bugün

genelde zamanı şimdiki zaman olmayan kişilerin laflarıdır. bazen manidar, bazen yarıcı, bazende "of dede" dedirtci laflardır.
şimdi "bizim zamanımızda diye başlayan laflar"ı dinlemek zorunda kalan kişiler, vakti geldiğinde "bizim zamanımızda diye başlayan laflar" söyleyecek kişilerdir. bu bir kısır döngüdür.
bizim zamanimizda buralar dutluktu.

''o zamanlar 3-4 tane dut ağacı alsaydın da şimdi o dut ağaçlarının arsalarıyla paranın ismi hakkında yeni teoriler üretseydik''diyesim gelir.

(bkz: paraya para dememek)
dili geçmiş ve mişli geçmiş zamanla devam eder. birde bunların hikaye ve rivayetleri vardır ki...
eyvah nutuk geliyor diye tespit ettimiz an
(bkz: biz cocukken uyanmadan uyurduk)
karikatür, stand up ve benzeri matrak olaylara malzeme yapılmasından dolayı, artık, ebeveynlerin kullanmadan önce 40 kere düşündükleri laflardır. iyi olmuştur. ortam ferahlamıştır.
insanın kendisinin hiç etmeyeceğini sandığı,ama zaman ilerledikçe sık sık etmeye başladığı laflar bütünüdür.yirmili yaşlarda falan aniden başlanır.
zamane gençleri şöyledir,böyledir diye biter hep...
(bkz: ben gencliğimde neydim be)
genelde yaşı kemale ermiş insanların cümleye başlama şekilleri
başlayıpta bitmeyen..
öğüt vermek isteyen büyüklerin, genelde öğütlerine başlarken kullandıkları cümle.
genellikle hava atmak gibi bi amaç güden ve pek te başarılı olunamayan durum.

+bizim zamanımızda okula eşeklerle giderdik olm sen ne dion.bizim zamanımızda dersane mi vardı samanlıkta çalışırdık olm biz.bizim zamanımızda kitap mı vardı biz kendimiz yazar kendimiz çalışırdık olm..bugünlere kolay gelmedik işte...!
-abi vayyyyy beeeee! helal sana abi varool!
-abi bişey sorcam sana kaç yaşındaydın sen?
+28 buçuk.*
-bende 23 abi.?!?!
+23 mü?şeyy yani bu saydıklarım bizim zamanımızda vardı da babamın zamanında yoktu demek istemiştim.
-hııı anladım abi doğrudur...

gibi diyalogların en klasik 'görmüş geçirmiş kişi kimliğine bürünme' yalanıdır.
eski kafalı kişiler başlar böyle laflara.
güncel Önemli Başlıklar