bugün

bir televizyon klasiği olarak neredeyse bir nesili büyüten bizimkiler dizsinin emektar kapıcısıdır.
eşiyle tanışması hayli ilginçtir, hatırlamayanlar için yazayım:
efendim cafer bir ameliyat için hastaneye gider ve yatırılır, aynı odada da halil bey yatmaktadır, onunla arkadaşlığı ilerletince ve kızı gülsüm hsatneye gelip gitmeye başladıkça onu beğenir, dışarı çıkınca da görüşmeleri devam eder ve evlenir.

uzun süreler kırmızı bir bisiklet ile servis yapmış, sinya yerine de ellerini kullanmış, bizi kahkahaya boğmuştur, asıl işin ilginç tarafı ise o bisikletin bir yulbaşında kapıcılar piyangosundan çıkmış olması, asıl olarak yaınbabasının kazanması, ama cafer'e vermesidir, hayatımda ilk defa böyle bir piyango ismi duydum.

caferle ilgili başka bir detaysa 20 yıldır çaldığı ıslığın melodisi hep aynıdır, ve hatta dizinin başından sonuna kadar giydiği oduncu gömlek ile örme kazak da değişmemeiş, yıkana yıkana yıpranmış ama aynı kalmıştır.
alışmış olduğu için durduk yere de '' buyrun '' derdi . kendisine katil sahip çıkardı , zalim sabri bey tarafından apartmandan atılmasına engel olurdu . kayınbabasının kızlarına getirdiği gofretleri de kendisi yerdi . sarhoş cemil' e sürekli gizli bira getirirdi .
(bkz: kaygısızlar memnun)
(bkz: ercan yazgan)'dır.
1989-2002 yılları arasında o yıllarda keyifle izlenen dizi karakteri.
(bkz: sevim koş)
-öldü mü, anaaaamm ben bakamam.
Buyruuun.
Cemil beye gizli gizli bira alan adam.
güncel Önemli Başlıklar