Advertisement

 1. 1.
  günümüz şartlarında en kötü oydur. öyle ki ırak'ta sünniler boş oy vererek, şundan çekilerek, bundan çekilerek otoritelerini ayaklar altına almışlardır. meydan da üç beş çapulsuza kalmıştır haliyle. ülkemizdeki durum da aynısıdır. elbette ki bir insanın siyasi görüşü olmayabilir, ya da mevcut görüşleri beğenmeyebilir. ama en azından ülkesi, cumhuriyeti, insanları için en az zararlı olacağını düşündüğü gruba destek olması, şu şartlarda en hayırlısıdır.
  ... thor voivoda
 2. 2.
  kötünün iyisini seçme mantığı yanlıştır. oy kullanmak taraf belli etmekse ve hiç birine de taraf olunmuyorsa bunun gereği boş oy kullanmaktır. herkes inandığını yapmalıdır ve mutlaka yapmalıdır.
  ... asi
 3. 3.
  bunu atan kişilerin sonradan siyasetçileri, iktidarı, muhalefeti eleştirme hakkı yoktur. sen seçim bile yapmıyorsun, vatandaşlık görevini yerine getirmiyorsun sonra eleştiriyorsun. *
  1 ... arude50
 4. 4.
  bu seçimde sayısı çok artacaktır.
  ... asi
 5. 5.
  sayısı arttıkça, eleştirilen, beğenilmeyen ülkenin aynı şekilde devam etme, hatta -düşünmek bile istemesek de- kötüye doğru gitme ihtimali de artacaktır. unutulmamalıdır ki, karşı koyulan iktidara ne kadar muhalefet doğarsa, iktidar da olacak partinin oy oranı, dolayısıyla meclisteki söz hakkı o kadar düşük olacaktır.
  ... black magic woman
 6. 6.
  (bkz: boş seçmen)
  ... cavit
 7. 7.
  (bkz: eh işte)
  ... t bag
 8. 8.
  (bkz: oy kullanmiyorum kepek yapiyor)
  1 -1 ... asi
 9. 9.
  sıkıntı belirtisidir. bir of çekseniz karşıki dağlar yıkılır. ama oy oy oy çekseniz hiç bir şey olmaz.
  2 ... pafküf
 10. 10.
  (bkz: boşbakan)
  -1 ... rweasley