1. 1.
    arkadaşlar son zamanlarda bir çok çift ile konuşuyoruz. hakikaten büyük sorunlar var.
    1- çiftler konuşamıyor ve kavga sürekli yüksek dozda
    2-sosyal medya o kadar büyük zaman harcatıyor ki başka başka alternatifler insnların keskin cümle kurmasına sebep oluyor.
    siz ne düşünüyorsunuz bu konu da.
    10 -3 ... micoo
  2. 2.
    Şu dönemde evli çiftlerin tüm sosyal medya hesaplarını direk kapatması lazım,hatta tuşlu telefon kullansınlar.eğer ailede huzur mutluluk istiyorlarsa.
    12 -1 ... kalahari 1
  3. 3.
    boşanmaların başlıca sebebi ekonomik sorunlar. sosyal medyaya bok atılmamalı. çok azı aldatma yüzünden bitiyor evliliklerin.
    4 -8 ... don dale
  4. 4.
    ayy be kardeşim kime ne anlatacağız. iki saattir eşcinselliği lanetledim diye savaş veriyorum . aldatma işine zaten giremeyeceğiz. herkez azmış kudurmuş.
    5 -2 ... micoo
  5. 5.
    Ekserisi allah için sevip allah için evlenmemekten ötürüdür. Özellikle imani cihetten hiçbir kaygısı olmayan çiftler senelerce aynı evde evli gibi yaşamaktalar, akabinde evleniyorlar.

Evlenmeden önce ise ilişki zaten tekdüze hâle gelmeye ramak kala nikah kıyıyorlar bu da çoğu zaman maalesef evliliği bitiren imza oluyor. Aileleri taraflar kendi ailesi olarak kabul etmiyor.

Ten ve ceset sevdası ve maddi menfaat evliliklerde temel olmuş vaziyette. Ekonomik sorunlar ancak 5. perdede. Zira boşananların ekserisine bakın, boşanma davalarını inceleyin veya sürekli çift değiştirenleri gözlemleyin hem kadın hem erkek kariyer yapmış ve maddi durumu da gayet iyi olan kimseler oluyor.

Ben şimdiye kadar mütedeyyin 5-6 çocuklu ailelerden boşanana pek tanık olmadım. Genelde özellikle günümüzün sözüm ona özgür kadınları bir erkeğin tahakkümü altına girmeyi reddediyorlar.

Kadının ekonomik özgürlüğünü alması esasında erkeğin tahakkümü ve muhafazası altına girmeyi reddetmesini, başına buyruk davranmasını gerektirmez fakat maalesef çoğu kadın günümüzde böyle dik başlı oluyor. Bu da evliliği bitiren ana sebeplerin kıvılcımını ateşliyor.
    15 -5 ... lightsaber
  6. 6.
    Ne bekliyorsun ki yeni taşındığım sitede bir iki havuzda göründüm. 2 ay içinde 3 karı düşürdüm 2’si evli. Kocaları iş seyahatine gittikçe yumuluyorum. Öyle ki kocalarının ajandasını sekreteri bile benim kadar bilmiyordur.

Karı kısmısını doyuramazsınız beyler, bu yüzden evliliklerin çoğu yürümüyor.
    2 -12 ... nesgayfe
  7. 7.
    bir abimiz demiş ya Allah için sevmedikten sonra gerisi hikaye.
    2 -2 ... micoo
  8. 8.
    bence en önemli sebep ekonomik sorunlar, sonra eşler arası paylaşımın çok az olması, bireysel olarak tahammül sınırlarının düşmesi, zamansız çocuk sahibi olma, zıt karakterlerin bir arada olması vs.vs.vs diye uzar gider.
    1 ... pompacisofu
  9. 9.
    adam içkiye sigaraya para veriyor en yakın arkadaşı ile hiç sohbet etmeden saatlerce telefona bakıp eve geç gidiyor sonra evde hanım neden geç geldin deyince batıyor.
    hangi erkek ev hanımı bir kadına bir deodorant bir kuaför bakımı bir ilgi ne bileyim bişi göstermiş de evliliği yıpranmış.
    bencillikler bitirdi herşeyi.
    konuşmamalar
    paylaşmamalar
    düşünmemeler.
    6 -1 ... micoo
  10. 10.
    evlilik ölmek demektir.
    -4 ... gentile