bugün

3 şerit yolda, şeridinde uslu uslu gitmek varken arabalara makas atıp, karabatak misali bir sağ dikiz aynasında hemen 3 saniye sonrasında sol dikiz aynasında beliren, siz ne oluyor lan deme fırsatı bile bulamadan ön tamponu traş edercesine sizi sollayan ve iki tırın arasından geçmeye çalışırken takla atan veya araç altında kalan motosikletlinin üye olduğu derneğin üyesidir bu adam.

trafik kurallarını hiçe saymayacaksın arkadaşım. motosiklet akan trafikte akrobasi yapılsın diye icat edilmiş bir şey değil. seni a noktasından b noktasına daha ekonomik ve biraz daha hareket özgürlüğü sağlayarak taşıyabilsin diye dizayn edilmiş. sen tutup akan trafikte bin bir türlü akrobatik hareketle adrenalin yumağı şeklinde ilerlerken, ben senin bir sonraki hamleni tahmin etmekte mükellef değilim. adam gibi şeridinde gideceğin varsayımıyla kullanıyorum ben o arabayı.
ekleme yapıyorum; kuryeleri ve kebap,pizza vs gibi dağıtıcıları tenzih ediyorum. onların yapıyor olduğu hareketlerin sorumluları tamamen kapitalist sistemin delirttiği müesseselerin psycho kılıklı patronlarınındır.
birincisi trafikte apaçilik yapan motosiklet sürücülerine daha doğrusu apaçiler için söylenenler doğru olabilir.

trafikte araçların motorları görmediği, hatta görmezden geldiği göz ardı edilemez bir gerçektir. her yıl onlarca arkadaşımızı kaybediyoruz bu yavşak, yollardan sadece 4 teker ve üstü araçlar gider sanan öküzlerden dolayı.

biz e5 te en sağdan giden motorun üstüne direksiyon kıran şerefsizleri de görüyoruz, sebebi ise çok tatminkar oluyor gerçekten "biz trafikte bekliyoruz onlarda beklesin".

araba ve diğer araç sürücülerinin motorları fark etmediği tezini sonuna kadar savunan biriyim ve türkiye'de yaşamaya devam ettiğim sürece ve her hödüğe ehliyet veren bir sistemin yürürlükte olduğu süre boyunca bu tezi savunmaya devam edeceğim.

yok yani yaşamasam tamam lan çok abartıyorlar diyeceğim ama trafikte yaşadığım onlarca örneği anlatabilirim burada ulan hadi trafik akarken göremeyenin amına koyayım ama onu da anladık. trafik ışıklarında kırmızıda beklerken tabiri caizse iki oda bir salon büyüklüğündeki motorumu ve beni göremeyen ısrarla motoru devirmeye çalışan kaputunu yumruklayarak durdurabildiğim "sürücüleri" de gördüm ben bu ülkede.
işine geldiğinde soldan işine geldiğinde sağdan sollayan motosikletlidir.
yeşil ışık yayalara yanıyorsa benimki araba deyip geçen yeşil ışık araçlara yanıyorsa motorlu araç sonunda deyip gene geçen motosikletlidir.
lise önlerinde kampus önlerinde sanki turkiye'de sadece tek motosikletli o diye bir edayla bekleyen kisidir.