bugün

Mal paylaşımı cidden güç bir meseledir.
Tahsilin yoksa hayatını da idame edemiyorsan git bi köşede öl o zaman. Parazit gibi yaşamak için mı evleniyorsun? Genişliğe bak. Her bokta eşitiz diyorsunuz, iş maddiyata gelince oş olonomoz doho oz. Sizi evine kadın yapacak adama acıyorum.
Ben bu olaya önlem için hiç bir dügüne gidip taki takmadim.
Ee dügünümde de bana taki takmazlar.
Takilan takilar geline takilir o da onun olsun artik.
ondan sonra internet sitelerinde ilk eşimden boşandıktan sonra bağlanan nafaka, diğer biriyle evlenip boşanınca da verilmeye devam edilir mi diye sorular soruluyor. millet çift nafaka peşinde. çift takıyı da aldım mı oh mis.
takılar kadına verilir ama kadın da çok naif bir yaratık olduğu için erkeğe takar böyle de ilginç bir durum var bu boşanma olayında.
ayaklanın beyler.
Aile mahkemeleri ve yargıtay içtihatlarında kadının korunması ile ilgili pozitif ayrımcılık gereği yapılan uygulama.

feodal veya Sanayi toplumu olsun, Erkek egemen bir toplum ve eril bir jargonun kullanıldığı dillerde pozitif ayrımcılık gereklidir.

"Kikero"
Olmayan saçmalıktır.

Evet gözlemlediğim, mal varsa, paylaşımı büyük sıkıntı oluyor. Çocuk filan varsa baba çok sıkıntı çıkarmıyor. Çocuksuz olunan durumlarda erkek Özellikle kadını suçlu buluyorsa çirkefleşiyor. Kadın zaten donuna kadar alıp atma moduna girdiği için ortalık karışıyor.

Ben gelire göre bölünmesi mantığındayım. Anadan babadan gelen şeyler varsa onlar kimden geldiyse o tarafa gitsin. Ortak mallar bölünsün.
boşandıktan sonra bunu kabul edecek tıynette bir kadınla evlenmiş olmasını yapmış erkeğin hakettiğidir. o klonlanmış tipleri, o güzel ruhlu kadınlara tercih edip gittiler, aile yadigarı da gider, aile evi de gider. müstehaktır.

add it: cümleye bak.. iyi devirmişim, toparlamıyorum kalsın öyle. siz ne demek istediğimi anladınız..
Düğünde takılan tüm takılar kadına aittir.
Zibilyon yıldır bu böyle yeni bir şey değil.
Boşanma esnasında kadın özellikle erkeğe verilmesini talep etmediği sürece de kadına verilir.
apaçık orospuluktur. herkes bilir ki; yataktan önce parası peşin ödenen kadın, orospudur!
Niye tüm altınlar? Kadın olabilirim ama bu enayiliği savunmam. Eğer mehir oldu ise kadın mehir hakkını hakkı ile alır. Dinen bu caiz olandır zaten.
Türkiye'deki feminizmi sikeyim normalde feminizmin en büyük destekçilerinden biriyimdir ama türkiye'deki feminizm sadece kadınlara yönelik ve bu beni çok sinir ediyor mesela o takıları bölüşseler ne olur aq.
Kadın erkek eşitse madem boşaninca takılan takılarda eşit olacak.

Erkek tarafının erkeğe
Kız tarafının kıza

Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte...