1. 1.
  ilginç değil mi. Televizyonda tarikatlar da. Bir çok yerde insanlara fakirliğin güzelliklerini. Nasıl şükür etmemiz gerektiğini. Peygamber efendimizin ne kadar fakir olduğunu anlatan herkes genelde çok zengin.islam bilgisinin tavan yaptığı insanların geçmişte hz. Ali nin vs nasıl fakir olduklarını anlatıp. Zengin sahabelerin.ellerinde ki paraları nasıl yoksullara dağıttıklarını anlatıp. Daha sonra milyonluk araçlarına binip gitmesi bir acayip değil mi.
  4 -1 ... birimza
 2. 2.
  fakire şükretmesini öğret ki zenginin düzeni bozulmasın.
  7 -1 ... valla bende de yok
 3. 3.
  Amerikada da aynı aq...

  Prosperty church deniyor...

  Bize bağış yap tanrı bereketleyecek fazlası geçecek eline diye.
  Arabayı bırak özel jet alıyorlar.

  Mal ın hristiyanı da bir müslümanı da.
  5 ... advntst
 4. 4.
  Öyle efendim öyle maalesef, peki suç kimde. Bunları put edinip elini eteğini öpen ama yarın ne yiyeceğini düşünen ahmaklar sürüsünde, beynini bunlara kiralayan aptallarda. Etienne de La Boetie'nin yıllar önce kaleme aldığı gönüllü kölelik üzerine söylev adlı eserinde söylediği gibi "fakirlik içinde yaşayan, aşağılamalara maruz kalan zavallı ahmak insanlar, tiranları yaşatıp var edenler sizlersiniz siz destek vermeseniz bir s.kim yapamazlar".
  3 ... mutedilyobaz67
 5. 5.
  Hatipoğlu her ramazanda "peygambeimiz orucunu hurma ve suyla açardı" diye zırlayıp milyon dolarları cukkalar..

  "Zenginler fakirlere tanrıdan başka bir şey bırakmadılar." Der nietzche.
  Bana kalırsa günümüzde sömürenler, sömürenlere tanrıdan başka bir şey bırakmadılar.
  6 ... sweetredheart
 6. 6.
  işte bunlar hep siyasal islamcı hareketleri. Misal bize porsiyonlarınızı küçültün diyen hanfendi bilmem kaç euro’luk saat takabiliyor. Garibanın derdinden, sıkıntısından anlamayanlar da diyanete bilmem kaç para ödeme yapabiliyor. Allah kitap diyerek işlerini hallediyorlar normalde Allah’la da kitapla da alakaları yok. Kul hakkı kanlarında var işte, gerçekten çok yazık.
  5 -1 ... the rise of darkness