bugün

yazılan yazıyı okuyup yorum yapmaktan aciz insanların komik yorumlar yaptığı iddia.

--spoiler--
arkadaşlar öncelikle bir konuda mutabık olalım; güçlü kadro demek başarı demek değildir. başarı için gereken bir sürü faktör vardır. benim iddiam beşiktaş'ın kağıt üzerinde lig tarihinin en güçlü kadrosunu kurduğu yönündedir.
--spoiler--

--spoiler--
ama başta yazdığımı bir daha yazmak istiyorum; güçlü kadro başarı manasına gelmez. başarı için gereken bir çok faktör vardır. beşiktaş bu faktörleri bir araya getirebilir mi bilemem. ama bu kurduğu kadro ile çığır açtığını adım gibi biliyorum.
--spoiler--

okuduklarını anlama kapasitelerinin var olduğuna inanarak bir kez daha belirtiyorum bunları.

yine yeterli gelmezse örnekler verebilirim:

real madrid los galacticos'u inanılmaz paralara kurduğunda; zidane'ı, beckham'ı, ronaldo'yu, figo'yu mevcut olan raul'lu, roberto carlos'lu, casillas'lı, guti'li kadroyla buluşturduğunda bu adamlar dünya tarihinin en güçlü kadrosunu kurmadı mı?

kurdu.

başarı geldi mi zeka abidesi arkadaşım?

sadece 2002'de şampiyonlar ligi'ni kazanabildi.

2 yılda sadece bu.

bu da yetmediyse bir örnek daha vereyim;

real madrid, barcelona'nın son yıllardaki dominantlığını ortadan kaldırmak için bir yılda 200 milyon avro'yu geçik para harcayarak transfer yaptı.

başarı geldi mi?

gelmedi.

demek ki güçlü kadroya sahip olmak demek başarı demek değilmiş değil mi dahi arkadaşım?

gelelim iddiama. neydi iddiam?

rüştü
hilbert
sivok
toraman
ismail
ernst
fernandes
guti
simao
quaresma
bobo
cenk
ferrari
ersan
ekrem
üzülmez
aurelio
necip
nihat
nobre
almeida

gibi oyunculardan oluşan kadronun, türkiye liglerinde kurulmuş en güçlü kadro olduğu.

bu kadro doğru şekilde yönetilebilseydi, oyuncular potansiyellerini sahaya daha iyi yansıtabilseydi, beşiktaş gerçekten takım olabilseydi, sakatlıklardan çok çekmeseydi vs vs...

bu gibi faktörler bir araya gelebilseydi başarı gelirdi.

gelmedi.

ha, başarısız olması benim iddiamda yanıldığımı mı gösteriyor?

hayır.

bu kadar şeye rağmen dediklerimi anlamayıp; göte giren başlıklar, 5. olup en iyi olduğunu iddia etmek gibi malca yorumlar yapan olursa allah'a havale edeceğim artık. umarım allah yardımcısı olur onun.
1996-2002 arasını görmeyen kuş beyinlinin beyanatıdır.
evet, çok güçlüdür... bu yüzden kievden 4-4 lük tarife ile dönmüştür. gsm kampanyası gibi. ****
rüştü - volkan (sizce suan hangisi daha iyi*)
hilbert - gökhan gönül (yoruma bile gerek yok)
sivok - yobo (sivok burda biraz önde gibi hakkını yememek gerek)
toraman - lugano (iki yürekli ve çirkef oyuncu, ama lugano tecrübe açısından cok önde) (bkz: milli takım kaptanlığı)
ismail - andre santos (ikiside defansif açıdan eksik,fakat yine tecrübe ön plana cıkıyor)
ernst - selcuk (tabi ki ernst)
fernandes - (fb de karşılığı yok, çok etkili,fbnin yeni alacağı oyuncu cok onemli)
guti - emre (verdiği itici güçle emre bir adım önde, çok net)
simao - mehmet topuz(hücumsal anlamda tabiki simao, fakat mücadele+hücum+defans olarak düşünürsek mehmet)
quaresma - alex (*)
bobo - semih (iki oyuncunun da oynadıgı zaman cok sey kattıkları ortada)
cenk - serkan kırıntılı (cenk iyi bir yetenek, fakat serkanın lig tecrübesi çok daha fazla)
ferrari - bekir irtegün ( ferrari avantajlı elbette)
ersan - serdar kesimal (topu oyuna sokuşuyla bir adım önde serdar)
ekrem - okan alkan (tecrübe açısından ekrem, fakat okan geleceğin önemli isimlerinden olacagını milli takımlarda da göstermekte)
üzülmez - uğur boral (mücadele ve hırsın büyük kapışması, uğur bilek yeteneğiyle önde)
aurelio - baroni (aurelio eski formundan çok uzak, baroni de pek iyi sayılmaz. iki oyuncuda vasat)
necip - gökay (necip büyük yetenek, gökay da milli takım kaptanı yaşıtları arasında)
nobre - güiza (bence kıyasa gerek yok, ikiside vasat)
almeida - niang (niang mücadele gücü ve süratiyle bir adım önde)

aa dia, stoch, caner, emenike, orhan şam, özer, sezer.. bunlar açıkta kaldı yahu. amma iyi kadrosu varmış öyle beşiktaşın. fenerbahçenin yarısına yetti.*

peşinen edit : almanyadan gelen oyunculardan birtek veli kavlak'ı tanıyorum onu da menajerlik oyunlarından, gerisine yorum bile gereksiz.
(bkz: yabancı sınırı)
bu başlığın yanlış olduğunun kanıtı için lütfen,

(bkz: 1999 2000 uefa kupası şampiyonu galatasaray)
yalan söylemeyi hobi haline getirmiş beşiktaşlı söylemi.