1. 90.
  geçmiş olsun kardeş , tanrı yardımcın olsun.
  1 ... bogey
 2. 89.
  allah düşmanıma yaşatmasın. zordur çeken bilir.
  1 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
 3. 88.
  Çevremdeki boşanan insanlar çok sancılı bir süreç diyorlardı da inanmıyordum.
  Şimdiden sancısı başladı. An itibariyle verilen karardır. Harbiden çok kötü bi durummuş ya. Nasıl atlatıcaz, nasıl geçecek bu günler inan bilmiyorum. Sanki sürekli aynı günü yaşayacak gibiyiz.
  Sabır, çok sabır lazım..

  Edit: arkadaşlar düzeldi, yani aramız. Çok şükür ki. Durmak yok yola devam anasını satıyım.
  5 ... queenn of darkness
 4. 87.
  boşanma
  ... birbaskayerde
 5. 86.
  kadınlar boşandıktan sonra daha mutlu oluyorlarmış:

  https://www.liveabout.com...ier-after-divorce-1103045
  ... mezardaki akrep
 6. 85.
  evlilikten daha yapıcı bir müessesedir. her evlilik mutlu gitmez ama her boşanma en azından bireylerin en az bir tanesine mutluluk getirir.
  1 -1 ... sigara icmiyorum
 7. 84.
  Evlilik akdinin, türk medeni kanunun 161 ve 166 ncı maddeleri arasında düzenlenen sebepleri ile sona erdirilmesidir. Çoğunlulukla evlilik birliğinin temelden sarsılması başlıklı 166.maddeye dayanarak dava açılmaktadır. Anlaşmalı veya çekişmeli olarak dava açılması mümkün olup, çekişmeli davada önce yerel mahkemede dava görülmekte, deliller değerlendirilmekte, sonuçlandığında ise %99 oranında en az bir taraf memnun olmadığından istinaf ve akabinde yargıtayda temyiz kanun yoluna başvurulmakta davanın tamamen sonuçlanması 3-4 yılı alabilmektedir. Anlaşmalı boşanma ise makul bir protokol ile taraflar, varsa çocuklar, tarafların aileleri ve hatta avukatlar için bile en iyisidir.
  Avukatlar için bile diyorum, çünkü dava kesinleşmeden karım&kocam bana bunu dedi, kaynım bana şunu yaptı, anası öyle yönlendirdi avukat hanım/bey cenderesinden asla çıkılamamaktadır. Birkaç ayda bir aynı şeyler konuşulur ve hatta yenileri eklenir. Çünkü herkesin derdi kendisine büyüktür ve dava sonuçlanmadan taraflar kimliğini,soyadını dahi değiştiremediğinden ve belki yıllar sürdüğü için yeni insanlarla tanışmasına rağmen önüne bakamadığından yani tam olarak hayatlarına konsantre olamadıklarından dertlidirler.
  1 ... banban
 8. 83.
  Ortak olarak yürütülen yaşam mücadelesini tek taraflı ve müttefiki olmayan duygular eşliğinde yaşama eylemi.
  1 ... universitemezunuaskdoktoru
 9. 82.
  Zorlu ve yıpratıcı bir süreçtir.
  Hem eşlere, hem çocuklara hem de ailelere hüzün çöküverir.

  Lakin kimi Zaman yol alabilmek için, kimilerine yol vermek gerekir.
  Acıtsa da, incitse de...

  Mutluluk, hepimizin Hakkı.
  13 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
 10. 81.
  2017'de 125.000 Kişi boşanmış. 590 bin kişi evlenmiş. BU durumda yaklaşık 1/5 Oranında boşanma ihtimali var evli çiftleri. Yani her 5 evlilikten 1 i boşanma ile sonuçlanıyor.
  ... ulubelen