1. 1.
  seyfi teoman`ın yöneteceği film. oyuncu kadrosunda taner birsel, mehmet ali nuroğlu ve ilker aksum var.
  1 ... sex files
 2. 2.
  barış bıçakçı'nın 2004 yılında çıkardığı; 17 yıllık arkadaşların (çetin ve ender) aynı kadına (nihal) aşık olmasıyla gelişen olayları anlatan kitabı. bir solukta biterebiliyorsunuz kitabı. hani hiç yabancılık duymadan içine dahil olabileceğiniz cinsten. karakterler o kadar doğal ki, bir dostunuzun hikayesi gibi dinlettiriyor kendisini kitap. çünkü sözcükler gereksiz süslendirilmiş anlatımlardan o kadar uzak, yalın ve sakin ki; o dinginliğin arasından çıktığınızda neden bu kadar karmakarışık olduğunuzu sorgulama ihtiyacı duyuyorsunuz. mutlaka bir yerden bir parçasını alıp getiriveriyor önünüze.

  kitaptan ufak bir kuple;
  "karaya vurduğumuz günlerden birinde sen de söylemiştin, beni hep şaşırtan bundan sonra da şaşırtacak olan kavrayışınla; sen yine kendini sevdin. bense onu sevdim! bu iki kısa cümlede vurgulanması gerekilen sözcükleri de vurgulamıştın. böğrümde tek hamlede sapına kadar soktuğun bıçağınla balkona çıktığımda, istanbul'un berbat, nemli havasını güç bela içime çektiğimde, doğru söylediğini biliyordum."
  5 ... mabrahar
 3. 3.
  çekimlerinin eylül sonunda başlaması planlanan film cannes bünyesinde seçilen 15 atölye projesinden biri.
  film, lise yıllarından beri yakın arkadaş olan, 30'lu yaşların sonundaki iki adamın, ender ile çetin'in dostluğunu konu alıyor.
  ... neset
 4. 4.
  çekimleri aynı zamanda romanın geçtiği şehir olan ankara'da tam gaz devam etmekte. filmin başrollerinde ilker aksum ve fatih al var. barış bıçakçı'nın romanı kadar vurucu bir film yapabilirlerse ne ala.
  ... asafi
 5. 5.
  filmin soundtrack'leri sakin tarafından yapılmıştır.
  4 şarkı mevcut şimdilik.
  dördü de birbirinden güzel, sentez shoegaze/indie tadındadır.
  myspace'den dinlenebilir.
  ... kamaa
 6. 6.
  eğer roman kadar iyi bir film olursa,herkes izler bu filmi.müzikler de sakin'den,oradan da bir izleyici kitlesi kazanacak film zaten.kısacası,filmi izledikten sonra kitabını arayacak bir çok insana cevabım şimdiden evet,bu kitabı okumadan ölmeyin abi.
  2 ... c is for chinese democracy
 7. 7.
  kitabın %80' ini monolog' tu ,dialoglar çok azdı, iş bu sebeple ender' in çetin'e yazdığı kısımları, senaryoya nasıl uydurucaklar merak konusudur. batırılmaması kitaba yakışır bir prodüksiyon olmasını umarım sağlayabilirler.
  ... neyime lazim
 8. 8.
  mükemmel bi anlatım. mükemmel bi olay örgüsü. kısaca okunması okutturulması gereken bir kitap.
  1 ... achilles
 9. 9.
  filmden bir iki resim..

  bizim büyük çaresizliğimiz
  bizim büyük çaresizliğimiz
  bizim büyük çaresizliğimiz
  ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 10. 10.
  ilk filmi tatil kitabı 'yla isminden söz ettiren seyfi teoman 'ın 15 nisan'da vizyona girmesi beklenen filmi. barış bıçakçı'nın romanından uyarlanan film, gelecek ayki berlin film festivali'nin ana yarışmasına seçilmiş. başrollerde taner birsel ve ilker aksum var.
  ... bachelorette