1. 1.
  Boşanmak isteyen beyler için anlatıyorum, kanunumuzdaki çok büyük açıktır ve denenebilir; evli olduğunuz eşinizden sıkıldınız ve nafaka vermek istemiyorsunuz * öncelikle herhangi bir şekilde orta ölçekli hastalıklardan birisinden muzdarip olmanız gerekiyor, herhangi birisi olabilir. hastalığın ilerleyen evresinde tüm yakın ailenizi aynı ortama toparlayın(bu noktada ailenizin her ferdi aynı iddiada bulunacak) ve eşinizin sizin hastalığınızdan dolayı evi terk ettiğidini mahkemede iddia edin, olay yargıtaya gidecektir emin olabilirsiniz. yargıtay bu konuda direk kadını suçlu buluyor ve nafakayı bir anda kesiyor. emsal karar bu konuda mevcuttur evlenmekten korkmayın usulune uygun oynarsanız bir sikim alamadıkları gibi sikildikleri ile kalıyorlar * bu arada ağır emsal karar vardır hanımlar siki çok fena tuttunuz *

  eksi oy veren kezban var sanırım: bu konuda yargıtay 1 gün önce, ileride hangi sonuçlara sebep olacağını bilmediği bir karar verdi * bende bu kararı evlenmek için aslında dört gözle bekliyordum * nafaka vermemek için yapmanız gereken pısırık bir avukat tutmayın akıllı olun zaten senelerce nafaka vereceksiniz bırakın elin fahişesi yiğeceğine avukat yesin ama aklınız rahat olsun. avukata basın parayı davayı kazanın birileri dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olsun *

  edit2: ben öyle yaparım böyle yaparım gibi boş konuşmalara gerek yok mahkemede görüşürüz * daha evlenmedim ama hazırladığım çok iyi bir senaryo ve çok iyi bir ağır ceza avukatı bana yeter.

  edit3: savunmanızı kesinlikle 5-10 senelik avukatlara vermeyin dediğim gibi nafaka senelerce sürer maaşınızı hesaplayın vereceğiniz senelerce nafakayı hesaplayın ona göre çok sağlam bir avukat tutup kredi çekin basın parayı sonuçta avukata gidiyor para.

  edit4: savunmayı bu şekilde ilk sunan siz olursanız aksini ispat etmek karşı tarafa düşüyor tabi ki dediğim gibi aile eşrafınız bu konuda size tam destek olacak karşı tarafın şahitleri her ne derse desin hakim ve yargıtay tarafından geçersiz oluyor. unutmayın "kadın evi terk etti" tüm davanız bu yönde olmalı aksini kesinlikle kabul etmeyeceksiniz kabul zor bir dava ama madem boşanacaksınız bari mama vermeyin.

  edit5: sağlam bir avukat kesinlikle bu davaya girmez demeyin çokta güzel giriyorlar dediğim gibi boşanıyorsunuz ve mama vermek istemiyorsunuz o zaman mama avukata gidecek.

  edit6: direkt değil bana göre (bkz: direk) hatta uzun atlama:)

  edit7: edit kasmak zorunda kaldım, aslında gereksiz fakat evliliği 1 çakal karının iki dudağı arasında olup hayatı yanan adamlar var biraz da onlar tarafından düşünmek lazım hemen meriçlik yapmanın anlamı yok zaten bu başlıkta meriçlere ekmek çıkmaz * burada anlatılanlar yasal baskı altında evliliğini isteksiz yürütmeye çalışan emekçiler için abi bu anlattığım şartlar altında boşanın ama evliliğiniz sağlam ise bunu yapmayın beni de günaha sokmayın.

  edit8: son edit aşırı çoluk çocuk yorumu var mesela; ağır ceza avukatı aile mahkemesine girer mi? evet girer ağır ceza avukatları şu yönü ile ünlüdür türkiye sınırlarında her yargı makamını her yönü ile tanır! tabi ki ağır ceza avukatını aile mahkemesine sokmak çok zor bir iştir fakat anlatılmak istenen şudur ki çok sağlam avukat sokun dava sizin lehinize dönecektir.
  5 -10 ... eyfel kulesi
 2. 2.
  Güzel kafanızı yormamanız gereken bir karardır.

  Özellikle daha direkt yazmayı bilmiyorsanız bence bir avukata gidin. Bir de keşke kararı da paylaşsaydın.

  Ben o kadının o adamı terk etmediğini her türkü delille pek güzel ispatlar, üzerine tazminat da alırım. Karşınızdaki de sizden şeker isteyen çocuk değil.
  4 -2 ... cicekli siirler bayim
 3. 3.
  şeker vesaire bilmem de yargıtay kararı var nasıl olacak bu işler.
  (bkz: direk)
  -2 ... eyfel kulesi
 4. 4.
  Haklı bulunursunuz da bulunmasına bu kadar inliğe cinliğe kafa basıyorken ödenilen tazminatta fazla koymaz zaten.

  En yakın dolandırıcılık işlerine girip para kazanmaya bakmak lazım bu kafayla.
  -1 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  sen sevmeden niye evleniyorsun? adama bak evlenmeden boşanmanın yollarını arıyor. harbi ne değişik insanlar var. bu kadar evlilikten nefret ediyorsan kendine bir iyilik yap evlenme kafan rahat olsun yoksa sen zaten asla mutlu olamazsın.
  2 ... ra s al ghul
 6. 6.
  ne kadar üzücü.
  daha evlenmeden evleneceği karısına karşı komplo planını kuruyo.
  e çocuk?
  döl israfı olmak kötü birşey.
  düşünüyorum da bi gün acaba hatundan ayrılabilecek miyim ya da ayrılsam da heralde al malım mülküm senin olsun ben çöpten karton toplar karnımı doyururumda sen çocuklar aç kalmayın derim.
  ben çok mu safım sağılacak inek miyim yoksa insanlar mı aşırı döl israfı anlamış değilim.
  ha anlaşamazsın ayrılırsın tabi de ne bileyim daha evlenmediğin karına karşı böyle bi plan..
  3 ... saraswati
 7. 7.
  hangi aileye eşimden sıkıldım gelin bizim eve hasta rolü keseceğim denir?

  ben babama bunu desem beni evlatlıktan reddeder gelini nüfusuna yazdırır.

  evlilik böyle hesapları kitapları kaldıracak bir kurum değildir. bitişi hiç değildir.

  sokayım pozitif hukukun ne dediğine. rolünü kestiğiniz hastalığı kaptırır insana böyle üçkağıtlar.

  düşün bir ömür birlikteliğe imza atıp o birlikteliği sonlandırayım, cebimden para çıkmasın derdine düşüp ayak oyunları çeviriyorsun. insan öz saygısını yitirir.
  2 ... raduyev
 8. 8.
  başlığın herkes tarafından yanlış anlaşıldığı ayrıca doğu kültürü ile yaklaşıldığı başlık olmuş, ülkemizin doğu kesimi zaten boşanma nedir ne işe yarar bilmiyor hali ile ben aileme nasıl bunu söylerim mantığı ile ilerliyor, sen o kültürde sığır çobanı gibi yaşarken batıda işler öyle ilerlemiyor batı kaşarı ile uğraşmak senin köyünde davar güden kezban ile uğraşmaktan çok daha zor! büyük şehirlerde kevaşeler ile verdiğimiz savaş cidden çok ağır ama doğu kültürü ile yaklaşan sığıra bunu anlatmak çok zor.
  -4 ... eyfel kulesi
 9. 9.
  Bu kadar uğraşmaya ne gerek var? evlilik öncesi sözleşme yapın, her ne koşulda boşanma yaşanırsa yaşansın taraflar kesinlikle nafaka talep etmeyecektir diye madde koyun olsun bitsin. Avukata vereceğin para da cebine kalsın. sen mutlu olmak için evlenmiyorsun ki, insan boşansa bile eşine "elin fahişesi" der mi la? Ne biçim adamsın sen? Seninle evlenecek kadına şimdiden acıyorum.
  3 ... keshberfo
 10. 10.
  evlenmemek en kesin çözümdür.
  ... hastavilla