1. 1.
  " boğaziçinde oku çöpçülük oku " diyenlerin bir bildikleri vardır diye düşünürsek , övünmekte haklılar sanki. kazanmak zaten zor , bitirmek daha da zor olduğuna göre bırakalım övünsünler.
  edit: başlık başıma kalmış yine.
  4 -2 ... witch
 2. 2.
  sütcü imam mezunuyum diye üzülmek kadar gereksiz bir davranıştır. zira iş hayatına girildiği zaman görülür ki ne boğaziçi mezunları hala yerinde saymaktadır, ne okul okumamışlar emeği, hakkıyla bir yerlere gelmişlerdir. tabii ki başarı güzeldir, başarı insana keyif, haz vermelidir fakat orada bitmemektedir. asıl gerisi önemlidir.

  kırtasiyeden kalem alırsınız, yazılar yazmak için. kalemim ne kadar güzel diye övünmek yerine ne güzel yazılar yazıyorum bu kalemle diye övünmektir asıl doğru olan. araçlara değil amaçlara takılmak gerek. ****
  6 ... devedikeni
 3. 3.
  bogazici mezunu olanin degil de, bogazicine girmeyi basaranin yapmakta hakli olabilecegi durum.
  1 ... dramtatatam
 4. 4.
  herkes elindekilerle övünmeyi sever.Hata övünmeyi sevmediğini düşündüğümüz kişilerinde övündükleri şey övünmeyi değil övülmeyi becerebilmeleridir.
  bu sebeptendirki tuttuğumu takım ,okuduğumuz okul,kız arkadaş sayısı,maçta atılan golsayısı vesairelerden herhangi birinde birkaçında iyi olmak övünme isteğimizi gıdıklar.
  boğaziçi mezunu olan kişinin de övünmesi bu yüzdendir.
  mesela ben kara tüylerimden,sesimin güzelliğinden,zekamdan,seksiliğimden va bahsetmeden duramam.*****
  ... karga
 5. 5.
  'boş başak dik durur' lafını anımsatan davranış.
  -2 ... cuidarte
 6. 6.
  bir odtuluyle karşılaşana kadar devam edebilecek hede vede hödö.
  4 -8 ... faji
 7. 7.
  (bkz: çekememek)
  2 -1 ... steve
 8. 8.
  "hı hı, tabi" şeklinde geçiştirilmesi, yetinmezler ise "haklısın canım" diyerek teselli edilmesi, başı okşanması gereken insanların yaptığı davranış.
  -4 ... trinfr
 9. 9.
  övünmek kötü bir huydur. ama bir boğaziçi mezunu övülmeyi hak eder.
  1 -1 ... palta
 10. 10.
  cok fazla bir ayrıcalık degildir aslında önemli olan mezun olana kadar ne kadar sosyallesebildigin,ne kadar iyi iletisimci olabildigin,ne kadar gelisebildigindir.
  1 -1 ... karpuzkabugu