1. 1.
    Kapitalist düzene bir dur diyen iş adamıdır. Lahmacunu bedava dağıtmış ve lahmacun kuyruğu oluşturmuştur.

https://m.mynet.com/bakan...si-kesilmedi-110104350892
    3 -1 ... keyf kahyasi
  2. 2.
    Kapitalist düzene binlerce lahmacun parası ödeyen adamdır.
    5 -2 ... alkolik oldum
  3. 3.
    Sağlam eğlenmiştir. Amk tikileri beleş lahmacunu görünce nasıl yumulmuşlar. Herif tez konusu gibi iş yapmış.
    4 ... yasar ustaa
  4. 4.
    Oha 70 liraya lahmacun satıyolarmış bodrum da ... Bu vesileyle onu da öğrenmiş olduk.

Almanya'da öyle bişey olsa almanlar ondan "lüks vergisi "alırlar - o herifin eline gene lahmacun u 8 liraya satsa ne kadar para kalıyorsa o kadar para bırakırlar.

Lahmacun u 70 liraya satan da zike zike fiyatta indirim yapmak zorunda kalır.

Ya da "o paranın yarısından fazlasını bana verceksin koçum "diyen alman devletiyle dans etmek zorunda kalır.

Harbiden düşünsene almanya'da bugün bi lahmacun 2,5 euro -bilemedin 3 euro. Bi tanesi uyanıklık yapıp lahmacun u 10 euroya satmaya kalksın bakiim. ...3 gün sonra belirli bi makama çağırırlar onu -ve o arkadaşla -hayatı boyunca unutmayacağı "çok hoş "bi sohbet yaparlar ...

Üstelik lüks vergisini senden mektupla istemezler - banka hesap numaranı alırlar -parayı direkt hesabından keserler !! Eğer çok keserlerse sen onların peşinden koşar -ben şu kadar şu kadar sattım -kestiğiniz paranın şu kısmını bana geri verin, diye dilekçe yazarsın. Değerlendirirler -hak verirlerse paranın şu kısmını sana geri verirler.

Eğer ustelersen mahkemelik olursun -davayı kazanırsan -haklıysan kazanırsın davayı almanya'da -ama diilsen o paranın üstüne bi de avukat + mahkeme parası ödersin !!

O para en az 10 bin euro civarında olacaktır!!

Bir sürü uykusuz gece geçirirsin o yüzden ...

işte bu yüzden o Kürtler türkler -kendini uyanık sanan herkes -fiyatlara çok dikkat eder. Hepsi süt dökmüş kedi gibi uslu uslu normal fiyat marjlarının dışına çıkmaz. Hiçbi yabancı, italyanlar, ruslar, herkes gayet usludur.

Alman devleti her yerde bira 2,5 euroyken sen birayı 3,5 euroya satarsan sana -bir ayı bulmaz -senin biran niye 1 euro pahalı o biranın özelliği ne? diye mektup gönderecektir.

O mektup resmi bi mektuptur - ilk tehdit zaten o mektup olur -ona adam gibi bi cevap yazmak zorunda kalırsın. O mektubun bi mühleti vardır -genellikle 3 haftadır - 3 hafta sonra seni uyarırlar "şu tarihte yazdığım mektuba cevap ver "diye ...

Ya birayı 2,5 euroya indirirsin -pişmanım özür dilerim -dersin -ya da devlet seninle "ölüm dansını "etmeye başlar.

Parayı indirirsen -o arada 3,5 euroluk biranın parasını gene de zike zike senden alırlar ....

O yüzden almanya'da hiç kimse öyle 10 euroya lahmacun satmaya devam edemez.

Tanım -devletin ne kadar laçka olduğunu gördüğümüz bir haberde yer alan bir işadamı.
    4 ... paganviodio