1. 1.
  albümde şu şarkılar yer almakta efenim;

  01. take a bow
  02. starlight
  03. supermassive black hole
  04. map of the problematique
  05. a soldier s poem
  06. invincible
  07. assassin
  08. exo politics
  09. city of delusion
  10. hoodoo
  11. knights of cydonia
  ... lyla
 2. 2.
  bir muse hastasıysanız ilk kez sarkıları dinlediğinizde 'absulation daha iyiydi be' dedirtsede dinledikce daha cok beğenilecek albüm. rock n coke'ta da beğenimizin tavan yapacağı aşikardir.
  1 ... ayvirsin
 3. 3.
  depeche mode, massive attack, antimatter, hatta pain of salvation, hatta infected muhrooms seven ve muse'un bazı şarkılarını çok beğenen bünyelere ilaç gibi gelen albüm. dinlemek şimdiye nasipmiş özgür internet sayesinde, lakin mutlu oldum, umutlu oldum.

  yürü be muse...
  1 ... bl
 4. 4.
  bir çok muse hayranını şaşırtan albüm, kanımca kariyerlerinin en yüksek noktasına gelmeden önce geçmişde kalan saygı duyulası sanatçı ve grupları anmışlardır. en basit örnek olarak grubun solisti;matthew bellamy'nin babası knights of cydonia şarkısında anılmıştır.

  detaylı bilgi için;

  (bkz: george bellamy)
  (bkz: telstar)
  (bkz: the tornados)
  ... yat yat yat ahlak polisi
 5. 5.
  deeche mode ve massive attack seven biri olaraktan hiç hazzetmediğim albüm. çok denedik. zira sürekli " muse farkı birşeyler denemiş elemanları hoş görelim" tarzı söylemlerle karşı karşıya kaldık.

  muse a göre bu albüm elbetteki piyasa kaygısı ile yapılmış. bariz belli. "farklı birşeyler deneyeceğiz" derken matthew bellamy nin farklı(!) derken böyle birşeylerden bahsettiğini bilseydik.. aman aman..

  albüm e geçelim biz de bir tespitçi davranışı ile;
  albümde şarkı yok.. aaa şarkı bekliyordunuz değil mi? ama yok. bir kaç tane için "bak bunlar iyi" diyorsunuz. sonra eski albümleri dinleyince yine çıldırıyorsunuz, sinirleniyorsunuz. starlight gibi basit bir şarkıyı hyper music le bile bir tutamıyorsunuz. ki starlight a en iyi şarkısı diyorlar albümün. (bkz: yapma canım yapma kardeşim)

  çıktıktan sonra 1 haftada sanırsam 1 milyon satmış. absolution gibi bir albümün istüne gülben ergen şarkılarını koyup black holes and revelations satsan o bile 1 milyon satar. kıscası 1 milyon rakamı absolution ve öncesinin kaymağıdır.

  affetmeyeceğim muse u. bir sever olar böyle bir albümü kabullenemiyorum. size önerim şarkılar bilgisayarınızda bulunsun arada dinlersiniz belki. ama bir tanesini kesinlikle silin. önceden muse dinlediseniz dinlemeden direk silin bu şarkıyı;

  (bkz: supermassive black hole)
  ... micro cuts
 6. 6.
  albumdeki sarkilar icinde yalnizca starlight ta gecen soz.
  1 ... bilmem
 7. 7.
  (#3506739)
  ... temporarypeace
 8. 8.
  muse grubunun en son çıkardıkları harika albümdür.
  ... moon tripper
 9. 9.
  anlaşılmaz şekilde herkesin yerden yere vurduğu albüm. kabul ediyorum üst düzey müzik bilgim yok, ama son çıkan the resistance dışındaki diğer albümleri gibi gayet keyifle dinliyorum, dinlerim, dinleyeceğim. supermassive black holes mesela, hayır derdiniz ne yahu? güzel şarkı işte introsuna kurban!*
  1 ... achmeth