bugün

+ bir bkz okudum, hayatım değişti dedirtebilecek bkz verebilme yetisidir..
+ kimi bkz yazarları tarafından icra edilemese de yapılmaya çalışan eylemlerin tümüdür..
+ bazen entry yerine girilen tek bkz ile , entry den daha çok şey anlatabilmektir.
+ bazen de bkz veriyim derken, içine zıçmak, pötürdetmektir...
zor zanaattir zira bakınızları dogru kullanmak onemli bir olgudur, yoksa cumlenin icinde sırıtır

bakınızların kullanım alanları soyledir :

normal bakınız : cumle icinde gecmeyen lakin konuyla alakalı olduguna inanılan seylere dikkat cekmek icin verilen bakınızdır
ornek : (bkz: dopdop)

gizli bakınız : eger gonderilmek istenen baslık cumle icinde kullanılıyorsa verilmesi gereken bakınızdır, zira normal bakınız verildiginde "bkz" harfleri cumle icinde sırıtmaktadır

ornek : uludag sozluk yazarı olan dopdop gayet gereksiz bir kişiliktir

yıldızlı bakınız : genellikle swh icin kullanılsa ya da yazarların bilincaltını doktugu, butun geyigi yaptıgı bakınız olsa da bakınız verilmek istenen baslık cumle icinde ise ve bir sekilde kelimelerde oynama yapmak gerekli ise bakınız verilmek istenen baslıgın sonuna verilir, ya da okura bir seslenistir*

ornek : su dopdop da bir dokunulup bin ah isitilecek* insandır

entry numarası : manuel olarak yapılabilecegi gibi butonu da vardır, yaran entryler baslıgı onlarca ornek icermektedir*
(#317168) *
(bkz: mey/@aby) bir örnektir. aslında samimi bir itirafı yapmanında da zamanıdır şimdi. bu bkz verilirken , sözlük formatını okumamış, gariban bir yazardım. ilgim olan başlıklara değişik değişik şeyler yazma çabasındaydım. sadece iyi şeyler yazmaya çalışıyordum. o zamanlar , her ne kadar formatı okumasamış olsam da, kendi kafamda bir format vardı. zaten formatı okuduğum ve bilmem gerekenleri öğrendiğim zaman da o formatın kafamdaki formatla yakın oldugunu gördüm. işte dedim ya o zamanlar bir sanat icra ediyormuşum da haberim yokmuş. bkz vereceğim zaman , bkz vereceğim kelime ya da cümleyi yazıyor, onu tırnak* içine alıyor ve yanına da ''buna bakılacak'' diye bir bkz iliştiriyordum. dedim ya işte , formatı okumamışım... şimdiformatı okuyorum da bkz vermeyi öğretmiyormuş zaten...* ''ee o zaman ben ne diyecem şimdi'' oluyorum... vay be diyorum yine... vay... *
bu konuda uzman için
(bkz: redwinemania) *
kesinlikle ;
http://img139.imageshack....092/bkzvermesanatirj6.jpg
budur... *
(bkz: hocam oluyo mu)
(bkz: b)
(bkz: ö)
(bkz: y)
(bkz: l)
(bkz: e)
(bkz: m)
(bkz: i)
(bkz: y)
(bkz: d)
(bkz: i)
(bkz: )
(bkz: b)
(bkz: s)
(bkz: g)
(bkz: verme kursu)
çok faydalı bir kurstur . bakınızlara baka , baka bi hal olduk efenim .

(bkz: kurs bitince sertifika alacak mıyız)