1. ?.
  genelde sabahın erken saatlerinde işe geç kalmanız için büyük çaba sarfeden dallamadır.
  4 ... husame
 2. ?.
  boş yolda tam gaz giden minibüs şoföründen daha makbul olan şofördür.
  Orta yolu bulsa iyi olur ama madem böyledir, kınamamak gerekir, hiç sordunuz mu neden diye, belki de kendince bazı sebepleri vardır.
  ... xiphoideus
 3. ?.
  kendini toplu taşıma aracı değil de hani turistlere özgü şu city sightseeing araçlarından sanan kimlik bunalımı içinde şöfördür.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 4. ?.
  öldürülesi insanlardır.
  -şoför bey acelem var gaza basar mısın?
  *in taksiye bin o zaman
  gibi muhteşem ötesi cevaplar verebilen insanlardır..
  ... eşşağan ala gazuğu
 5. ?.
  bursa'da sık rastlanan bu şöförler genelde çekirge-heykel seferi yapar. gözü müşteri aramak amacıyla devamlı kaldırımdadır.
  ... legend of the stranger
 6. ?.
  sinir bozucu insanoğludur kendisi ve nedense bu tip şöförlere hep insanın çok da acelesi olduğu zamanlarda denk gelinir, koştura koştura bir yere yetişmek üzere evden çıkan zavallı müşteri dolmuşu bulduğuna sevinir * bindikten bir kaç dakika sonra bu ortalama ücreti ödedikten 1-2 dk sonraya denk gelir kişinin jetonu düşer. minibüs sahiden de yavaş gitmektedir. bu noktadan sonra iki şey olabilir ki bu yolcunun psikolojisine göre değişir:

  1) sinirli/stresli insan modeli: dakikalar geçtikçe sinir kat sayısı giderek artar ve yaklaşık 10 kez içinden 'şimdi söyledim, neyse sabır, şimdi söyleyeceğim , hadi kavga çıkmasın' şeklinde geçirip sayısız küfürü bastıktan sonra dayanamaz ve çıkışır 'kardeşim acelemiz var ya! biraz hızlı gitsene! yürüsem daha çabuk gitmiştim, varmıştım hatta şimdiye!'

  bu durumda şöför 3 şey yapabilir ki bu da şöförün psikolojisine göre değişir
  1-asabi şöför: direk kapıyı aömak suretiyle 'in lan o zaman aşağı!' der ki bu tartışma büyür gider
  2-sessiz kabulenmeyen şöför: bu şöför tipi en sinir bozanıdır. zira sesinizi duymuştur ama izi sallamaz ve aynı hızda kullanmaya devam eder *
  3-sessiz kabullenen şöför: bu şöförse türünün ender örneğidir. bulunursa üstüne fazla gidilmesindir, yazıktır.

  2) sakin insan modeli: işte bu insan modeli eğlenmeyi bilen insan modelidir. zira bu kişiler değiştiremeyecekleri bir durumda boşu boşuna sinir stres yapıp kendilerini yemektense olayın tadını çıkaran kişilerdir. bu kişiler dolmuşta beklemekten sinir küpü olmuş kişileri an be an izleyerek eğlenebilecekleri gibi dolmuşa binmek için el kaldıran kişilere içten içe acıyıp aynı anda dalga geçmek suretiyle 'salağa bak bindi, yazııık bilmiyor ki bu dolmuş 20yle gidiyor, bakalım suratı ne şekil alıcak' şeklinde gülüp yolculuğu zevkli hale getirebilir.
  1 ... cilekrazzi
 7. ?.
  minibüsten inip "ben bi sigara yakıyorum abi sen ilerle ben yetişirim" denilebilecek babam sağolsunlardır bunlar. yavaş gittikleri yetmez her sokak başında durmaya beş var hızına inerler. hatta ve hatta sokağın sonundan gelen bir insan evladı görürse onu durur ve bekler. ulan adam el mi attı, kol mu salladı, binecek mi, binmeyecek mi, niye bekliyoruz be sığırcım! işe değil de tüm mahalle polonez köye pikniğe gidiyoruz sanki. hayır bu sefer o sokağın başına yürüyen ite de kıl olurum binmezse. yürüme kardeşim, bin şu minibüse. bakkala mı gidiyorsun? farketmez. ilerde inip geri yürürsün.
  ... sally
 8. ?.
  belli bir mesafede sabırları zorlayan bi süratsizlikle giden kaldırımda otobüs durağında balkonda * olan herkesi potansiyel müşteri görüp dat dat yapan ve bu süre zarfında para sayan kişidir. yolun 2 kilometrelik kısmını 20 dakka da geri kalan 20 kilometrelik kısmını da 2 dakkada almanız mümkündür. eğer ki arkasından aynı hattan başka bir minibüs gördüyse bu 2 dakika bir dakikaya da inebilir.
  ... kapaparantez
 9. ?.
  bunun nedeni; hatlı çalışan minübüslerin dakika hesabı ile servis çekmeleridir. eğer belirnenen dakikanın öncesinde ya da sonrasında varırlarsa son durağa ceza alırlar durak başkanından. yani bunun amacı verilen sürede mesafeyi tamamlamaktır. (bkz: herseyin bir sebebi vardır)
  1 -1 ... karpuzkabugu
 10. ?.
  güneşli - bakırköy hattında bolca görülebilecek şöfördür.
  1 ... chilavert