bugün

arkadaş ortamında saçmalayan arkadaşın kendisine gelmesi için aşağılama amaçlı söylenen söz öbeğidir.

ero- kanka nasıl koyduk ama zaaa, ahaha.
buro- ero boş yapma...
-----------
buro- ero saat kaç?
ero- sana kaç lazım?
buro- ero boş yapma kerim!
.
.
.

buro: ero bak boş yaptım bu başlığı açtım.
ero: gene mi boş yaptın!
buro: ero bittiee.
bi arkadaşımın sık sık kullandığı söz.
yeni türememiş sözdür. eskiden beri sıklıkla kullanılırdı.
bu aralar çokça yapılan eylem.
(bkz: Boş yapmak)
saçma insanların söylediği söz. siz boş yapmayın lan asıl!
Boş yapmak. Zaman geçtikçe yeni yeni kelimeler türüyor.
bu söz dizisini kullanan birine gönül rahatlığıyla dangoz yaftasını yapıştırabilirsiniz. cuk oturur, hiç sekmez.
Yeni nesil çok sık kullanıyor yeni bir tabir. Evet.
"Kes lan" diye cevap verilesidir.
Kullanan kişinin Aslında boş yaptığı cümle.
(bkz: boş bırakmak)
görsel
Aktroller için cuk oturuyor 2 gündür kullaniyorum.
chp li zihniyetin sürekli kullandığı jargondur. evet..
unutulacağı gün iple çekilen sığır sözü.

her dönem insanların diline böyle aptal saptal sözler pelesenk oluyor. 90'larda da "herıld yani" vardı, evlerden ırak. ama hiçbiri bu kadar rezil ve embesilce değildi. günlük hayatta sığır ergenin biri, veya beyni ergen kalmış yetişkin sığırın biri bana şu tabiri kullanacak da kalu beladan bu yana ne kadar gelmişi geçmişi akrabası varsa kıyasıya s*keceğim diye çok korkuyorum. amk davarları. boş yopmo borodor. boş yopmo. ağzınızı dilinizi mavi balinalar s*ksin.

edit: ahaha bakın neyi fark ettim. benden sonra biri entry girmiş ama görünmüyor. engellediğim yazarlardan biri demek ki.şimdi çıkış yapıp bakacağım, kalıbımı basarım bu sözü savunmuştur. kullanan tiplerin ne tıynette olduğunu bir kez daha ispatlamış oluyor böylece.

edit 2: ahahah oytunkaran'mış. şaşırdık mı? keşke bakmasaydım, zamanıma yazık aq.
Harika bir söz günümüze çok iyi uyuyor. Boş yapmayın. Evet.
sikimsonik ergen lügatı kelimelerindendir.

diğer sikimsonik kelimeler için : (#41200850)
Boş konuşma lafından farklı olan argo deyiş.

Boş konuşma kişinin sadece konuşmalarının anlamsız ve gereksizliğini ifade eder.

Boş yapma ise kişin mevcudiyetini tamamen gereksiz olması demektir.
haftada 3 4 kere samimi arkadaş çevremde yaptığım eylem.
görsel
çok salakça bir sözdeyiş. hiçbirşey anlamadığım, söylenilen tarafından havalı olduğuna inanılan laf.
Bu aralar 6.Sınıf öğrencilerinin dilindeki söz.Her sene bir şey moda oluyor.Televizyon izlemediğim için nerden öğrendiklerini bilmiyorum.
görsel
(bkz: nazif boş yapma)