1. 1.
  BOĞA (21 Nisan - 20 Mayıs) Toprak / Sabit

  Uğurlu günü: Pazartesi
  Uğurlu sayısı: 9
  Uğurlu taşı: Zümrüt
  Uğurlu rengi: Mavi
  Uğurlu çiçeği: Karanfil
  En büyük özelliği: Dayanıklılık
  En büyük amacı: Para ve şöhret
  Uygun partnerler: Yengeç ve Oğlak
  Zayıf tarafı: Şüphecilik

  BOĞA'nın KARAKTERi
  Boğa burcu insanı bazen can sıkıcı olmasına karşın, genelde sevimli ve sıcak kanlıdır. Nabza göre şerbet vermeyi bildiği için her ortama çabucak alışır. Fakat bu, yabancı insanlara samimi davranacağı anlamına gelmez. Kuşkucu ve kararsız karakterli boğa, yabancılara karşı soğuk ve çekingen olacaktır.

  Duygularından ziyade mantığını kullanır. Bu nedenle kolay kolay riske atılmaz ve fazla hata yapmaz. Girişeceği iş üzerinde uzun uzun düşünür, her adımı hesaplar. Hazırladığı planın gerçekleşmesi için sabırla bekler. Program yapma hastalığı vardır. Düzenli hareket etmekten hoşlanır. Programlarına gelebilecek en ufak bir aksama Boğa'nın yıkılmasına neden olacaktır.

  Rahatına fazlasıyla düşkündür. Evinin konforlu olmasına özen gösterir. Ama lüksünden de taviz vermez. Hayatında lüksün yeri büyüktür. Paraya olan düşkünlüğünün nedeni budur. Parayı zevklerine ulaşmak için gerekli olan bir araç olarak görür. Hayran olduğu bir diğer kavram da "başarı" dır. Başarıya ve başarılı insanlara karşı zaafı vardır. Bu insanlarla sıcak arkadaşlıklar kurmak ister.

  Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemez. En kötü huyu inatçılıktır. Yönetilmekten ve emir almaktan hoşlanmaz. Fikrini söylediği anda konu kapanmıştır ve bir daha onu asla yolundan çeviremezsiniz.

  Boğa insanının önemli özelliklerinden biri de estetik zevkidir. Yaşamın artistik yanlarından zevk almayı bilir. Boğa'nın içinde bir sanatçı yatar. Yaptığı işlerde de bu yönünü ortaya koyar.

  iYi BOĞA / KÖTÜ BOĞA
  Boğa'nın iyi yönleri:Pratiklik, sabır, soğukkanlılık, irade, sadakat.
  Boğa'nın kötü yönleri :Tembellik, değişmezlik, inatçılık, kin, oburluk.

  BOĞA ve iLiŞKiLERi
  Arkadaşlık ve dostluk boğa için çok değerli kavramlardır. Bu nedenle arkadaş seçerken çok titiz davranır. "Arkadaş" ve "dost" kavramlarını kalın çizgilerle birbirinden ayırır. Herkese güvenemediği için sırlarını sadece dostlarına anlatır. Dostları da bir ya da iki tanedir zaten. Hoşlanmadığı bir davranış görmesi o kişiyi anında defterinden silmesine neden olur. Boğa için dost kazanmak ne kadar zorsa, dostlarını hayatından çıkarmak da o kadar kolaydır.

  Kimi boğalar öyle alçak gönüllüdür ki, sonunda aşağılık kompleksine yakalanırlar. Bu nedenle de sevilip sayıldıklarına inanmaları zor olur. Karşı cinsle olan ilişkilerinde de bu güvensizlikleri geçerlidir.

  Boğa burcu kadını ve erkekler:
  Boğa kadını zor beğenir ama anlaşabileceği birini bulduğunda sonsuza kadar onunla yaşayabilir. ilişkisinin bitmemesi için birçok özveride bulunur. Aynı özveriyi karşısındakinden de bekler. Alımlı ve akıllıdır. Bu nedenle istediği erkeği çabucak elde eder.

  Boğa erkeği ve kadınlar:
  Boğa erkeği sekse aşırı derecede düşkündür. Ama gerçek aşka da inancı sağlamdır. Gerçek aşkı bulduğuna inandığında ondan asla vazgeçmeyecektir.


  Boğa insanının en başarılı olacağı alan sanattır. Heykel tıraş, mimar, şarkıcı, ressam ya da yazar olabilir. Para kazanmayı iyi bildiği için işadamı ve banker olması da muhtemeldir.

  BOĞA BURCUNUN ÜNLÜLERi
  Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, William Shakespare, Audrey Hepburn, Al Pacino, Anthony Quinn, Cher …

  BOĞA BURCU ve SAĞLIK
  Boğa insanının en büyük problemi çabuk kilo almasıdır. Hayatı boyunca şişmanlık onun en büyük düşmanı olacaktır. Sağlıklı ve iri yapısı güçlü olmasını sağlar. Acıya dayanıklıdır. Hastalıklardan hoşlanmaz. Genelde yaşadığı rahatsızlıklar boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşittir.
  35 -7 ... liberty
 2. 2.
  Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri

  Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker.Bu sakin görünüşünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve hiçbir şekilde düşündüklerinden ödün vermez.

  Boğa burcu erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır ve iyi bir babadır.Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. işlerine fazlasıyla düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar devam ettirir.

  Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm içindedir,ancak boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır.

  Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından oldukça beğenilir. ilişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakardır. Lüksten ve konfordan fazlasıyla keyif alır. Cömerttir, fakat savurgan değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.
  17 -1 ... liberty
 3. 3.
  Yönetici Gezegeni:Venüs
  Element:Toprak
  Nitelik:Sabit
  Uğurlu Sayıları:Sabit
  Gün:Cuma
  Uğurlu Taşı:Zümrüt
  Renk:Pastel mavi, lila
  Tarot kartı:imparatoriçe
  Hayvan:Boğa
  Bitki:Elma, selvi, menekşe, gelincik
  Kıymetli Taş:Topaz
  Kıymetli Maden:Bakır
  5 -2 ... liberty
 4. 4.
  (bkz: kendi burcu altina entry giren uuser)
  7 -4 ... liberty
 5. 5.
  Boğa
  Grubu : Toprak
  Uğurlu günü : Cuma
  Uğurlu Sayısı : 6
  Uğurlu Taşı : Zümrüt
  Uğurlu Renkleri : Pembe, Açık Mavi, Krem
  Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı Gül, Pembe Karanfil, Şebboy
  Uğurlu Kokuları : Müge, Elma Çiçeği
  En Belirgin Özelliği : Dayanıklılık
  En Büyük ideali : Ün
  En Büyük Hatası : inat
  En Büyük Arzusu : Büyük servet

  Şematik, düzenli ve gerçekçidir. Estetiğe ve güzeliklere hayrandır. Derin duygulara sahiptir ama yaşamda en çok güvenceye önem verir. Eksiklerini gidermek ve yaşamı tanımak için bilgi edinmek, öğrenmek ister. Önüne çıkan engelleri aşabilecek güçte bir arzu istek duygusuna sahiptir. Amaçları konusunda kendinden emin ve kararlıdır. iyice düşünüp tarttıktan sonra maddi isteklerini elde etmek için eyleme geçer. Aceleden hoşlanmaz, aksine çok sabırlıdır. Gerekli olduğu kadar ve belli sınırlar içinde konuşur. Genellikle susmayı tercih eder. Bunun bir nedeni de karşısındaki insana daha sonra silah olacak herhangi bir açık vermemek endişesidir.

  BOĞA BURCU ERKEĞi
  Boğa burcu erkekleri, sadık dost, iyi bir eş, şevkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olular. Boğa burcunda doğan erkeklerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır. Böyle bir erkekle evlenmek ve onunla mutlu olmak istiyorsanız, bunlara çok dikkat etmelisiniz.
  Boğa erkeği işine son derece önem verir, Hangi işle meşgul olursa olsun son derece dikkatlidir ve başkalarının dayanamayacağı kadar fazla çalışır. Yalnız işini kendi seçmelidir. Çünkü böyle bir insan, sert, haşin, sabırsız bir kimsenin emrinde rahat edemez.

  Boğa burcunda doğan erkeklerin seks gücü çok fazladır. Yemek, içmek ve çalışmak gibi seks arzusu da günlük hayatında yer tutar. Eğer bu konuda ona uyamayacaksanız böyle bir erkekle ilişki kurmamanızı ve evlenmemenizi öneririz. Boğa burcunda doğan erkek iştahlıdır. Böyle bir erkeği kendinize bağlamak istiyorsanız ona sevdiği yemekleri pişirmeli ve zevkli bir sofra hazırlmalısınız.

  Boğa erkeği çok sağlam ve sıhhatlidir, ama hastalandığı zaman direnci kaybolur. Boyun ve boğazı çok hassastır ve hastalığıda ağır geçer. Ayrıca doktorlara da pek güveni olmadığından çabuk iyileşmesini engeller.

  Boğa burcu erkeği daima aşkı arar. Sevdiği anda da o güne kadar gizlediği bütün güzelliklerini ortaya koyar. Boğa burcundan olan erkek seçtimi bir daha o kadından asla vazgeçmez. Fakat size bu konuda açılmasını beklemeyin çünkü o hisleriyle hareket eder.

  Sevdiği kadını elde eden ve evlenen bu tip erkek kadar kimse mutlu olamaz. Eğer bu burç erkeği başka yıldızın etkisini almamışsa ömrü boyunca sadece bir kadını sever. Onun yanında huzurlu ve mutlu olurlar. Paranın değerini bilen bu erkek, sevdiği kadın söz konusu olunca tam anlamıyla değişir. Bulabildiği en seçme şeyleri eşine getirir ve eşinin şık olmasını ister.

  Boğa burcu erkeği çocukları çok sever. Sevdiği eşiyle birlikte güzel çocuklarda onun idealleri arasındadır.
  15 ... liberty
 6. 6.
  (bkz: junky) ve (bkz: mosquito) yu yanlız bırakmayan bir diğer sözlük yazarı; (bkz: kirmastılı)
  1 ... kirmastılı
 7. 7.
  (bkz: erkek olsun çamurdan olsun)
  7 -4 ... sıçtırtma lamasına
 8. 8.
  Biz boğa burcu erkekleri olarak insanlarla sıcak olup güzel dostluklar kurmayı seven,geyiklerin hastası olan sevilesi yaratıklarızdır.~ (bkz: ehehehe)~
  Genel olarak boğa burcu sadık ve sabırlı bir burçtur....
  13 -2 ... probus
 9. 9.
  burçlar ve cinsler arasında en tehlikelisidir.Çünkü hem erkektir hem de boğadır.Ezer geçer icabında.Allah muhafaza..
  21 -4 ... rackula
 10. 10.
  Son derece müşfik ve babacan kişilerdir.Obezite ve bununla beraber gelen hastalıklara açıktırlar.Vefayı hiçbir zaman bırakmazlar.Sadıktırlar....
  11 -1 ... the godfather