bugün

Sol framesi pek akmayan bir interaktif sözlük sitesi.
iyi bir sözlüktür bırakmışımdır.
Bu üstteki arkadaşların haklılık payı olabilir ama sözlüğü kullandığım dönemlerde hiç öyle bir şey görmedim.
Forum çakması basit bir sözlüğümsü.

Artı için yanıp tutuşan, birbirlerini fake hesaplarla favlayan, bir iki eksi aldığında başlıklarda ağlayan tiplerin karması. milliyetçi geçinip kendilerinden olmayana yaftalar yapıştırırlar. imla kurallarından bihaberler. Kendilerini blog yazarı diye niteliyorlar da ilkokul çocukları bile o bozuk türkçe ile yazmaz. Gündemden bihaberler. Başlıkları kelimesi kelimesine ekşiden arak.

Eksi sistemi getirmişler; 10 eksi sonrasında beş on dk bekleyip aynı 10 eksiyi tekrardan verip böyle böyle devam edebiliyorsunuz ve bunu o kişinin görüşlerini beğenmediğiniz için yapıyorsunuz nihayetinde. Ama o da ne, sözlüğümsü mekanımızın padişah admini eksinin işlevini kötüye kullanmaktan banlıyor. Trollsüz sözlük yapacağız falan filan sallıyorlar da trolün âlâsı kendileri yahu.

Tanım: leş ötesi bir çöplük. Neden bu kadar uzun yazdım, çünkü kendilerini dışarıdan görmeye ihtiyaçları var. Bariz. Uludağ sözlük’e şükrettirir.
Muhafazakar sağcı bir ekip tarafından kurulmuş, apolitik görüntüsünün altında basbayağı AKP ve islamcı ideolojinin hakim olduğu, -de -da eklerini bile doğru yazmaktan aciz bloggerların toplandığı avam sözlük.
Haklılık payın vardır kendince ama fazla sert ithamlar bunlar. Ya sev ya terk et düşüncesinde biri değilim ama bu durumda en iyi seçenek terk etmek olur senin için.
bu sözlükte kısa bir yazarlık geçmişim oldu, yazarlık yaptığım kısa süre de gözlemlediklerimi yazmak istiyorum. bu sözlük de diktatör moderasyonlar, en ufak bir siyasi başlıkta muhalif entrylerinizi de hesabınızı da anında uçurur, böylesi bi sözlük, bu yaşıma kadar görmemiştim. diyelim siyasi bir başlık açtınız, başlığa muhalif bir entry girdiniz, hemen altına başka bir yazar size karşı küfürlü entry girer ve hiç bir ceza almaz. oysa siz siyasi başlık açıp, muhalif entry girdiğinizden ötürü hesabınız hemen, açıklama dahi yapılmadan uçurulur. anlattığıma benzer bir sürü örnek var. yazarlık yaptığım kısa süre içerisinde sanırım bi 10 hesabı uçurmuşlardı.

gelelim sözlük içi gruplaşmaya. sözlüklerde sözlük köpeği diye tabir ettiğimiz, sözlük köpeklerinin bolca bulunduğu, yeni yazarların değil kankaların buluşma yeri olan, asla içlerine yeni yazar kabul etmeye bi sözlük. moderasyon ile belirli bir yazar grubunun kankalık seviyesi artık öyle iç içe geçmiş ki, ola ki blog sözlük hakkında en ufak bir eleştirel entry girin, bakın hesabınıza ne oluyor. sözlükte sözlük köpekleri diye tabir ettiğimiz, sözde yazarlar ve kankaları sözlüğü öyle bir benimsemişler ki, artık moderasyonla aralarında nasıl bir ilişki varsa, kendi arkadaş grubuna ve sözlüğe tek kelime ettirmiyorlar. diyelim ki blog sözlük hakkında en ufak eleştirel bir söz söylediniz, bu aşağılık menfaat takımı hemen size karşı cephe alır, entrylerinde size demediklerini bırakmazlar. ardından siz de entrylerinizde bu aşağılık arkadaş grubuna karşılık verince, devreye moderasyon girer hesabınızın uçurulması kaçınılmaz olur. hangi kadın yazarın hangi moderasyonla menfaat ilişkisi yaşadığı belli olmayan sözlük.
medeni insanlarla aynı ortamda bulunmak yararlı olabilir.

üyelik konusunda yardım beklediğim oluşum.
Belirli bir seviyesi olan, entelektüel ve bilgi birikimi yüksek aynı zamanda yaş ortalaması yüksek olan yazarlardan oluşan sözlük.
Üyelerin bir kısmı blog yazarı iken, blog yazarı olmayan yazarlar da mevcut.
Olması gerektiği gibi olan bir sözlük, sol frame hızlı akmasa Bile dolu dolu entrylerin olduğu ve benim de üyesi olduğum güzel bir sözlük.
davet kodu istediğim site'dir.
seo olarak iyi bir geri dönüş yaptığını düşündüğüm sözlük.
ikinci üyeliğimin bulunduğu sözlük.
tasarımdan pek anlamam ama kitlesinin çoğunluğu blog yazarları tarafından oluştuğu için şimdilik gözümde en seviyeli sözlük.

ayrıca tasarımla ilgili yapılan yorumlara baktım da hepsi 2013 yılına ait, oysa şu anki blog sözlük 2016'da yayına başladı. Onu da belirteyim.
blog yazarlarını ortak bir platformda buluşturmak amacıyla açıldığı söylenen, samimi ve sıcak bir ortama sahip sözlük.
Son zamanlarda yazılarını begendigim biri şiddetle tavsiye ediyorum okuyun sözleri begeneceksiniz..

http://Belkispalali.wordpress.com
yarrak gibi bir tasarıma sahip, dandik ötesi kodlamalarıyla kendi tanıtımını yapmaya çalışan sözlük
sanılanın aksine henüz açılmamış olan site. şu an beta aşamasında. en azından üyelik başvuruma verdikleri cevapta bana öyle dediler.
normal bir insanın hayatı boyunca görebileceği en kötü tanıtıma sahip sözlük sitesi. yemedik.
yeni kurulmuş bir sözlük daha.
teması hoşuma gitti göz yormuyor.
http://www.blogsozluk.com