bugün

yüzde 99'u müslüman olan bir ülke iddiası varsa, hrıstiyanı eleştirmeye gerek mi kalır sorusunu akıllara getirir.
atma ziya din kardeşiyiz dedirten durumdur.
(bkz: bizim atayizler)
ne zamandan beri atayizleri sahipleniyorsunuz gençler ?
Saçma önermedir. Hristiyan olmayan ortamda biri bir hristiyanligi eleştirsin ki?
ateistler ve tanrı inancı ikileminden bahsediyorum mesele islam yada hristiyanlık değil, ateistlerin tanrı inancını çürütmeye çalışırken islam üzerinden vururken hristiyanlık ve museviligi es geçmeleri
islami ateistler'dir onlar.
biz atayizliği sizden öğrenecek değiliz.
(bkz: kafire ateist diyenlerin firavun soyundan gelmesi)
(bkz: kafire ateist deme yavşaklığı)

o kafir kelimesi kuran'dan çıkacak buraya gelecek.
yanlış yapmaktadırlar. ama eleştirilmesi de yanlış; herkes kendine dokunan pisliğe bağırır, diğerlerine ses çıkarmaz. aksini gerçekleştiren ya protesttir yada olgun bir ruhtur. büyük bir bakış açısı lazım ve aynı zamanda bütün ayrıntıları kavrayabilmek, dünyayı doğru algılayabilmek...
-bizim muhtar traktör alacaamis dogru mu sulman?

Sorusunun ciddiyetinde bir dert.

Evet ya, herifler senin onla ugrasmandan bikmislar, sana savas acmislar.

Cok iyi anlamissin.

Alevi diye yaktigin, capulcu diye gozunu cikardigin, kiz cocugu diye sattigin, kadin diye kopek gibi davrandigin icindir belki?

Insanlik onurunu hice saydigin icindir belki?

Torunu olmaktan emin olamadigin ama gururlu oldugun osmanli'nin adaletinin 10'da biri kadar adil olamadigin icindir belki?

Ne dersin moruk, olabilir belki?
Yanlış olan düşünce; çünkü benim bu sözlükte musevilerin inancını ve hristiyanların inancını eleştirdirdiğim oldu. Ama başlıklar pek tutmamıştı.

(#20660633)

Dolayısıyla bu uğurda açtığım bir çok başlık var. Hatta bu uğurda beni çaylak bile yaptılar ve öne sürdükleri sebep çok komikti.

işte o başlık; (bkz: inançlı israiloğulları)
güncel Önemli Başlıklar