bugün

akasya durağı ekibinin yeni dizisi. bakalım nasıl birşey olacak.
akasya durağı ekibinin atv ekranlarında yayınlanacak dizileridir....yarrağı yedik...
az önce atv'de fragmanını gördüğüm, akasya durağı dizisinin oyuncularının ağırlıkta olduğu dizi.

yönetmen: yaşar seriner
yazar: resul ertaş
oyuncular: zeki alasya, levent ülgen, cezmi baskın, sefa tantoğlu, pınar aydın, gazanfer ündüz, mehmet kurt, cem davran.

(#18233350)no'lu entryde ifade edildiği gibi bir nevi akasya lisesi. tutmaz kardeşim tutmaz.
(bkz: ankara üniversitesi)
usman ağa ve sinan'ın okulun arka kapısından dolaşıp sigara içenleri enseleyeceği dizi.
benim eski lisem olan keal'in adını kötüye çıkaracak dizidir ben dizi yapmayın demiyorum o okulda yapmayın.
sikimsonik bi dizi olacağı daha başlamadan, fragmandan on saniye izleyince anlaşılan dizi. zaten sikimsonik dizilerin demirbas kadroları da orda. Hallederiz kadir, zeki alasya, cezmi baskın falan. Siz düşünün gerisini..
Eğerki akasya durağı gibi olursa her iki bölümde bir okula hırsızlar katiller ve bunun gibi kişilikler bulunacaktır.
kabusun şekil değiştirerek döndüğü dizi.
hayat bilgisi dizisinin birebir kopyası olacak dizidir. zira beton karakteri gibi bir karaktere mednan gibi bir hizmetliye bile sahiptir.
atv'ye beddua etme sebeplerinden biri daha. bu kanal da olmasa özürlü senaristler malca senaryolarını nerde yayınlayacaklardı acaba. stv veya kanal 7'de olurlardı muhtemelen. atv den nefret ediyorum cidden maç yayınlamadıkça bakmam hd kanalı olsa da bakmam lan bizi aptal yerine koyan kanala ne bakacam.
atv de başlayacak arka sıralar, hayat bilgisi, pis yedili karışımı 5. sınıf çakma türk dizisi. jeneriğinden ve isminden belli ki gerçekten tırt bir dizidir.

edit: izlemeyin efendim, boşuna zaman kaybı. inşallah 2-3 bölüm sonra kaldırılır amk diyerekten editimi sonlandırıyorum.
kadrosunda cem davran ın da bulunduğu, eski adıyla kenan evren anadolu lisesi olan istanbul anadolu lisesi nde çekilen dizi. kantinci filan laz çıkar da inşallah nuri babacuuum efsanesi(!) devam eder.
burak aksak tvde bir röportajında "biz leyla ile mecnun'u yapmaya başladığımızda, dizisi yayında olan bir senarist şu anda beşinci işini yapıyor. adam dört iş batırmış, beşinicisi yayında. nasıl ilişkilerle yürüyor bu tv sektörü anlamıyorum" minvalinde bişeyler söylemişti. işte o sektörel ilişkileri güçlü, kalemi zayıf senaristlerin elinden bir dizi daha. eneresan olanı bu işlerin bir şekilde ulaşabildiği kitlelerin var olması.
akasya durağı uzantısı dizimsi. tek fark olaylar taksi durağında değil okulda geçiyor. en az 6 sezon gider. ülkenin seviyesi belli.
sen kıçını yırtarsın öğrencilere iki kitap sevdireyim iki araştırmacı, tartışmacı, yeniden yapılandırmacı bilmem neci yetişsinler diye, bir dizi çıkar(bok gibi bi dizi olduğu bok gibi jenerik ve muzigini geçtim bok gibi 90lardadan kalma puntolarla hazırlanmış isminden belli olan) senin onca uğraşın, garibim çocukların ergenlerin bilincinden ya da bilinçaltından gider kontrollü tv seyretmeyen canım ailelerimin de desteğiyle öküz gibi ağzını ayırarak bir kere bile elinde bi kitapla görünmeden sezonlar geçirecek ve sonunda büyük ihtimalle tıp vb bi fakültede okuyabilecek 30yaşlarında lise öğrencisinin iki çift lafına bırakır yerini.
yalvarıyorum izletmeyin gençlere böyle işleri. ne izliyorlarsa izlesinler yasaklayamayız ama lise temalı şu boktan dizilerin verdiği zararı bi iki ders o sınıflara girseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
akasya durağı nın devamıdır.
akasya durağı'ndan sonra aynı ekibin yeni dizisi.hem akasya durağı hem bu dizi zeki alasya olmasa belki güzel olabilirdi.
dizi değil ayıptır. bu millet 2. bir faciayı kaldırmaz efendiler.
sonrada vay efendim neden türk dizileri gelişmiyor adam akıllı türk dizileri ortaya çıkmıyor diyoruz. böyle diziler çıktıkca biz bundan öteye gidemeyiz.
yine 30 yaşındaki adamların liseli rollerini izletecekler. bu konuda en iyisi (bkz: lise defteri) idi.
durun!

hemen bi' eleştirmeyin. yeterince eleştiren adam var. şimdi oturup adam akıllı düşünüyoruz. bu dizileri zaten biz izlemeyeceğiz. ilkokuldaki kardeşlerimiz izleyecek. her dizi; anlamak için yüksek zeka gerektirmek zorunda değil. böyle basit diziler de olmalı. 10 yaşındaki çocuk behzat ç izlemesin abi. bunları izlesin işte. biz de farkındayız bu dizinin, düşük seviye insanlarına hitap ettiğini. böyle dizilerin de olmasından yanayım. kafa s.kmesin her dizi.
akasya durağı işkencesinin reenkarne olup yeniden vücut bulması sonucu yayına başlayacak müstakbel ömür törpüsü.
sarkisi berbat olan klasik lise dizisi.
akasya durağının bizim okula evrilmesidir. hadi şakirtler siz de bunu açıklayın.