bugün

kızlarını, "ne dedi sana, arkada$ mı olalım dedi?" $eklinde sorgulayan ailelerin bir lafı...
günümüzde söyleniyorsa kızlarının asosyal olduğundan şüphe duyan bir ailenin sevinç cümleside olabilir.
(bkz: konuştuğu oğlan)
-bizim kizin gorustugu bin cocuk varmis bey
-bir diyecetin heralde hanım. normal bu zamanda...
-yok bey bin diyecektim. orospu olmuş bizim kız...
(bkz: bizim kızın gomustugu bir cocuk varmıs)**
bizim kızın görüştüğü bir çocuk varmış..
ama sünepenin tekidir n'olur bizim kızın bulduğundan.
-ay ayşeeee, hayırlı haberlerle geldim sana. bizim kızın görüştüğü bir çocuk varmış!!
+yüce rabbim yüzüne güldü demek. senin sakar necla da buldu bir tane haaa. telli baba ya gitmek farz oldu komşum farzz!! yürü!!
görüşülen bir çocuğa sahip kızın muhtemelen benim mahmut' a hoşlantım var demesi ile açıklanmış olayı özetler. evet ben bu cümleyi duydum "hoşlantım var"
(bkz: ciktigim cocuk)
+bizim kizin gorustugu bir cocuk varmis hanım
-tam ben sana diyecektim herif
+bi sor bakayım vermişmi...
(bkz: bizim sevgilinin görüstügü bir kız varmıs) *
kızın abisinin, kavga etme isteyini kamçılayan olaydır. aile içinde, ölüm emri çıkabilecektir.(çıkmaya bilirde)
hafiyelik olay başlangıcıdır.
(bkz: fuckbuddy)
çıktığı çocuk, erkek arkadaşı veya sevgilisi demeye utanan anne sözü gibi duruyor.
mahalleden bir büyüğümünde bildiği bir çocuğun kız arkadaşını 'tanıdık' olarak tabir ettiğine şahit oldu bu kulaklar.
kızın korkudan babasına erkek arkadaşı olduğunu söylememesi sebebi ile anneye söyleyip anneninde babaya uygun dille anlattığı dialogun ilk sözü.

-şey mamutçum.
+efendim şehgül.
-bizim kızın görüştüğü bi çocuk varmış.
+nuuuurgüüüüüüül.
*eyvah babam.
-dur mamut sakin ol.
-bizim kızın görüştüğü bir çocuk varmış?
+hanım en son ne zaman *im ben seni???