1. 1.
  Asıl inançlarımızı inkar eden Arap götçülerini sinirlendirecek söylem.Biz de Müslümanlık falan yokken atalarımız şamandı,gök tanrıcıydı.Bunları biliyor musunuz siz? Takip ettiniz mi nedir ne değildir diye.Tabii ki de etmediniz çünkü ciddi manada 10 IQ’nuz falan var,düşünme ve sorgulama bölümü yok beyninizde.Siz anca şeriat falan diye bağırın allahın öküzleri sizi.
  3 -4 ... yobazkiller
 2. 2.
  türkiye şaman kalsaydı bu kadar problem yaşanmazdi. isteyen eksilesin ama eğri oturup doğru konuşalım. islamcilar yallah Arabistan a. amk kekolari sizi
  3 -3 ... alemi menam
 3. 3.
  Türkler zorla müslüman oldu.Hala bunu bilmeyen andavallar var ülkede.Bizler gök tanrıcıyız,şaman’ız.Azıcık araştırın ya azıcık.
  3 -7 ... yobazkiller
 4. 4.
  (bkz: #38645880)
  Kesinlikle doğru. Atalarımız 1450 senedir yanlış üzerinde, bizde onu dert ediyoruz zaten.
  1 -4 ... dinsiz kitapsiz kafir
 5. 5.
  e kimse size demedi mi siktirin gidin gök tanrıcı olun diye dedirten yazar beyanları.
  biri de demiş ki yallah arabistan'a. anadolu türk yurdu olduğunda türkler müslümandı şaman ya da gök tanrıcı değil.
  bu durumda siz yallah orta asyaya.
  hadi bekleme yapmayın daha burda. anadolu müslüman türklerin toprağıdır. bu dünyada türk milletine kimse isteği dışında bir şey yaptıramamıştır zorla müslüman olması da ayrı komik. sığ tarih kitaplarının sığ tarihcilerin ağzı bile bu kadar cahilce değil.
  3 -5 ... cullen7
 6. 6.
  Din kavramıyla ırk kavramı farkını ayırmayan sığırların fikir sıçtığımın başlık.
  Ulan öküz, her Türk müslüman olmak zorunda mı?
  2 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 7. 5.
  din kavramı ile ırk kavramının farklılığını ayırt edemediğimi iddia edip de çıkıp atalarının 1450 yıldır yanlış din üzere olduğunu beyan eden yazar bozuntuları bulunan başlık.

  din kavramı ile ırk kavramı üzerine konuşup çıkıp hakaret etmek nasıl bi mallık seviyesi ki bunu başarabiliyorsun anlamak zor. konu zaten türk ırkının müslüman değil de gök tanrıcı olması gerektiğini iddia etmeniz ile ortaya çıkmış. bu ne yaman çelişki sayın sığır?
  her türk müslüman olsun demiyor kimse zaten. bunun tam tersi müslümanlık türklerin tekelinde olsun diyen de yok.
  sizin bir iddianız var türkler gök tanrıcı idi diye.
  şaman dediğiniz olay da din adamı anlamına gelir. yani gök tanrı dinine mensup kişilerin tanrı ile arasında dini ritüelleri yapan din adamı anlamındadır. şaman ve kam aynı anlamlardadır. eski türklerde şamanizm değil gök tanrıcılık vardı. kamanlar da din adamıydı(yani şamanlar) gök tanrı dini de tek tanrı inancının başka bir tezahürü. gök eski türkçede ruh ruhaniyet anlamına gelir. yani ölü ruhlara cinlere perilere ruhani bir varlığa tapınma anlamına gelir. ama bunlardan sadece tek olana tapınırdı eski türkler. yani oldukça islamiyete yakın bir dine mensuplardı. islamiyetin yayılması ve islamiyetin getirmiş olduğu ahlaki ve toplumsal normlar da türklerin kültürü ile uyuştuğu için zamanla türk toplumları müslümanlaşmaya başladı. tabi ki bunun içinde savaşlar ve fetihler aracılığıyla olan toplumlar da var. bu da savaşın doğal sonucu.

  şimdi siz çok bildiğini iddia eden sığırlar gereken cevabı almış olmanız gerekirdi bu yazdıklarımdan. oldukça basite indirgeyerek sizin anlayabilmeniz için çabaladım. şaman olmak veya gök tanrı dinine inanmak isteyenlerin yeri bellidir. yallah orta asyaya.
  anadolu'ya gelen türkler müslümandı. buralar müslüman toprağı olarak elde edildi. şamanlık bir din değil ama gök tanrıcı olmak isteyenlere saygım sonsuz. siktir çektiğim nokta ise buraları kendi yurtları sanıp yallah arabistan'a demeleri.
  biraz araştırması gereken kim acaba?
  ... cullen7