bugün

babamın ülkücü bir arkadaşı vardı. sonra verdi.
Benim babamdır.
Evet efenim yedi göbekten malum ırkı sevmiyor erlerimize kız alıp onlara kız vermiyoruz. Böylece ırkımız da muhacırlığımız da tehlikeye atılmamış oluyor.
Bu halkayı inşallah ben de bozmam.
haklı babadır.
gerekli cevabı vermiş babadır. Helal olsun.
biz almasini biliriz
hem bunu diyip sonradan iyiki size vermişiz sizin gibisini görmedik diyen babalari da gördük.
ırkçı ve gereksiz babadır, birincisi kız mal değildir öyle tepsiye koyup sunamazsın, ikincisi ise sevenleri sırf farklı millet diye ayıramazsın.
Benim Babamdir. Kizi yok ki lan adamin nasil kurde versin. Olsa dukkan senin agabey.
o yüzden hiç oraya girmeyecen, kürtsen kürtten alacan kızı kafan rahat olacak. benim gibi.
senin kezbanını kim ne yapsın amk krosu demek geldi içimden, öyle bir cümle. tabi istediğine verir kimseye laf söylemek düşmez.
isteyerek yada istemeyerek ırkçılığın pençesine düşmüş bir baba dır. Ne yani, adamın pkk ile ilgisi yoksa, namuslu ve güvenilirse neden olmasın.
ideal babadır. kızını köle gibi kullanacak, belki de berdelle tarih arenasından silinecek olmasını istemiyordur.
Adam gibi adamdır. Bazılarının zoruna gider. Evet.
ülkü ocakları başkanı olan babadır.kızının 20 cocuk doğurmasına göz yummayan adam gibi adamdır.
oradaki "kürt" ibaresinin maddi durumunun ne olduğuyla bir de babanın ne kadar "karadeniz" zihniyeti ile dolu olduğuyla değişiklik gösteren durumdur.
bir de kızın yaşı var tabi.. yaş kemale erince ayrımcılık filan kalmıyor..
baba gibi babadır. gelecekteki eşim çocuklarımın özellikle kızımın babası olabilecek babadır.
kızının öşşekten daha değerli olduğunun farkında olan babadır. üstelik kız üniversite de bitirmişse gerçekten olgun fikirlere sahiptir. takdir ederim.
en doğrusunu yapıyordur. helal olsundur.
olaya geniş açıdan bakmıştır. duruma göre haklılık payı olabilir.
ileride başı ağrımayacak babadır.
çok ihtimalli bir durumdur.
kızı var, bekar: ırkçı baba.
kızı var, evli: normal baba.
kızı yok:normal baba.
kızını çorumluya vereceğine kürte vermesi daha mantıklı.
Kızı yoktur belki de. (bkz: erkek babası)
bu ''aleviye'' diye de değişebilir. tamamen kuşaktan ve onların da baskıyla yetişmiş olmasından kaynaklanıyor. zaman değişiyor, dünyayı gençler kurtaracak ne de olsa...
Kızının geleceğini yakmak istemeyen aklı başında babadır.

Zaten hiçbir Türk kızı normal şartlar altında Kürtlere bakmaz. Anca kenar mahallelerdeki saf kızlar gönlünü kaptırıyor. O da sırf aynı sokakta tüm gün kürtleri gördüğü için.
Teroristte cikabilir guvenemiyorum yani.