1. 1.
  ferhan şensoy'un yeni oyunu.
  ... lord henry
 2. 2.
  içinde günümüz siyasetine ciddi göndermeler yapan ferhan şensoy oyunu. ilk perde fazlasıyla sıkıcı. yani benim gibi yıllar sonra ilk defa tiyatroya gidecekseniz eğer ilk oyun olarak tercih etmemeniz tavsiye edilir. tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. zira oyunculuk konusunda laf söylemek bana düşmez yılların oyuncularına. emeklerini saygıyla alkışlıyorum.
  1 ... fabala
 3. 3.
  ferhan şensoy'un eski tv dizisinin tiyatro versiyonu.
  ... beyazyelkenli
 4. 1.
  1995 yılında yayınlanan ferhan şensoy'un yazıp yönettiği 8 bölümlük bir tv dizisi imiş. Zira benim de yeni haberim oldu. youtubea kendi kaset kayıtlarını eklemiş bir arkadaş. bir haftadır müziğini ezberledim dilimde dolanıyor. mizahi değerinin yanında artık nostaljik bir değer de kazanmış durumda haliyle.

  buradan izleyebilirsiniz : https://www.youtube.com/w...?v=3nh2d-zuJE4&t=305s+

  oyuncu kadrosunda ferhan şensoy'un çekirdek kadrosu diyebileceğimiz derya baykal, rasim öztekin, tarık pabuççuoğlu gibi oyuncuların yanında rahmetli suna pekuysal ve tabutta rövaşata filminden hatırlayacağınız 1999 yılında* vefat etmiş ayşen aydemir de bulunuyor.
  her biri oldukça orjinal olan karakterlerin arasında manyak dj rolünde orhan edip ertürk'ün psikopatça tavırları ayrı ilgi çekici.

  varsayalım ismail'e benzer yönde tvde rastlamaya aşina olmadığımız tarzda bir yapım olmuş. konfüçyüs okulu adeta her bölümde bilgece bir söz, kapital düzene karşı bir söylem duymak mümkün. şensoy'un kendine has kelime oyunları içeren zekice işlenmiş mizahı her köşesine işlenmiş dizinin. öyle ki her karakterin söylemlerinde bu laf ebeliğinin izlerini görebiliyorsunuz. 90lı yılların siyasi havasını hicveden kesip kesip skeç yapılası çok hoş bölümler içeriyor. uzun lafın kısası şimdikiler gibi vatandaşı uyuşturacak iktidarın hoşuna gidecek yada reytingleri coşturacak fazla bir şey yok. varsa yoksa konfüçyüs. * 8 bölüm sürmesine şaşmamak lazım.

  son olarak o mükemmel şarkısının sözlerini de yazalım :

  a-a-a-a titi
  a titi pa titi

  mi fa sol, mi fa sol
  zor iştir boş gezmek, fazla mesai ister
  yatacak yer ister
  yemek ister içmek ister

  zor iştir boş gezmek
  uzun uzun yürümek ister -mek ister

  la si do, la si do
  yürürüm hayatı,
  var olmaktır işim.
  var olmak ağır iş,
  başka iş istemem

  a-a-a-a titi
  a titi pa titi
  nassı yaa?!
  öyle işte aaa..

  mi fa sol, mi fa sol
  seyyar vatandaşım tam adresim yok benim
  boş gezmektir işim
  nerde akşam orda sabah

  mi fa sol, mi fa sol
  zor iştir boş gezmek,
  eni konu yüzsüzlük ister -lük ister

  la si do, la si do
  yürürüm hayatı,
  var olmaktır işim.
  var olmak ağır iş,
  başka is istemem.
  ... umutsuzlar parki
 5. 2.
  http://www.sinematurk.com...9505-bosgezen-ve-kalfasi/

  eskilerdendir.
  ... alpertunna