bugün

kev ????? kanka sana napmışlar ?

ulan adamlar bize sırf kev üstünden dava açsa donumuzu alırlar. yuh be yuh.

not: diziyi izlemedim bir arkadaşımın kanki bak kev de bu xd xd demesi üzerine entry girdim. benden önceki iki arkadaşın entry'si de bunu doğrular nitelikte..
ilk bolumune sadece 15 dakika tahammul edebildim. kabus gibiydi. bir uyarlama anca bu kadar rezil olur. hele o keve yaptiklari nedir ole. gerci butun karakterlerin uyarlamasi kabus gibi olmus.

hos en basta bu karari almak sacmalikti zaten. uyarlama demeseydiniz bari.
uyarlama olduğunu sosyal medya gençleri dışında kimse bilmiyor.
Sizin neyinize ya Shameless uyarlamak.
bence adamların taktiği müthiş; alın size shameless yapıyoruz diyerek resmen kerizlediler sizi. reytingler tavandır mutlaka şu an. he olmasa bile meraktan birkaç haftaya tutar bu iş. shamelessçı tayfa ' acaba ne zaman shameless'a benzeyecek ' güdüsüyle takip edecektir bu diziyi.

ay tam anlatamadım derdimi ama öyle yani, eleştirenler 1. yapıyor adamları yine oldukça saçma ahaha.
bira kelimesini bile kullanmalarını beklemiyordum ben, gerçekten helal olsun. türkiye' de shameless çekilmemeliydi ama bu kadar eleştirilmesini de anlamıyorum, ne bekliyordunuz ki? lip ile ian'ı oynayan oyuncuları beğendim bu arada.
Çakma frank kahveye sa beyler diye girince beni bir gülme aldı.
görsel
en azından frank i içip içip çocuklarını döven baba karakteri yapmadıkları için halimize şükredelim dediğim uyarlama.
Shameless dizisinin kötü bir uyarlaması. Olmamış bu. Yakın zamanda biter gider.
shamelesse benzeyen iki yanını buldum biri çamaşır makinesi diğeri dizi oluşu.
Shamless uyarlaması gibi değil ki abi. Hemen hemen hiç alakası yok. Bari telif ödemeselerdi.
kevin ve v izlese ağlar be o ne iğrenç bir tip uyarlaması olmuş. he bir de nejat uyguru ian karakterine yakıştıramadım diğerleri sırıtmıyor en azından. Yine vasatız yine...oh oh türkiyem.
diziyi izlemedim sosyal medyadan gördüğümü biliyorum ancak bu bile yeterli oldu. Kan basıncım yükseldi dersin ortasında.
Neden shameless uyarlaması diyorlar ki?????!!!!!
yapılan eleştirileri "uyarlama diye birebir aynısını yapmak zorunda değiller" diye eleştiren arkadaşlar olmuş. madem yakın bir uyarlamasını yapmayacaklar neden telif ödeyip satın aldılar?

mesela kevin karakteri uyarlanmamış adeta evrim geçirmiş.

görsel

bir de oscarlık oyuncumuz(!) hazal kaya "özgün senaryo vardı da biz mi çekmedik" demiş. haklı tabi bunlar hep özgün senaryo eksikliğinden , yoksa oyunculuk filan on numara.
Sanki bizde gay yokmuş gibi niye aynını yapmamışlar ki?
uyarlama, adapte etmek demek. yani kendi kültürüne göre uyarlarsın ama aslını bozamazsın. konunun aslıyla birlikte çekmen gerekir diziyi. ıan'ı ( aslında eşcinseldir bu ingiliz yapımında da böyle amerika yapımında da) evli bir kadınla ilişki yaşayan karakter olarak göstermişler. yani bize göre ahlaksızlık sayılan bir şeyi başka bir ahlaksızlıkla harmanlamışlar güya. dizinin büyük bir bölümü kevin'in barında geçiyorken bizimkini kıraathane yapmışlar. niye türkiye'de alkollü mekan yok mu? hem kıraathane ne lan bari cafe yapın dangozlar. orjinal dizi de kadınlar ağır basarken; veronica, fiona ve en önemlisi shelia bizimkilerde ezik olarak lanse edilmiş erkeklerse tam bir kıro tam bir maço.

neyse orijinal diziyi izlememişlerde bir sıkıntı olmaz ama ben ne yaptıklarını görmek için içim darala darala izledim. sanırım orjinali bir kez daha izleyeceğim.
çağatay akman denilen kim olduğu belli olmadan ünlü olan veledi sevmesem de bu dizinin müziğini sevdim.
Başrol oyuncularını alacakaranlık filminin oyuncularına benzettiğim dizi.
(bkz: bir tek bana mı oluyor hissi)
Şu an Sheila-Frank tanışmasını uyarliyorlar, bakalım Sheila'nin dildolarini nasıl uyarlayacaklar *
işte bizimkisi bir aşk hikayesi siyah beyaz film gibi her an.
Paramız yok babamız sarhoş.
Adam birayı kahvede porselen bardakta içiyor sansür yüzünden.

Uyarlama olduğunu bilmesen güzel bi dizi aslında.
shameless uyarlaması olarak düşünülünce pek de uyarlanılamamış fakat shameless'den ayrı düşünülünce eğlenceli geldi bana.
güncel Önemli Başlıklar