bugün

sürtük ruhludur ama özünde iyi bir insandır.
hayatı onu psikopat bir sadist olmaya zorlamıştır.
o anne bizler de olsa * bizde psikopat olurduk.
hem çok güzel ve seksi olup; hem öyle herkesin kucağına atlamayan; hem özünde çok iyi kalpli olup; hem de aslında son derece kötü olabilen izlediğim tek karakter.

tam adı blair cornelia waldorf olup, 10 kasım 1991 doğumludur.

okuldaki o kölesi modundaki kızlara yaptıklarıyla daha bir seksi görünüyor bu kız gözüme. seyirciye yarattığı, "ben liderim" psikolojisinden mi kaynaklanıyor nedir, bu kız girdiği her ortamda "ben geldim" diyebiliyor bir şekilde.
-- spoiler --
sonunda chuck'la da ateşkes yaptılar. sevindim.
-- spoiler ---
serena'nın dizide her zaman ondan daha iyi, daha zeki, daha güzel, daha hoş gösterilmesine anlam veremediğim kızdır. blair eline verir serena'nın, o derece.
kitapta acınası bir karakterdir, dizide ise tam bir tanrıçadır.
yazarın amacını hala çözemedim.
şu sıralar yakında, dizede öleceği iddiaları dolaşan hatun...
*
hastasıyız. senin o masumane bakışlarına ölürüm ben blair ..ölürüm.
az önce sözlükte yazanına denk geldim. kanımca trollük yapmakla meşgul, ilgi alanı ise türk erkekleri.

aldığım son bilgilere göre kamışsevermiş.
sözlükte yazanı için,

(bkz: kezban)
türk erkeklerine nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı kafayı takmış yedinci nesil yazar.
(bkz: pmden siklenmeyen adamların futursuzluğu)

(bkz: başlık altında zırlama sorunsalı)
kendisini başka rollerde de izledim...
diğer rollerde gossip girl'deki kadar harika değildi. hayır iyiydi ama blair waldorf gibi efsane değilidi..

o zaman farkettim ki, asıl mesele blair waldorf olmakta...
kim bilir. hani oyuncular seçilmeden önce bi sürü aday gelir ya... hah. işte leigthon gelmeseydi... yerine bir başkası blair waldorf'u oynasaydı... o zaman o kişi efsane olurdu...

bence iş meester olabilmek deil; waldorf olabilmek....
Hayatım boyunca izlediğim yabancı dizilerin arasında en çok kendimi kaptırdığım karakter.Canını sıkan insanlara verdiği ayarları izledikçe mest oluyorum ki bu ayarlardan bütün dizi karakterleri nasibini almaktadır her bölüm.
Ayrıca tipik bir Blair cümlesi kurarak vücut kremleri ve çikolatalar kişiden kişiye fark yaratır demiştir.

Ne derse desin hastasıyım ben bu karakterin.
yerinde olmak istediğim insan. onun gibi aşk entrikaları yerine siyasete girerdim. tayyip erdoğanı yenemesem bile en azından fethullah gülen'i çok zorlayabileceğime inanıyorum...

evet evet. entrikalarımla türkiye'nin geleceğini güzelleştirmeye çalışırdım...
sadece halkın iyiliği için entrika çevirirdim...
kimbilir? belki iyi bir insan olursam queen b. olabilirim. hatta şirinleri bile görebilirim.

(bkz: umut fakirin ekmeğidir)
dizide her daim tapılan harika kız Serana dan çok daha güzel olan oyuncudur.o tarz, o saç ,o endam ,o duruş , o hatlar...
prenses gibi arkadaş baktıkca biz acaba neden böyle olduk diyorum.
benden bir nesil önce gelmiş, diğer sözlüklerden tanıdığım "kuzu"m... sevilip sayılıyorsun...
en sevdiğim hatta hayranlık duyduğum dizi karakterlerinden biriyken son dönemlerde iyice saçmalamaya başlamış karakterdir.

--spoiler--

louis'le evlenme kararının gerekçesi ne kadar saçma blair? sen neler yapıyorsun? bu sen olamazsın, tamam çocuk düşürdün, duygusal bir boşlukta olabilirsin, ama böyle bir nedenle evlenilmez. çabuk chuck'a geri dön.

--spoiler--

senaristler duyun sesimi! eski blair'i geri istiyoruz.
kız güçlü.
sen insansan simdiye kadar gorduklerim eşşek.
tatlılığı ve sevimliliği bile çekiciliğinden bir şey kaybettirmemiş gossip girl karakteridir.
bir serena değildir.
oyy babaynn.blairse eğer herşeye değer.

1.monica bellucci
2.müjde ar
3.blair
d.hepsi.
Akla once the blair witch'i getirir. Cadi olan evet. Eh bu da cadi sayilir.

sonra icimden kendi kendime "the blair bitch" deyip gulerim. Istisnasiz her seferinde yapiyorum bunu.
özledik.

not: male here.

not2: hayır utanmıyorum.
Di mi ya olsa da izlesek. Gossip girl ayarinda bir dizi yapamadilar.
Hâlâ En sevdiğim dizi karakteri. Queen B.

görsel