bugün

sözlük yazarlarının, bluevelve gibi uzun, uzun olmasına karşın birkaç cümleden ibaret, uzun olduğu kadar anlamsız, tahrik edici, istisnasız editlenmesi gereken en az 1 hata barındıran ve bunla bağlantılı sonunda istisnasız en az bir edit içeren, yarısına kadar okuyup tarafsızsanız direk ''öf bu ne ya'' diyerekten eksiyi basacağınız* güzel entryler girmek için kullandığı rehberdir. rehberin ne kadar verimli olduğunu anlatmak için size tek bir şey söyleyeceğim siz de hemen kapacaksınız. bu entryi bu rehberden yararlanarak yazdım.

edit: imla hataları giderilmiştir. hatalar için özür dilerim mujx falan filan bla bla bla...

edit2: ulan o kadar kastım yine bile onunkinin yanında kaplumbağa pipisi gibi kaldı. bambaşkaymışsın bluevelve ben eşeklik ettim. ahahaha

yoğun istek üzerine gelen edit: lan olm adamın kendisi artıladı bunu siz hangi akla hizmet eksiliyosunuz aq. birazcık hazmedin lan bazı şeyleri. gidin bluevelve den ders alın hatta. sorun hatta ne oy verdin diye.
sözlük yazarlarının, bluevelve gibi uzun, uzun olmasına karşın birkaç cümleden ibaret, uzun olduğu kadar anlamsız, tahrik edici, istisnasız editlenmesi gereken en az 1 hata barındıran ve bunla bağlantılı sonunda istisnasız en az bir edit içeren, yarısına kadar okuyup tarafsızsanız direk ''öf bu ne ya'' diyerekten eksiyi basacağınız* güzel entryler girmek için kullandığı rehberdir. rehberin ne kadar verimli olduğunu anlatmak için size tek bir şey söyleyeceğim siz de hemen kapacaksınız. bu entryi bu rehberden yararlanarak yazdım.

edit: imla hataları giderilmiştir. hatalar için özür dilerim mujx falan filan bla bla bla...

edit2: ulan o kadar kastım yine bile onunkinin yanında kaplumbağa pipisi gibi kaldı. bambaşkaymışsın bluevelve ben eşeklik ettim. ahahaha

yoğun istek üzerine gelen edit: lan olm adamın kendisi artıladı bunu siz hangi akla hizmet eksiliyosunuz aq. birazcık hazmedin lan bazı şeyleri. gidin bluevelve den ders alın hatta. sorun hatta ne oy verdin diye.
10 print islama saldır
20 goto 10

saldır
saldır
saldır
saldır

böyle gider bu...
din konusunda belaltı vurun,
düzgün ve sıralı cümleler kurmaya çalışın,
ortayada kendi muhtevanızda mantık süzgeçinden geçirdiğiniz ve geliştirdiğiniz bir sav oluşturun, -ki din konusunda ne diye sonuna kadar mantık ararsın, bilimsel gerçekler istersin bilmem, inanırsın ya da inanmazsın bu kadar-
tamamdır.

(bkz: dostum artık sende bir çeşit provokatörsün)*
kendince özgü bir tarz yaratmış olan, sözlüğümüzün nadide yazarlarından blueevelve'nin yazdığı yazılarına zamanın ilerleyen safhalarında ve zamanın ötesinde -diğer zamanlarda- verilecek adıdır...

öyle ki konular, fikirler, beyan ediş şekilleri, hedef gösterme teknikleri, ters tepki yöntemi, anlatmaya çalıştığı, anlatamadığı, amacı ve kendine dair engin bilgiler bulabileceğiniz bir entryler gün gelecek sözlüğümüzün ve türkiye'deki yazın tarihimizin klasikleri arasında yerini alacaktır...

buradan bu başlığı açmama ve ününe ün katmama sebep olan nadide yazar arkadaşım blevelve teşekkürlerimi bir borç bilirim...

(bkz: bir müslüman olarak bluevelve)
yoktur öyle bir rehber. o rehberdir ki, yokluğunu bluevelve kişisinin özgür fikirlerine, özgür düşüncelerine (bakın aynı anlama gelen şeyleri kullanıp anlatım bozukluğu yapıyorum, sırf cümlem uzun görünsün diye. bluevelve hesabı) özgür beynine, hür iradesine, müthiş akli dengesine (bokunu çıkarıyorum uzun cümlenin, virgüller ağladı.) herşeyine borçludur. yokluğunu borçlu olduğu bluevelve kişisinin özgür fikirleri, özgür düşünceleri, özgür beyni, hür iradesi, akli dengesi, güzel şeylerdir. böyle bir rehberin olabilmesi için bazı yazarların da bluevelve tarzı özgür düşünceler, özgür fikirler, özgür beyinler, hür iradeler, müthiş akli dengeler gibi bazı zerzevata sahip olmaları gerekir.

allah yoktur. inanan yobazdır, kördür, pistir, kakadır.

rehber de yukarıdakidir.
kib, by.

tanım da yukardadır.
edindiğim rehber.

içinde bi bok yok. pkk'yı övmek, islamiyet'i yermek dışında. geri dönüşüm kutusuna attım zaten.
(bkz: boyle bir rehber aslında yok)
eğer kitapçılarda o rehber kalmamış ise;

(bkz: kısayoldan cehenneme girme rehberi)
şöyle bir cümleyi kurmaya niyet etmek;

bu entaride -ki hepsini kapsamaktadır ve de karmaşık gibi görünenler de dahil olmak üzere baştan başlayım uzun ince bir yolun sonu gibi görünen aslında pek de sonu olmayan vardığınızda hüzünle mutluluk arası bir girdaba gireceğiniz ancak bittiğini anladığınızda aslında okuduklarınızdan hiçbir şey anlamadığınızı farkedecek kadar da kendinizde olabilir miyim diye soracaksınız kendinize kelime bitiminde ve hayalleriniz yıkılacak.

virgülsüz, noktasız, ceza gibi direkt! ma ma ma ma maykrafon şov!
(bkz: velet tarzı mavi etek giyme rehberi)*
(bkz: bluevelve ne lan)
(bkz: kilavuzu karga olanin burnu boktan kurtulmaz)
arı türkçe bir cümle: "sağcılar kendilerini yenileyemediklerinden ve kişisel gelişimlerine gerekli hassasiyeti göstermediklerinden çağın gerisinde kalmışlardır."

bunun bluevelvecesi ise şu oluyor:

"Sağcılığın zihni yoran ve beyni ezberlenmiş bilgiler ile işlevsiz kılan özelliğinden midir bilinmez, genel anlamda sağ görüşü benimsemiş ve onu yaşamının sol yanına daği egemen kılarak zihnen işlevsizliğini bedenen işlevsizliğe evirmeyi neredeyse başarmış olmalarından sebep, sağcı yazarların belli ki kelime dağarcıklarının tıpkı; sağ ideolojinin sığ bir dünya görüşü olması misali seyrek olmasından ileri gelmekte olan ve bir de, ezberlenmiş sağ ideoloji klişelerinin günün gerçekleri ile uyuşmaması ve artık çürüyerek birer çöp halini almasından dolayı yazılacak elle tutulup çok fazla argüman içermemesi sebebiyle, sağcı yazarların da ortalık yere savuracakları sallama kıvamındaki düşüncelerinin kullanım ve de tüketim tarihlerinin geçmiş olmasında sebep, gerçeğin ta kendisi olan durumdur."
önemli kural: üşenmek yok.
bitirme teziniz asgari 1238127312037120371207 kelimeden oluşan tek cümleden oluşacaktır. * *
kıyıda köşede kalmış başlıklarınızı tekrar gündeme getirmeye çalışın, kendi açtığınız başlığa bir süre sonra sanki başka biri başlığı açmışta siz de katılıyormuşsunuz gibi, "evet doğruya doğru olan bir doğrudur" benzeri entryler girin.
(#3945328)*
edit: daha sonra iş bu entryi silin.
kesinlikle başkalarının inanç ve geleneklerine saygı göstermeyin. hiçbiri umrunuzda olmasın. önemli olan kendi bildikleriniz ve yazmak istediklerinizdir. hoş, bazen inanmasanız da sırf egonuzu tatmin etmek ya da ortalığı kaosa sürükleyip orgazma ulaşmak için de serbest saçmalamalar yapabilirsiniz.nokta.
guiza taca çıkmasın garanti olan topa koşarak "tribünlere oynamak" eylemini gerçekleştirirken [saçmalarken yani], tribünler sürekli alkışlayarak guiza'nın iyi bir şey yaptığını zannetmesine neden olmaktadır. aslında bu rehber de öyle. iyi bir şey yapmıyorsun evladım. millet senle dalga geçiyor burada, sen de gelmişsin daha "bluevelveizm" başlığının açılmasını istiyorsun. yazık vallah.
uzun uzun cümlelerle işe başlayacaksınız . başı ve sonu uyumlu olmayacak . entryi okumaya başladığınızda kendi yazdığınızdan bile bir şey anlamayacaksınız , böylece bu tarzda entry girmiş olursunuz . ben denedim bluevelve adlı yazarın entrylerini okumayı ama sonunu hiçbir zaman getiremedim .
ıkının, gerisi gelecektir.
görünen o ki sıkı bir apdeyte ihtiyacı olan rehber.
entryde mutlaka yazım hatası olmalıdır ki, "imla" diye edit yapabilesiniz.
1- Tanrı vardır diyeceksiniz ve olmadığını iddia eden sazanları başlık altına toplayacaksınız.
2- Tanrı yoktur diyeceksiniz ve olduğunu iddia eden sazanları başlık altına toplayacaksınız.
3- Mutlaka yazım ve noktalama işaretleri yapacaksınız ve sonradan edit şeklinde alta bir not düşeceksiniz.
4- Bütün paradoks soruları sorarak başlıklar açacaksınız.
5- Sorulan paradoks soruları özellikle "Tanrı var mıdır yok mudur?" sorusuna bir yanıt getirmeye çalışıyormuş gibi göstereceksiniz.
6- Madde 4' te de açıklandığı üzere, paradoks soruları sorduktan sonra bir cevaba ulaşamayacaksınız haliyle ve Tanrı yoktur diyip yazıyı bitireceksiniz.
7- Uzun yazacaksınız.
8- Ciddi ciddi bazen sıkacak kadar sıkacaksınız insanları. Gördüklerinde "Vay anasını lan!" dedirteceksiniz.
9- Saygısız olacaksınız.
10- Bazı değerleri ne olursa olsun kötüleyeceksiniz.
11- Silinmeye karşı bir fake name alacaksınız ve aldığınız o isimle yazılarınızın altına yazılar yazıp tartışmayı alevlendireceksiniz.
12- Asla ve asla sıkılmayacaksınız, yazın durmadan. Çok nadir de olsa saçmalama noktasına geleceksiniz ama üşenip sıkılmadan yazmaya devam edin.
13- Türkçe' yi iyi kullanın.
14- Karmaşık cümlelere yer verin ki insanlar sizi anlamasın. Arada anlayanların çıkıp da "Aha saçmalamış burda salak herif!" diyeceğini düşünmeyin bile. Yazın, uzatın, paradoks soruları bol bol serpin aralara. Bakın bu çok önemli.
15- Madde 14' ün ne kadar önemli olduğunun farkına varın tekrar ve...

işte...

Sizde artık bir bluevelve olacaksınız. Şimdiden başarılar.

Ama seviyorum ya bu adamı ne olursa olsun. Bazen katılmasam da görüşlerine sıkılmadan okuyup yorumlar yapıyorum o görüşlere.
bir güzelin saçlarının altındaki masum bit kadar, onun o sevimliği altında ezilen miniminnacık bir kar tanesi kadar masum, aşkıyla insanları sevipssdafsds... olmuyor lan.