1. 1.
  Eline tablet verilip saksı gibi bir köşeye atılan çocuk hakkındaki ailesinin görüşü. Bikaç yıl sonra acı gerçek ile yüzleşecek ve tam tersini düşüneceklerdir.
  16 -1 ... sodomlu
 2. 2.
  (bkz: zeki ama çalışmıyor)
  5 ... deli anlamindaki de
 3. 3.
  Tablette havuz problemi tasarlayan bir çocuğun ebeveyninden duyulabilecek bir cümle.
  2 ... entry de mi girmiyagh
 4. 4.
  cahil aile avuntusudur.
  aslında aileler bu tabletleri günlük işlerini yapabilmek için çocukların ellerine tutuşturuyorlar. tabi bu tamamiyle ailelerin suçu değil. aile yapısının kalabalık aileden çekirdek aileye evrilmesi, çocukların güvenlik sorunu yüzünden sokakta oynayamaması, annenin çalışması gibi etkenlerde var. ama yine de bunlar hayalgücü geniş, öğrenmeye açık olan çocukları internet gibi tehlikeler, yanlış bilgilerle dolu bir mecraya kontrolsüz bırakmanın bahanesi olmamalı. çocuklar meraklı, öğrenmeye açık varlıklardır. çok farklı, başka şeyler öğretilip onlarla gurur duyulmalı.
  10 ... nadia nadia
 5. 5.
  dışarda başlarına birşeyler geliyor müge anlida bak neler oluyor diye devam eden cümle.
  1 ... taktikyali kasif
 6. 6.
  Gözlemlediğim kadarıyla, bunu diyen aile çok az. Aksine hepsi telefon, tablet, internet, televizyon durumundan rahatsız. Geneli yanlış yaptığının farkında. Bunun özeleştirisini sürekli yapıyorlar. Buraya kadar tamam. Ama hala çoğu, yanlış yaptıklarını bildikleri halde doğruyu yapmak için bir adım bile atmak istemiyor. Birazcık tembeller.
  4 ... ngark
 7. 7.
  internetin her eve gelmesi cok sacmaydi aq zaten iste orda sicmaya basladik.
  1 ... 29th