bugün

Yayın günü cumartesiye alınmış diye bir dedikodusu bulunan dizidir.
biz seyircisine "yengede maşallah kütür kütür erik gibi" lafını söyletmiştir.
güzel dizidir. müziğine kafayı takmaya o kadar da gerek yoktur. çok güzel bir şekilde güldürür ayrıca. kapı dinleme sahnesinde beni şoke etmiştir. içerden fallen sesi gelmekte, aynı zamanda yapılan skiller in sesi duyulmaktadır. ve bilgisayar kurdu kardeş içerde diablo oynamaktadır. allah ım kalbim nasıl attı o anda anlatamam.

geniş aileyle kıyaslamaya gerek yoktur. geniş aile leyla ile mecnunla kıyaslanabilir ki orada da ağzının payını rahat bir şekilde alıp geri döner. bizim yenge ise bu tarz dizilerin arasında gösterilmez. ailecek izlenecek olan bir komedi dizisidir. en azından babanızın kaçırdığı esprileri oturupta televizyon başında dizi oynarken anlatmak zorunda kalmazsınız. televizyonda artık iki tane dizim var biri leyla ile mecnun, ikincisi de bizim yenge. kim ne derse desin. boktan bir dizi falan değildir. ayrıca müziği götüme sokmayacağım. bana ne müzikten.
şebnem bozoklunun harika bir oyucu olduğunu gösteren dizi.
Kedilerin bile ''datti'' yaptığı Bahri'nin datti yapamadığı dizidir.
kadrosuna rağmen yarısında izlemeyi bıraktığım dizi.
yetkin dikinciler 'in ağır abi tiplemesinde zirve yaptığı geniş aile konseptli yeni bir yerli dizi.
Adile Naşit- Münir Özkul komedisi bir Türk filmi kıvamında yeni dizi.
neşeli günler müziği verilmektedir sürekli ama asla aynı tat değil.

(bkz: kabak tadı)
an itibariyle yeni bölümü yayınlanan, söylenene göre beğenilen dizidir.
izlenebilecek tek aile dizisidir .
5 bölüm sonrasını görememe ihtimali olduğundan mütevellit, 4. bölümde kıvanç tatlıtuğ'u konuk oyuncu olarak oynatmaları ihtimaller dahilinde olan dizi.

(bkz: yenge var dediler geldik).
mehpare tiplemesinin insani sadist cinayet planlari kurgulamaya ittigi dizidir. Terbiyesiz kadinin gelini ezim ezim ezdigi yetmiyormus gibi bir de utanmadan bu durumdan en az kendisi kadar rahatsiz olan dunurune laf sokusturmustur. Vallahi elime verseler lime lime ederim bu cadiyi o kadar.
yengemizin hürriyet cumartesi eki'ne seksi pozlar adı altında fotoğraf verdiği görülmüştür gün itibari ile ama seksi bi şey yok idi sanırım ortada.
en çabuk bozulma rekorunu kıran dizi olmuştur. yazık, kadro güzeldi.
son bölümüyle çuvalladılar. acilen durumu düzeltmeliler. 1 saat 34 dakika çekeceklerine 45 dakikalık dizi çekselerdi böyle olmazdı.
kimseciklere kendini beğendiremeyen yengedir.

bence senaristlerin klişeliği yüzünden bu haldeler.
toparlanmazsa yakında biter.
"bahri'nin peşinden atlamış bir tıra düşmüş peşinden" dediği dizi, az önce şu arkadaşı yengenin Filiz için.yahu bir bayan için yolda gördüğü tıra atlayıp gitmek çok normal bişey midir, kimse korkup telaşlanmadı da, yani ben mi paranoyak ve fesatım bir tek?
ilk defa bu akşam aşağı yukarı yarım saat bakıp, ancak o kadar dayanabildiğim kanal d dizisi.

ayşenil şamlıoğlu, yetkin dikinciler, ilker aksum, şebnem bozoklu gibi kalburüstü oyuncular var, çok güzel eyvallah, ama konu çok basit işlenmiş; bir de ne olursa olsun bu bir komedi dizisi, güleyim derken, kabız oldum sıkıntıdan. bir de 9 kardeşin hepsi de birbirinden farklı; üçü burnum derken, ikisi kolum; biri armut, diğeri de elma diyor. evin annesiyle, en büyük oğlunu* abla kardeş sandım ilk başta.

o kadar karakterden çok daha güzel işler gibime geliyor, bir yarım saat ile değerlendirmemek lazım belki, inşaallah iyi gider reytingleri.
bu haftaki bölümün ilk sahnesindeki polis memuru 'otuz yıldır bu mahalledeyim bik bik...' dedi. allah aşkına hangi polis memurunun aynı yerde otuz yıl çalıştığını gördünüz ? komiksiniz!
Ilk bölümleri güzel olan fakat sonradan boka sarmaya başlayan dizi .
ismi itibariye faklı düşüncelere sevk eden dizi. hani bizim yenge dersin ama sadece abin değil sen de kullanırsın o yüzden bizim yengedir adı ." önce bacım sonra ihtiyacım sonra da yengem kikikiki" de sloganı olsa ,olabilir aslında.
şuanda safiye ablanın bahrinin taksisine sıkışma sahnesiyle yaran dizidir.
bu haftaki bölümünde yardırmıştır... hele yatak taşıma sahnesi. ayrıca adem ile zeyno da acayip yakışmış...
hele birde cemal süreyyanın şiirini okudu ki bayıldım
az önce kanalları gezerken baya ilginç bir sahnesine denk geldiğim dizi. taksici ilker aksum abimiz arkasında sevgili bir çifti taşırken telefonu çalıyor, arayan bizim yenge, yenge kocasına hayatım çok ciddi bir problemimiz var diyor ve taksici abimiz bu cümlenin üzerine "bi dakika hayatım hoparlöre alıyorum" diyor. e abi arkanda hiç tanımadığın iki kişi var ve tam da karın bir problemden bahsedeceğini söylüyor hangi akla hizmet canlı yayına geçiyosun ki taksi içinde ? neyin kafası bu arkadaş ?