bugün

metal müziğin üç cengaver, metal bayrağını alnının akıyla taşıyan üç türünün karşılaştırılması. şahsımca sıralama şu şekildir:

black metal > thrash metal > death metal

olsa da eksik yönleri birbirlerini tamamlar. mesela en iyisi olduğunu düşündüğüm black metalde olmayan teknik death metalde var, thrash metalde olmayan vahşilik, black metalde var.

death metalde en iyi grup şüphesiz death'dir.
thrash metalde en iyi grup kreator.
black metalde en iyi grup. marduk, darkthrone, immortal...
senfonic metal diyorum siktir olup gidiyorum..
morbid angel hepsini siker.
thrash metal bana daha hoş geliyor ne bilim. black sonra death gelir. Metallica, Megadeth, Slayer, ve Anthrax thrashde babalardandır bana göre.
en çok tat vereni thrash metaldir.
diğerleri bir yerden sonra kafa zikmeye başlar.
black metal'ın hepsine üstünlük sağlayacağı karşılaştırmadır. konu kapandı. hail nefas! hail urgehal!
15 16 yaşından itibaren metalci gençlerimizin hangisi daha iyi diye tartışmaya başladığı 3 güzide türdür. Her ne kadar zevkler ve renkler tartışılmasa da hepsinin birbirinden ayrı özelliklerinin olduğunu belirterek tercihimi black metal'den yana kullanıyorum.
black metal palyaçoluk olduğu için bir boka yaramaz, Thrash metal 2 sini de çok fena osurtur.
thrash metalin mına bile koyacağını bu videodan görebiliriz.
http://www.youtube.com/watch?v=U_cx34j17Cg
(bkz: londra metal borsası)
senfonik metalin hepsini gölgede bırakacağı karşılaştırmadır.
death/thrash diye de bir tür vardır.
flies away...
Trash Metal > Black Metal > Death Metal.
Hepsi ayrı bi güzeldir. karşılaştırma niyetiyle başlayıp cephe kurmak ergen işidir.
Rock ve metal müzik modernite ürünü fişleme etiketleme gibi saçmalıklara karşıdır. ama ne yazıkki piyasa amaçlı punk thrash doom black gibi isimlerle etiketleniyor eserler. yani dave stüdyoya girerken evet gençler hadi bu gün thrash yapalım mi diyor? hayır istediği müziği yapıyor tabi ve bizde etiketliyor saflarımıza alıyor ve karşı yada düşük gördüğümüz türlere savaş açıyoruz. ne yaman çekişlidir bu! Hani "metalbro"ydunuz la ne oldu size ne iş.
metal müziğin alt türü boldur tabikide. ama rap müzikte olduğu gibi çatışmaya girip birbirimizi hırpalayamayız. tartışmak ve birbirine b.k atmak bize yakışmaz. tabiki metallıca, megadeth thrash metalin babasıdır. ama morbıd angel de death metalin babasıdır. metal bir bütündür ve tartışmamız racona tersdir.
black te burzum siker, symphonic blackte dimmu borgir siker, death ta aeternam,nile,behemoth,bolt thrower siker, thrash te warbringer siker.
thrash metal ve black metal birbirleri için köprü vazifesi görür.. thrash metal dinleyerek müzik hayatına giriş yapanlar bir süre sonra black metal'e dönebilir thrash bu süreci kolaylaştırır..

death metal ise daha ayrıdır. daha çok kulağa hitap eder.
(bkz: Paul Gilbert)
melodic death metalin alacağı karşılaşma.
death metalin sollayarak kazanacagi yarismadir.
black metale örnek; borknagar, ragnarok.

trash metale örnek; slayer.

death metale örnek; at the gates, neaera.

ayrım nasıl yapılır merak edenler için.
saçma versustur.

black, death ve trash, müziği yapanların bile kabul etmediği niteliklerdir. biz şu metali yapıyoz diyen de yavşaktır.
güncel Önemli Başlıklar