bugün

BMW nin 5 ile çarpılmasıdır.
X6 ya göre bir tık ufağıdır ki X1 modeli de mevcut ve X1 oldukça iyi ben olsam X1 den çıkmazdım başka bir ada tamamen yeni model geçerdim.
2003 model bir tanesine bir aydır sahip olduğum araç

Çocukluğumdan beri dış çizgilerine hayrandım. Şimdi bu hayranlığıma yol tutuş, konfor ve motor gücü de eklendi.
Taka maka ama alıcam bundan bi tane galiba.
Çok oturgaçlı polat götürgeci.
https://www.youtube.com/watch?v=diQCiDjliWE aklıma hemen şu görüntüleri getiren araç.
Bölü beş çarpı altı iste hedefim bu.
Tanım: hedefe gitmede bir aractir.
e53 kasayla başlayıp e53 kasayla artık devri kapanmış BMW modeli. e70 kasasıyla oynamaya çalıştığı ringte esamesi okunmuyor artık. land Rover gibi bir marka varken diğerleri ikincilik, üçüncülük için mücadele edebilir ancak zaten.
x6 çıkınca 2. plana düşen, x6 pahalı olunca ve çok tutulmayınca eski değerini de kaybedip bir diğer anlamda piç kalan bmw modeli.

mercedes benz gl serisi karşısında fors kaybetmiştir.
eskisi gibi havası yoktur.

dün itibariyle garajımdan 1 araç eksiltiyorum sözlük. ilâna koydum dünden beri 1 kişi aramadı, sanırım galeriye ölü fiyatına vericem.
Polat denen hıyartonun ada etrafında 5-6 tür döndürdüğü bir zamanların karizmatik cipi.pabucu damdadır şuanda.

(bkz: audi q7)
Toyota land cruiser gormeyen fanboy bunyelerin q7 ile karsilastirdigi, ustelik q7 nin de x5in de eline verecek bu araci bilmemeleri kendilerine karsi acimayla karisik gulme hissi olusturur.
kız tavlamayan araba. sadece uzaktan baktırıyor. adres sorsam "tipini sikeyim" diye cevap alıyorum ben.
kız tavlayan araba.
lpg de sorun yaratan araç.

şimdi diyeceksiniz ki x5 e lpg mi takılır? kilometrede 1 lira yakarsa takılır arkadaşım.

3.0 litrelik atmosferik motorlu dedik, olur dedik 2 aydır canımdan bezdirdi beni. şu araca sahip varsa burada lpg taktırmasın arkadaş.
ikinci el fiyatları baya düşmüş bir bmw modeli, neden düştü acaba bu kadar neden neden neden...
hayallerimin arabası
en iyisi için;
(bkz: Q7)
Polat alemdar karakterinde de bir tane olduğunu öğrendiğimde iyice soğuduğum kıro arabası.
Dizel bir de...
(bkz: o hikayedeki kıro benim babam)
http://www.garagetv.be/vi...mw_x5_gestrand_fail_.aspx
ikinci el fiyatları 40.000 tl civarına kadar inmiş arazi aracı. arazi aracı derken çok da arazi olmaya gelmeyen bir arazi aracıdır, fazla derin olmayan çamurlu ve karlı yüzeylerde neredeyse tüm japon malı arazi araçlarından daha iyi yol tutuşa sahip olsa da, derin çukurlara ve kayalıklara sahip ve yüksek eğimli bölgelerde yolda kalması muhtemeldir.
hakkında; "canavar gibi araba ama manyak yakar lan" diyenlere odunla girişme hisleri duymama sebebiyet veren araçtır. bir de "manyak yakar" diyene "la olm onu alan benzin parasını mı düşünecek" diyenler var. onları da bmw'nin genel müdürüyle buluşturmak istiyorum. adamın dünyaya bakış açısı değişsin.
Özellikle ülkemizde asfalt yoldan hiç başka yol bilmeyen arazi aracı. 270 bin liralık fiyatına rağmen peynir ekmek gibi satılmış olması memleket ayılarının halini göstermesi bakımından ibret vericidir.
çocukken hayallerimi süsleyen ve bunu almadan, gelin arabası yapmadan evlenmem dediğim araç.

lakin o zamanın hesabıyla yılda 1000 euro biriktirseydim ancak 113 yaşında evlenebiliyordum. baktım o yaşta kız bulamayacam cipi almadan evlendim 307 gibin bi araba bulmuşum neyime yetmiyo gayri deyip gelin arabası yaptım. haa şimdi alabiliyor muyum? yok!

geçen hesaplarımı güncelledim ve 72 yaşında alabileceğim sonucunu buldum. ben de çıtayı düşürdüm ve vosvos aldım. mutlu muyum? yok! hadi şimdi siktirin gidelim. gitmiyo ki pezo itsenize gayri ha belinize kuvvet!
bir zamanlar rüyalarımın aracıydı.taa ki kırmızı ışıkta durmuş bi x5'in içine bakana kadar.burnunu karıştıran altın kolyeli bi adam vardı.jipten bile soğuttu şerefsiz.
geçen sene istanbul merter'den 49.500 euro fiyata bulduğum ve hiç kaçırmadan aldığım suv. normalde içine binince wow oluyor insan ama bundan bile insanın hevesi kaçıyor. elbetteki avantajları çok hız bakımından bir problem yok. ama sürüş zevki biraz kenara atılmış gibi. güvenlik neredeyse kötü. frenleri çok sağlam. benim tek şanssızlığım acele edip benzinlisini almam oldu. normalde araba ile tuvalete gittiğim zamanlar da x5 ile bu olmuyor. çünkü benzini içiyor. araba gibi park etmek kolay değil araba da çok iyi park etseniz bile suv larda bu biraz zor. neredeyse suvun bir yarısı içeri de bir yarısı yolun kenarın da gibi duruyor. acaba gelip biri çarpar mı? diye korkuya kapılıyor insan. genellikle güzel araç ama bir audi Q7 gibi olmaz.