1. 1.
  1 ocak 1975. blood on the tracks albümü birleşik devletler piyasasına sürülür. bob dylan, aşık olduğu ve şarkılarını adadığı hayatının kadını sara'dan ayrılmış, kendini soyutluğa, dine ve yokluğa vurmuştur. onun için artık her şey bitmiştir. 1 sene sonra,* one more cup of coffee'nin de içinde bulunacağı desire albümünü çıkaracak, kendini materyal veyahutta maddi yaşamdan çekecektir.

  bu albüm, müzik tarihinde şu ana dek yapılmış olan en iyi ve kaliteli "ayrılık konseptli" albümlerden biridir. albümdeki 10 parçanın 10'u da ayrılık temalıdır ve travmatik ayrılıklar sonrası hiçbir ayrılık muzdaribi insan tarafından en azından belli bir süre boyunca dinlenilmemesi sağlık açısından faydalı olacaktır.

  belki de en önemlisi de şu ki: bu albüm, dünya müzik literatüründe coverlanan ilk ve tek albümdür. evet, yanlış okumadınız, mary lee's corvette tarafından sadece 1 şarkısı değil de, bütün 1 albümü coverlanmıştır bob dylan'ın. ben, şahsen kendi adıma, şarkısı değil de, albümü coverlanan başka bir müzisyen hatırlamıyorum.

  1.) tangled up in blue
  2.) simple twist of fate
  3.) you re a big girl now
  4.) idiot wind
  5.) you re gonna make me lonesome when you go
  6.) meet me in the morning
  7.) lily rosemary and the jack of hearts
  8.) if you see her say hello
  9.) shelter from the storm
  10) buckets of rain
  ... louis cyphre