bugün

en çok bizim milliyetçi-muhafazakar, ümmet-i muhammed kesimi etkiler bu..

eldekini satıp bir üst modelini alırlar..

şüphesiz ki kemiksiz olmak bunu gerektirir..
susun dayı bu konuyu yorumlasın.

https://www.youtube.com/watch?v=-BuDISQfoW8
mekan adamın canı ne isterse onu yapar. beğenmeyen istifa etsin. aynı şey buradaki suriyeliler için de geçerli.
Neyseki devlet BMW' ci değil mercedesçi.
Bmw bize baxmir, tangir tungur olir, ıssiz acun ölir.
alman ustabaşının halt yemesidir. ayrıca alman araçlarının yok sattığı ülkemizde skandal olarak yorumlanan terbiyesizliktir. 50 farklı milletten 7 bin kişiyi çalıştıran bmw'nin türk işçilerine yönelik uyguladığı bu politika tepkileri de beraberinde getirmiştir, yazıklar olsun.

https://www.ensonhaber.co...urkce-konusma-yasagi.html
bu haberin çarpıtılarak yapıldığına inanıyorum, almanya da ki Türkler’in bmw de çalışan sayısının fazla olduğunu düşünürsek kendi aralarında konuşmaları işin sekteye uğraması Bmw fabrikalarında ki kurulu sisteme karşı tedbir alınması demektir. Buna dayandırılarak yasaklanmıştır. Altında siyasi ve ırksal bir neden olduğunu sanmıyorum.
kıçı kırık bir ustabaşının mallığını koca bmw’ye Maletmeyin gençler. hem almanyadaki soydaşlarımız hepimizden vatansever, milliyetçi falan. gerekirse işten çıkar Türkiye’ye dönerler. her fırsatta onlar değil mi Türkiye Almanya’dan daha iyi olmuş diyen?
Allah bilir bizimkiler ne yapmıştırda bmw gibi bir marka bunu yapmıştır.

Neden 50 farkı milletin dilini yasaklamıyor da Türkçe yi yasaklıyor.

Ben nedenini de söyleyeyim, bizim elemanlar ustabaşı ya türkçe küfür etmiştir, garibim anlamıyorda. Ama küfür olduğunu sezmiştir.

O da siz misiniz bana küfür eden diye yasaklamıştır. Ben böyle düşünüyorum. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
Kalabalık ortamlarda,helede adamın memleketinde herkesin anlayacağı dilde konuşmak varken kalkıpta bir tek belirli bir grubun anladığı dilde konuşmak zaten terbiyesizliktir .
O kadar meraklıysan değerlerine, sıktır geri git geldiğin yere derler adama.
Bmw yi gözden düşürüp satışları baltalamak adına gayet ustalıkla tertiplenmiş bir plana benziyor sanki. Burnumuza pis kokular geliyor. Zira biz türklerin haksızlığa karşı hemen nasıl tepki verdiğini iyi analiz eden birileri bu damardan şırınga yapmış olabilir. Türkleri sevmiyorlarda madem hala niye türk işçileri çalıştırıyorlar? Bmw nin türkiye pazarının farkında olan almanların böyle bir aptallık yapması pek akıllıca görünmüyor. Belki kişisel bir hınçda olabilir. Maalesef hala bazı noktalarda neo naziler almanyada aktif ve etkin durumdalar. Şayet öyleyse koca fabrikaya ve yönetime karşı zan ve ithamla yaklaşmak hiçde adil olmaz. Bence olaya temkinli yaklaşmakta fayda var. Bilip bilmeden Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamamak gerekir. Fabrika bu yönde açıklama yaptığına göre onlarda rahatsız olmuşlar anlaşılan.

--spoiler--
BMW'nin Almanya'daki fabrikasında yaşanan skandal ortaya çıktı.

Münih kenti yakınlarındaki Garching fabrikasında çalışan Alman ustabaşı, Türk çalışanlarına Türkçe konuşma yasağı getirdi.

50 farklı milletten 7 bin kişiyi çalıştıran BMW'nin Türk işçilerine yönelik uyguladığı bu politika tepkileri de beraberinde getirdi.

Üstelik bu yasak sadece fabrika içerisinde değil, sosyal alanları da kapsıyor.

TÜRKLER ŞiKAYETÇi OLDU
Ayrımcılık karşısında sessiz kalmayan Türk işçiler, Alman ustabaşını sendikaya şikayet etti.

BMW'DEN AÇIKLAMA
Açıklamada, "120 ayrı milliyetten insan çalıştıran BMW tesislerinde, 'Türkçe konuşma yasağı' olması mümkün değil. Buna asla müsaade etmeyiz" denildi.

Başta BiLD gazetesi olmak üzere ülke medyasında geniş yer alan "BMW’de Türkçe konuşma yasağı" başlıklı haberlerle ilgili RedaktionsNetzwerk Deutschland’a açıklamalarda bulunan BMW işletmeleri Sözcüsü Jochen Frey,

"Bize de intikal ettirilen, bir vardiya ustabaşımızın 20 kişilik Türklerden oluşan mesai grup arkadaşlarına ‘Burada sadece Almanca konuşacaksınız’ talebi olmuş. Biz de bunu duyar duymaz işletme olarak derhal harekete geçip bu tür bir yasağın bırakın sosyal tesisleri kapsamasını, işyerinde bile asla olamayacağını tüm birimlerimize anlaşılır kesin ve net bir dille ifade ettik" derken, sadece herkesin katıldığı ‘genel çalışma toplantılarında’ Almanca konuşulmasından yana olduklarını belirterek, ‘yasak’ iddialarını yalanladı.

"HER TÜRLÜ DIŞLAMAYA KARŞIYIZ"

"BMW işletmelerinde kurumsal olarak kesinlikle bir ‘Türkçe konuşma yasağı’ hiç bir an gündemde olmadı ve olamaz" diyen BMW işletmeleri Sözcüsü Frey, 120 milliyetten çalışanlarından bir kişiye bile herhangi bir ayrımcılık veya ona benzer yasakların olamayacağını, böyle şeylere hiç bir zaman izin vermeyeceklerini belirtirken; dışlamanın her türlüsüne de asla tahammül etmelerinin söz konusu olmadığını vurguladı.

https://m.ensonhaber.com/...urkce-konusma-yasagi.html
--spoiler--

görsel
Hemen bmw 720mi meydanda yakıp protesto ediyorum bu kararı.
yalan olduğu bizzat sözcüsü Jochen Frey’den geldi

-Bize de intikal ettirilen, bir vardiya ustabaşımızın 20 kişilik Türklerden oluşan mesai grup arkadaşlarına ‘Burada sadece Almanca konuşacaksınız’ talebi olmuş. Biz de bunu duyar duymaz işletme olarak derhal harekete geçip bu tür bir yasağın bırakın sosyal tesisleri kapsamasını, iş yerinde bile asla olamayacağını tüm birimlerimize anlaşılır kesin ve net bir dille ifade ettik.
Yahu saçmalamayın Almanlar öz kimliklerine düşkün öz saygıları yüksek adamlar almancadan başka dil istemiyorlar.
ille Türkçe' yi hedef aldıklarını sanmıyorum.
Foşik almanya. Dilimizi bile konuşamıyoruz. Almanya bize bohmir gibi söylemlerin sıklıkla yaşanacağı durumdur.
0:00 2:06