram bok kokardı. şehirdışından gelen akrabalar bu kokuyu sorunca makaraya alır körfez kokusu derdim (: artık kokmuyor aziz baba sağolsun
başbakan yerel seçimler öncesi gittiği hakkari de hakkari yi kastettiği cümle.
fenerbahçe'den geçerken istanbul için sarfedeceğiniz cümle.
(bkz: diyarbakır)