bugün

Türkiye nin en asil taraftar gruplarından ikisidir. Diğerleri ;

Bursa taraftarlari
Sakarya Taraftarlari
Ankaragücü Taraftarlari
Eskisehir taraftarlari
Antalya Taraftarlari
Balıkesir taraftarlari
Fenerbahçe ile mücadele edebilmek için ittifak kurmuş takımların taraftarlarıdır.
(bkz: beşiktaş taraftarı)
(bkz: galatasaray taraftarı)
(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
(bkz: beşiktaş taraftarları)
(bkz: daha gider bu)
fenerbahçe'yi çok kıskanan taraftarlardır. özellikle fenerbahçe'nin 4 şampiyonlar ligi şampiyonluğunu, 2 uefa kupasını ve 1 süper kupasını çok kıskanırlar.
bu iki taraftar toplulugunun daha bir operası bile yoktur. öyle eziklerdir...
diger cumhuriyetin operası için :
http://www.youtube.com/watch?v=DN_90OD5rYw
galatasaray'a saibesaray- fener'e ezikbahçe yakıştırması yapan bilinçli beşiktaşlılar iki takımıda birbirinde ayrı tutmadığı için özellikle hareket noktası üzerinden ortak nokta aramak anlamsızdır. beşiktaş taraftarı farklıdır. hiç kimseye benzemez. kendine özgün bir taraftar profili ve kültürü vardır. galatasarayla fener arasında bir kıyaslama yapmak gerekirse şunu söyleyebilirim kendi adıma;feneri hiç sevmem ama gs den daha çok saygi duyarım.
bu iki büyük takıma sözde rakip olan kıçlarından bir cumhuriyet yaratan bir takım taraftırı vardır ki onlar bilmesi gereklidir ki, cumhuriyetimiz bir tanedir.. o cumhuriyetin de aslanlar gibi iki takımı vardır.
fenerbahçe kıskançlığından başka bişey düşünemeyen,işleri güçleri fenerbahçe ile uğraşmak olan,bu kıskançlıktan ve sinirden ömürleri kısalan taraftar topluluğudur(buna polemik deyipte diğerlerine polemik demiyen zihniyet...)
kendilerini komik bir şekilde dünyanın en ateşli taraftarı olarak gören topluluktur. hadi beşiktaş'ı anladık da galatasaray'a ne oluyor onu çözebilmiş değilim. saygımız sonsuzdur fakat burada bile bir ittifak halinde beraber hareket etmelerini anlamak oldukça güç. ayrıca kendilerini tanımlarken bu işi fenerbahçe'yle kıyaslayarak yapmaladı da işin en ilginç yönü. severiz, sayarız...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.